Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon már csak a...

Magyarországon már csak a csókosok kapnak munkát?

Figyelt kérdés
Olyan állásra gondolok ahol nem rúgják ki az embert 2-3 hónap mulva, hogy aztán felvegyék a következő embert ugyanennyi időre. Úgy veszem észre már csak az számít egy állásnál hogy az adott munkahelyen dolgozó embernek legyél a családtagja, rokona, ismerőse.
2011. okt. 16. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert kevés a munkahely, így fokozottabban érvényesül a "protekció".

Gondolj csak bele, ha Te döntenél 2 ugyanolyan képzettségű és szaktudású jelentkező felvételénél, akik közül az egyiket ismered valamennyire, a másikat viszont nem, Te melyiket választanád? Szóval ezt valamilyen szinten megértem.

2011. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hmm, csakhogy rohadtúl nem a szaktudás hanem az ismerettség számít! Ha képzetlen az ismerős akkor is azt veszik fel, és nem a képzett ismeretlent.
2011. okt. 16. 21:39
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
A legtöbb esetben igen,főleg,ha valamilyen jobb állásról van szó.
2011. okt. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
Igen, én is így tapasztalom. A nem csókos normális munkát nem kap, legfeljebb csak rabszolga lehet, többnyire az is csak átmenetileg.
2011. okt. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Biztosítási ügynök és házaló "menedzser" lehet belőled maximum kapcsolatok nélkül. Tapasztalat.
2011. okt. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem, sőt! A legtöbb helyen a cég a profitban érdekelt, és ezért azt az embert veszi fel, aki a lehető legjobb tudással rendelkezik a kifizetendő bérért. Az, hogy vannak olyan melók, ahol nem kell tudás, és rengeteg a jelentkező, vagyis nincs valami, ami miatt te jobb lennél, akkor ott valóban számít a protekció - de ezek közül melyik a jó állás? Ha van olyan szaktudásod, ami ritkaság, tudsz mellette nyelveket, és nem vagy egy tesze-tosza ember, igenis tudsz jó állást szerezni magadnak.


(Állami cégekre ez nem feltétlenül igaz, ezért is írtam, hogy a legtöbb, de nem minden cégre igaz ez)

2011. okt. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Hagyjuk már. Az esetek túlnyomó többségében csak a hr-esig jutsz el, az meg keresztben lesz*rja, hogy ki mennyire alkalmas a posztra, ha valaki cégen belül lebeszéli vele, hogy az unokatestvérét kell felvenni.
2011. okt. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ahova én mentem eddig (multi), ott mindig volt egy forduló, ahol a szakmai vezető is megnézi a jelöltet - azon túljutni meg nem lehet csak ismeretséggel.
2011. okt. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Az érettségiző ***** válasza:
A vállalkozás rovására megy, ha olyasvalakit vesznek fel, aki még csak nem is konyít az ottani dolgokhoz. Úgyhogy a gyenge beajánlás másoknak is kedvezőtlen, ezért az ismeretség csak valamekkora előny és nem kiváltság. Ha csak ők kapnának itthon munkát, az már rég rossz és demoralizáló. Így a kérdésre válaszolva: nem.
2011. okt. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez szépen hangzik ,de aki dolgozott már életében ,az megtapasztalhatta ,hogy a legjobban demoralizáló ,áskálodó ,semmirekellő spiclik mindig a főnök csókosai és ezért akkor sem rúgja ki őket ,ha kárt okoznak és egész nap vakaróznak.Inkább azt rúgják ki aki szólni mer ellenük.
2011. okt. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!