Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kell most nekünk megint...

Kell most nekünk megint vissza nem térítendő szocpol, meg lakáscélú állami kamattámogatás?

Figyelt kérdés
A FIDESZ döntött ezek bevezetéséről. De nem felelőtlenség ez egy olyan országban, ahol havonta kell adót emelni, meg új adókat bevezetni, ahol Európa legmagasabb áfája jön stb.? Nem ismerem teljesen a részleteket, de tartok tőle, hogy ezt is már megint a gazdagok "megsegítésére" találták ki. A FIDESZ korábbi kormányzása alatt is voltak ezek a támogatások, akkor is rengeteg pénz ment rá. Tudjuk ezt most finanszírozni?
2011. okt. 13. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy tudják. Az új adók és adóemelések nem azért vannak, mert szarban van az ország, hanem hogy az ilyesmiket finanszírozzák belőle. Szocpol, egykulcsos adó...
2011. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik a gond, hogy ezt nem csak most finanszírozzuk.

Aki felvesz egy kamattámogatásos hitelt 25 évre, az 25 évig kapja a támogatást.

A szocpol pár embernek jól jött, de többeknek csak a visszaélések miatt kellett, mások meg rá is fáztak, mert felvetették velük, és most se lakás, se pénz, csak a sok gyerek.

A végeredményt még mindig nyögjük, mostanában van belőle büntetőper, mivel az Avas lakótelepre, Miskolcra is ezerrel költöztek be a "fészekrakók", szocpollal.


Sokaknak az önerőt jelentette a lakáshoz, de ugye később kiderült, hogy nem tudják fizetni a felvett hitelt, most megint csak bajban vannak.


Nem tudom, hogy kell-e. De kiindulva abból, hogy eddig se annak volt segítség, akinek egyrészt kell egy kis támogatás a lakásvásárláshoz vagy építkezéshez, másrészt viszont tudja a felvett hitelt fizetni, szerintem valami mást kéne kitalálni.

2011. okt. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Kb. 4000-en tudják igénybe venni, az építőipart próbálják így segíteni, de amíg halomra állnak az eladatlan új építésű ingatlanok, talán nem kéne újabbakat építeni.Tavaly 90 000 ingatlan vétel volt, szóval elég elenyésző számban vehetik igénybe.
2011. okt. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

"Ott kezdődik a gond, hogy ezt nem csak most finanszírozzuk.

Aki felvesz egy kamattámogatásos hitelt 25 évre, az 25 évig kapja a támogatást. "


Szíjjártó reggel öt évről beszélt, utána nem jár a kamattámogatás.

Egyébként nyolcszázezer Forint két gyerekkel mit segít?!

2011. okt. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

nekem lehet, hogy kelleni fog, mert úgyis szeretnék még egy gyereket vállalni.


"De nem felelőtlenség ez egy olyan országban,"


nem felelőtlenség elfogyni?


Egyébként nem vagyok Fideszes

2011. okt. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Kell!


Aki "ismer" az tudja hogy rühhhellem amit Ov művel.

De sajnos abban igaza van hogy Mo on amíg az Épipar nem teljesít addig nem lehetséges valódi növekedés.

A szocpol és a kedvezményes kamatok helyetesítik a nyugaton alacsony kamatvolume reálhatásait.

Úgy hogy kell.

És bár nem szívesen de egyetértek Ov val ebben az esetben.

Ugyanis itt a gyk n mi lehet hogy politikáról beszélünk, de ne úgy tegyük már mint a politikusok!

2011. okt. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos, még az is, amelyikkel kevésbé értek egyet (19.46.) Szóval én nem hiszek abban, hogy a gyermekvállalásban a szocpol bármit is segítene, de attól még próbálkozhatnak vele...
2011. okt. 13. 20:28
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell. Egyszerű parasztvakítás.

Szocpol:

Annyi fog történni, hogy akik szerettek volna gyereket a közeljövőben, előbbre hozzák a dolgot. Ebből kifolyólag 2-3 évig növekedés mutatkozik, majd ezt követően egy sokkal meredekebb csökkenés fog bekövetkezni.

Kamattámogatás:

Ez maga a vicc. Az ingatlanárak mozgása megint elválik a valós gazdasági folyamatoktól. Ezt megtekinthető volt az elmúlt években, hatását ma is érezzük. A sokkal ésszerűbb lenne a "valódi" kamatokat csökkenteni racionális populizmustól mentes gazdaságpolitikával. Egyébként, majd megint lesz sírás a csúnyagonoszbankokazállamonélősködnek címmel? Ugye emlékeztek még rá, nem volt olyan régen.

2011. okt. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
20.33: Nekem is ilyesmi a gondom ezzel, csak nem tudtam ilyen jól megfogalmazni.
2011. okt. 13. 21:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Kell és szükséges.
2011. okt. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!