Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne ha a devizahiteleket...

Mi lenne ha a devizahiteleket beolvasztanánk az államadósságba?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nagyon beteg ötlet de mi történne akkor ha az állam átvállalná a devizahitelek visszatörlesztését ami így az államadósság részévé válna. A magyar emberek devizahiteles tartozása összesen nagyjából 5 ezer milliárd ft. A magyar államadósság így nagyjából 25-26 ezer milliárd ft lenne, de a lakosság fellélegezne, elkezdene jobban fogyasztani, a bankok meg a külföldi befektetők nem menekülnének Magyarországról, mert nem lenne szükség árfolyamstopra, végtörlesztésre stb. Jobban lehetne terhelni a magyar embereket adókkal stb. Szerintem nemzetközi viszonyulás Magyarország felé javulna, lennének befektetők, erősödne a forint, így legalább nem nőne tovább az adósság.

De mondjuk én nem vagyok valami gazdasági szakember, tehát ha valami orbitális nagy baromságot írtam akkor bocs.


2011. okt. 30. 15:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem nagy baromság, és ez lenne a korrekt!
2011. okt. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nagyon korrekt lenne, főleg azokkal, akik nem vettek fel hitelt. Az árfolyam különbözettel tényleg lehetne kezdeni valamit, de ha valaki hitelt vett fel, akkor fizesse. Amikor egyben kapott x milliót, miért nem háborgott? Az meg, hogy jobban lehetne terhelni adókkal, kit, akinek átvállalták a hitelét, mert akinek nincs hitele azzal elég nagy kicseszés lenne.
2011. okt. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja,és adók formájában visszafizethetnénk mások hitelét.
2011. okt. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség lenne! Aki hitelt vesz fel, az vállalja a felelősséget! Ne azokkal akarj kicseszni, akik tudnak hitel nélkül is élni.
2011. okt. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 józsibarát ***** válasza:
90%
Én még annak a hitelnek a rám terhelését (adók) is igazságtalannak tartom, amit az állam vett fel a kontómra, nem hogy azt, amit valami másik magánszemély. Ezzel az erővel tessék adni minden magyar állampolgárnak 10 millió forintot, ettől az államadósság ugyan 126 ezer milliárdra nőne, viszont akkora fogyasztás lenne, hogy hű, meg ha, meg ihaj.
2011. okt. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én is kérek tőled ötmilliót, és még szerény voltam.
2011. okt. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Na látjátok, ezért nem lehet a magyar társadalommal semmit tenni. Mi vagyunk a világ legönzőbb, legirigyebb és ezáltal legönpusztítóbb nemzete. Itt már rég nem arról van szó hogy az a hülye felvette a hitelét akkor fizesse is ki. Ha a hitelproblémával nem sikerül valamit kezdeni akkor bukik az egész ország. Azok is akik nem vettek fel hitelt, hiába vagy nagyon büszke rá. Valamit kezdeni kell magunkkal. Félre kéne tenni az irigységet, mert egymást húzzuk lefelé.
2011. okt. 30. 16:06
 8/15 Heckler ***** válasza:
87%

De figyu, ilyen alapon akkor ne álljunk meg ennyinél, legyen a havi számla is államadósság, meg a hétvégi bevásárlásom is, meg az autóm ára is, sőt, alanyi jogon járjon mindenkinek egy ház hitelre, majd beolvasztjuk az államadósságba! Problem?


"irigy"


Mire legyek irigy, hogy valaki olyan adósságba verte magát hogy esélye sincs kifizetni? Olyan irigy vagyok bazze le sem tudom írni.

2011. okt. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 doboszoli ***** válasza:
80%
Mi is nyögünk némi frankhitelt, de ez azért durva lenne.
2011. okt. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Érdekes felvetés. Tulajdonképpen annak ellenére hogy soha nem kényszerültem hitel felvételre, annyira nem rossz ötlet.....................lenne, ha nem volna már így is nyakig eladósodva az ország. Onnantól ugyanis az államnak kellene törleszteni a bankok felé, aminek a magyar ember elsőnek nagyon örülne, ám amikor a kormány ennek kompenzálására újabb adókat vetne ki, megint ők volnának a világ legaljasabb kormánya. Ráadásul a nem hitelesek többsége joggal zúdulhatna fel ezen, mivel azok az adók őket is érintenék, és ennek közvetlen okozói nem ők volnának. Személy szerint inkább a magasabb adó mellett voksolnék, ha rajtam múlna, jobb lenne mint lassan minden utcasarkon hajléktalanokba botlani majd idővel, de valahogy ezt úgy kellene megvalósítani hogy a nem hiteles tábort ne érje kár nagy mértékben. Viszont aki például nem dolgozik, nincs munkája, és azért nem tudja a hitelét fizetni, vele milyen adókat tudnál megfizettetni cserébe, hogy átvállalja a kormány a hitelét? Újabb probléma, és csak jönnének folyamatosan. Egyenlőre valóban nincs más, mint mindenkinek fizetni a saját hitelét, elvégre valóban nem azok vették fel, akiknek nincs. A végtörlesztés pedig ebben a formában nem megoldás ahogy most van, néhány ismerősöm akiknek van hitelük és megpróbálták a forint hitelt érdekes történetekkel szolgáltak felém hogy mennyire lehetetlenné teszik ezt a pénzintézetek. Tudjátok, én ritkán bírálom a Fideszt, de ezt nem gondolták végig rendesen. Talán még alakítanak rajta valamelyest, vagy pedig megmarad ennek a lehetősége azoknak, akiknek ezen az árfolyamon van annyi pénze, vagy családon belül meg tudja oldani. Ilyenekről is tudok mellesleg.
2011. okt. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!