Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A felsőoktatásban nem egy...

A felsőoktatásban nem egy öngyilkos húzás ekkora önköltségi összegeket megállapítani?

Figyelt kérdés

Aki nem látta volna a megjelent "becsléseket", néhány példa ilyeneket számoltak, hogy ennyit kell fizetni annak aki fizet:


Corvinus gazdasági informatika angolul 3 160 00-

Debrecen általános orvos 3 400 000-

Pécs fogorvos 4 100 000-

Sote általános orvos 3 900 000-

SZIE állatorvos 4 400 000-


Na most mondjuk ha valaki fogja magát és elmegy Angliába tanulni, ahol olyan egyetemek vannak, amik a világranglistán előkelő helyen állnak, ott 9000 fontot fizet évenként, ami mai árfolyamon kb. 2 800 000 forint... A németeknél ennél jóval olcsóbb, a hollandoknál is, az osztrákoknál ingyen van... és sokkal színvonalasabb egyetemek..


Hát ki fog itthon fizetni érte? Ennyit? Aki ennyit megengedhet magának, az szerintem már komolyan elgondolkodik rajta, hogy miért fizetne a debreceni egyetemen Három és fél millió forintot, az egyetemen, amit még egy rendes ranglistán sem jegyeznek sehol, ahol a külföldi cserediákok azt hiszik, hogy amilyen eszközökkel dolgoznak a hallgatók az valójában egy múzeumba tartozik, ha például az Edinburghi egyetemen ezt tanulhatja évente 900 ezer forintért?

Aki fizetősbe gondolkodik ráadásul valószínűleg pont az, aki azt is megengedhette magának, hogy jó pénzért nyelvet tanuljon stb. De ha nem is.. Ha csak fél évre nézzük a tandíj különbséget, annyiból akár 3 nyelven is megtanul úgy, hogy tanulhat azon a nyelven egyetemen és a további években spórol, miközben sokkal jobb helyen tanulhat...


Persze, lesznek még államisok is. De ugyebár csökkentik a férőhelyeket is... Nem csak a bölcsészeknél.


Nem értem, mi értelme van megkétszerezni a díjakat? Nem hogy feleannyian de még harmad annyian sem fogják kifizetni... Akkor ennyivel is kevesebb pénz megy majd be az egyetemeknek.. Ráadásul, aki fizetni akart az eddig is meggondolta, hogy menjen-e mert olyan szar fizetések vannak, hogy sokszor alig érné meg tanulni mert sose keresi vissza. Hát ha most megduplázzák... Pl. az óvodapedagógusok tandíját 600 000 re becsülték meg. Hát ki a fene akarná majd elvégezni? Az életbe nem keresi vissza a óvónőként... Persze, lehet jönni azzal, hogy akkor érettségizzen jól emeltre és akkor bekerül. De ha sokkal kevesebb hely lesz, hova kerül? ha nincs annyi önbizalma, ha ott fenyeget az a rém, hogy rohadt könnyen át lehet kerülni oda ahol milliókat kell fizessen, akkor sok nehéz helyzetű szerintem nem fog jelentkezni, hiába van esze. Meg mi van a másoddiplomásokkal, azokkal akik rég érettségiztek és most mennének, akik dolgoznak és csak levelezőn tudnak, amin már eddig se volt állami abból a szakból, ezután se lesz az tuti...


Mire jó ez, kinek jó ez?


2011. okt. 28. 00:47
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
100%

Az utolsó nagyon jól leírta.Ez a lényeg.Ha belegondoltok.Az lesz diplomás akinek van pénze,az már más dolog,hogy semmi esze.Kár avval jönni,hogy a szegénynek is van lehetősége bejutni államira ha van esze.Hiába érettségizik 100%-osan emelt szinten,ha még így is kevés.Emelik a ponthatárokat,a többletpontokat csökkentik.Ez a "korrekt" az államtól. A szegény családból való gyerek még nyelvtanárhoz sem tud elmenni,ha nincs pénze.Akkor hogy jut be egyetemre?És azt sem hagyjuk ki,hogy azért az egyetem még tandíj nélkül sem olcsó.Csak a könyvekre gondoljatok bele. Hiába segítene sok szülő,ha még munkahelye sincs,vagy ha van,akkor a pénzt elviszi a lakáshitel.

Csak a gazdagnak lesz diplomája,de az meg nem lesz igazi szakember.Ilyenekből lesznek a kotnyeles orvosok.Az ilyenek miatt nem veszik majd észre,ha egy embernél valami súlyos betegség van. Olyan mint egy mókuskerék.Nem találsz kiutat.De nem így van?22/N

2011. okt. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
0%

Ha jobban belegondolsz már most is csak a gazdagabbak gyereke jár egyetemre, nem? Nincs minden faluban egyetem, ha az ország másik végébe jár, akkor albérlet, rezsi, útiköltség, ottani teljes háztartás, tankönyvek, stb. A minimálbéres, vagy a munkanélküli most sem küldi a gyerekét egyetemre.

Mellesleg nem arról van szó, hogy senkinek nem fizeti az állam az oktatást, hanem arról, hogy csökkenti a férőhelyeket. Aki nem elég okos, és nem jut be, az menjen költségtérítésesre. Szerintem jogos, túl sok már a diplomás, úgysem tudnak elhelyezkedni.

2011. okt. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
36%

Dantes!


Látom te vagy az az ember, akinek színvonolas ingyenoktatás kell, csak amikor az arra szánt pénzt adóformájában veszik el tőled, akkor habzó szájjal vered az asztalt.


Ha már így tovább megy a gazdagozás, akkor biztos jobb, hogy sok, szerintetek gazdag hülye ingyenesen végez el egy főiskolát/egyetemet, ahelyett, hogy fizetne érte.


Aki hülye fizessen, aki jól tanul az ne fizessen. Mi a f@szért kell állandóan más emberek anyagi hátterét firtatni.


Amúgy mindenki jobban járna, ha mindenki ingyenesen kerülne be az 1. félévre, majd az átlag alapján tennék be valamelyik finanszírozási formába.


Styloo

2011. okt. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

"Aki hülye fizessen, aki jól tanul az ne fizessen."


Fizessen oké. Nincsen ezzel baj. De mennyit fizessen. Hahó ember a lényeget nem érted meg. Az oktatás már most szarban van. Erre még több pénzt kivonnak belőle és mivel kétszeresére emelik a tandíjakat még sokkal kevesebben fognak pénzt tenni bele. Érteeem? Szeritned ettől jobb lesz? Mert szerintem ez kb. azt jelenti, hogy még sokkal kevesebb pénz lesz az egészre és egyre szarabbul járunk.


Lecsökkentik az államilag finanszírozott helyek számát. Nincs ezzel baj. De nem fog annyi költségtérítéses jönni kétszer annyiért mint eddig. Annyi meg, amennyi kellene, hogy esetleg meg is érje indítani a szakot főleg nem. Akkor mi a rák lesz?

2011. okt. 28. 15:08
 15/27 anonim ***** válasza:
51%

Styloo


Alapvető dolog, hogy megtanuljunk olvasni. Te láthatólag nem tanultál meg. Ugyanis egy szóval nem írtam, hogy ingyenes felsőoktatás kell.

A nagyarányú tandíj emeléssel van bajom.

Ez egyenlő a te fejedben az ingyenességgel?


Egyébként lehetne tandíj, mindenkinek, de csak olyan összeg amit ki is lehet fizetni!


Érted ezt? Az összeg a baj, nem az hogy fizetni kell!

(mellesleg én is fizetek most is)


De nem ez a lényeg, hanem megismétlem az összeg nagysága!

Értelmezd ezt egy kicsit. Elvileg tudnod kéne olvasni. Ha nem megy...akkor valamit elszúrtak az első osztályban.

2011. okt. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem tudja, akkor létezik kedvezményes diákhitel"


Te jól vagy? Ki a fene akar eladósodni egy egész életre?

Ezzel a tervezettel pont nem az ész alapján fog eldőlni, ki alkalmas a felsőoktatásba, hanem pénztárca alapján!


Ezt a 30%-os ökörséget meg nem tudom, honnan szedted, de tévedsz, kivétel akkor nem, ha szerinted mindenki olyan, aki nem a Rózsadombon lakik 200 nm-es házban, az szegény.

2011. okt. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

Mit nem tudsz felfogni abban te szerencsétlen, hogy ha jól tanulsz, akkor nem kell fizetned?????? Isten birkái komolyan mondom nem értem miért ilyen helyeken b@szom a szabadidőmet.


Styloo

2011. okt. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

"Mit nem tudsz felfogni abban te szerencsétlen, hogy ha jól tanulsz, akkor nem kell fizetned?????? Isten birkái komolyan mondom nem értem miért ilyen helyeken b@szom a szabadidőmet.

"


Ember, vannak másoddiplomások, vannak emberek akik csak levelezőn tudnak tanulni, mert dolgozniuk kell, családjuk van és az ő szakukból NEM INDÍTOTTAK EDDIG SEM LEVELEZŐN ÁLLAMILAG FINANSZÍROZOTTAT, ráadásul, mint most tervezik, ha finanszírozott képzésre megy valaki, akkor annak kutyakötelessége lesz itt maradni x évig Magyarországon. Mivel emellé se állás se rendes fizetés nem jár, lennének akik egyébként inkább fizetnének, mint hogy ezt bevállalják. De nem kétszer annyit! Ezzel saját maguk alatt vágják a fát!

2011. okt. 28. 15:47
 19/27 anonim ***** válasza:
59%
Hiába magyarázod, szépíted, a dolog nyilvánvaló. Ideje lenne már felhagyni azzal, hogy hülyének néztek mindenkit....
2011. okt. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Stylooo....


Elmagyarázom én is. Nem kifejezetten a fizet/nem fizet dologgal van a gond, ne személy szinten nézd ezt az egészet. Tegyük fel, hogy van egy lovardád, benne 10 ló, egy óra 300 forint, de aki versenyekre jár, annak ingyen van. Jönnek sok-sok faluból hozzád, mert bár a lovak rozogák, olcsó vagy. Aztán támad egy jó ötleted, és azt mondod: Akkor innentől mindenki 600 forintot fizet, és csak az ül a lóra ingyen, aki első lett a versenyeken, sőőőőt! egyszerre csak 6 hely van, a többi addig pihen.


Szerinted mekkora lesz a jövedelmed ezután, főleg úgy, hogy két faluval messzebb van egy gazda, aki 400 forintért viszi a boltot?

2011. okt. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!