Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan változhat a magyar...

Hogyan változhat a magyar politika?

Figyelt kérdés
Nyilvánvalónak látszik, hogy a Fidesz ellenfél nélkül maradt, messze magasan a legnépszerűbb párt már elég régóta, az ellenzék megosztott és harmatgyenge, ráadásul még inkább feloszlik (MSZP), mindenki új párt alapításáról beszél, ám ez nem igazán jön el...
2011. okt. 24. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Hol élsz? A Fidesz a legnépszerűbb párt?
2011. okt. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

A Fidesz már messze nem népszerű,csak a Fidesz -fanok hiszik ezt. A közvélemény kutatások alapján is zuhan a népszerűsége.

Igaz,hogy most nincs váltópártja,de rövidesen lehet, és lesz is. Az emberek nem fognak hosszú távon beletörődni,hogy nincs miből megéljenek.

2011. okt. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És mit gondoltok, melyik párt? A Jobbik? Vagy a szétesett MSZP?
2011. okt. 24. 20:38
 4/12 bitangbigtank ***** válasza:
67%
Legjobb lenne egy új párt amiben fiatalok lennének és nem lennének szélsőségesek
2011. okt. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

"Legjobb lenne egy új párt amiben fiatalok lennének és nem lennének szélsőségesek"

LMP? :D


Amúgy nem értem mi a baj a kis pártokkal, lehetnének koalíciók... ja várj, ez Magyarország :(

2011. okt. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
Zuhan a népszerűsége? Azért ezt nem mondanám... Átmeneti ingadozás, teljesen normális. [link]
2011. okt. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Hol élsz? A Fidesz a legnépszerűbb párt?"


Szerintem kínai lehet a srác.

2011. okt. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyre kevésbé igaz, hogy "messze magasan a legnépszerűbb párt". Igen, a legnépszerűbb párt, de nem messze magasan. A két középpárt egyre jobban megközelíti, és ha jól kampányol, kommunikál, az LMP is labdába rúghat.

Az azonban nem valószínű, hogy bármely párt le is hagyná a Fideszt a következő években. Bár az ellenzék összességében erősebb, de ahogy írtad, széttagolt. És egy választáson ez rengeteget számít. A 200 mandátum fele egyéni mandátum lesz, ahol csak az számít, hogy ki a legnagyobb párt. Még ha az elveszett egyéni szavazatokat be is számítjuk a listákba -a jelenlegi tervezet erről szól- akkor is csak a maradék 100 képviselő eloszlását módosítják kis mértékben.

Az ellenzék akkor tudna eredményes lenni, ha valamennyire együttműködnének, pl egyes választókerületekben csak a Jobbik, máshol csak az MSZP vagy LMP indulna.

És akkor képzeljük el, hogy sikerrel megakadályozzák, hogy a Fidesz egyedül kormányt alakítson. Mi lesz ezután? Ki köt koalíciót kivel?

Összességében mégis neked lesz igazad, és a Fidesz újabb 4 éve valószínűsíthető, de nem azért mert olyan népszerű, hanem a választási rendszer és az ellenzék széttagoltsága következtében.

2011. okt. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 bitangbigtank ***** válasza:
rejehw : Amelyik azzal reklámozza magát, hogy a világ szép és jó meg minden, arról inkább nem mondok semmit :P Mellesleg a nem szélsőséges alatt nem arra gondoltam, hogy töketlenek..
2011. okt. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen felállás tetszene: Jobbik, Lmp-t nem tudom, szerintetek Szdsz utódpárt? Szolidalitás Párt, szakszervezet Párt, Civil mozgalomból Párt!
2011. okt. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!