Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs lehetőség visszahí...

Miért nincs lehetőség visszahívni egy pártot?

Figyelt kérdés
Ok, tudom, hogy ez gazdaságilag rossz lenne, nincs alternatíva stb., de ha látszik, hogy a lejtőn lefelé megyünk, nem lehetne inkább egy válság kormányt létrehozni?
2011. okt. 27. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért szavazták meg maguknak hogy igy 4 évig biztos a husos fazék ürítése.
2011. okt. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4 évig csak a politikusoknak van eszük, a népnek csak 4 évenként egyszer úgy tavasz tájt.
2011. okt. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy visszahívjanak egy pártot, ahhoz az kell, hogy a "népség" véleményt nyilvánítson..

Ezt úgy hívják: népszavazás.. várnod kell..

Lejtő? Rossz irányból nézed! Én alulról nézem, mert lent vagyok..

2011. okt. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jogos kérdés, de képviselővel reálisabb lenne.

Elvégre elvileg engem képvisel, ha úgy érzem, hogy mégse, visszahívhatom-e?

2011. okt. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát pont ez az. Az emberek rájuk szavaztak, mert egyet értettek azzal, amit ígértek. Ők az ellenkezőjét csinálják, tehát nem képviselik azt, amiért meg lettek választva. Miért nem lehet számon kérni a hazugságaikat?
2011. okt. 27. 20:32
 6/7 anonim ***** válasza:
A pártot visszahívni nem, de feloszlatni elvben lehet az ügyészség keresete alapján a bíróságnak, ha a párt tevékenysége a hatalom kizárólagos megszerzésére irányul (ez szerintem a FIDESZ-re igaz), ha bűncselekményt vagy bűncselekményre felhívást valósít meg, vagy ha mások jogait és szabadságát sérti. Ez van benne az egyesülési törvényben.
2011. okt. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Fideszes főügyész ugyan mikor kérne ilyent?
2011. okt. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!