Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi gondoltok az ingatlanadóról?

Mi gondoltok az ingatlanadóról?

Figyelt kérdés

Teljesen tönkretesznek minket, magyar állampolgárokat!

Ez meddig lehet még bírni?



2011. okt. 31. 16:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ez= Ezt
2011. okt. 31. 16:28
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Orbán "gazdasági szabadságharca" addig tartott, amíg Brüsszelbe nem hívatta Barosso és meg nem mondta neki, hogy tartod a -3%-ot. Ezért van az összes új adó és megszorítás.

A görög államadósság felét elengedték, de mi nehogy újratárgyaljuk...

2011. okt. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlanadót eddig is kivethette volna az önkormányzat, ha akarja. És a 0,5% is hazavágta volna a családokat.
2011. okt. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Ingatlanadó = a saját házadban lakbér Orsós "Orbán" Viktornak...
2011. okt. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Bakker, engem hazavág ez már, ebben biztos vagyok. Padlóra kerülök.

A szüleimről nem is beszélve, de az én adómat sem tudom kinyögni akkor hogy tudnék nekik segíteni?!


Meddig tűrjük még hogy hülyének nézzenek?


Én nem akarok tovább a bólogató birkájuk lenni! Elegem van, nem bírom tovább!!!!!!

2011. okt. 31. 16:57
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem, kizárt hogy be fogják vezetni akár a 0,5%-os akár a 3%-os formában.

Egy átlagos középosztálybeli család 15-20 milliós ház/lakásban lakik, így 0,5% esetén: 75ezer-100ezer lenne, vagyis kb. egyhavi bér esne ki, ami a 27%-os ÁFA, "chipsadó", emelt jövedéki adó (főleg az üzemanyagra gondolok), rekord gyenge forint (főleg a kőolaj és földgáz importra, így áram és üzemanyagárak, szállítási költségek ezen keresztül pedig minden drágul)


De 3%-os adónál már évi 450ezer-600ezer lenne, ami majdnem egy félévi nettó fizetés, amit szerintem, rengetegen nem tudnak befizetni. Különösen a devizahitelesek (aki eddig nem dőlt be, ettől már biztosan be fog, sőt a forinthitelesek is) ill. azok sz*pnak, akik a lakhelyüket örökölték/ajándékba kapták (fiatalok, akiknek szülők segítettek), de nincs magas jövedelmük, így vagy áron alul próbálnak szabadulni a saját/szüleik élete munkájától és mennek albérletbe (amik szintén rekord drágák lesznek) vagy inkább többedmagukkal "kaszát ragadnak", mert nekik már úgyis mindegy és megpróbálják "meggyőzni" a helyi képviselőket (mivel az ingatlanadót elvileg ők vetnék ki), hogy ezt azért mégse kellene. De említhetném például a kisnyugdíjas Mari nénit is, aki szintén nem fog a 5-10 milliós panelje után évi 150-300ezret kifizetni, különben választhat az éhen halás/fagyhalál/"gyógyszerhiány miatti halál" között...


De az biztos, hogy ha elvileg bevezetnék országosan a 3%-os adót, akkor az ország 80%-át ki kellene lakoltatni, ami nem lesz olyan könnyű, mert a magyar ember kevés mindenhez ragaszkodik, de a házához nagyon is. És ha nem is lenne lámpavasra akasztós forradalom, de akkor is 0% esélye lesz a sikeres újraválasztásnak.


Nagyon remélem, hogy ez "csak" figyelemelterelés akar lenni, valamelyik disznóságukról, de nem lesz realitás.

2011. okt. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

És még itt az ÚJ, 27%-os jövedelmet terhelő adó (az SZJA-n felül!) is (egyelőre még nincs megszavazva):

[link]

2011. okt. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Annyival korrigálnám, hogy azt a munkáltatónak kell fizetnie, de szerintem, ez nem nagyban befolyásolja a dolgot...
2011. okt. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Mi gondoltok az ingatlanadóról?"

Fúj!


Ez a kormány a legkizsákmányolóbb,leghazugabb,legkorruptabb párt,ami a rendszerváltás óta volt.Örömmel venném orbán lemondását.Ha bevetetik ez ingatlanadót(egyéni vállalkozókat nagyon megvágná)a munkáltatók nem adnának plusz juttatást,és csak szegényeket foglalkoztatnának.

Ha bevezetik,remélem már lesz ellenük valami tüntetés.Nem csak amolyan "Orbán takarodj!Orbán takarodj!..."Hanem komolyabb.

Addig,amíg kaja lesz a népnek,addig ku.ssol,utána majd jár a szája,hogy nincs kaja,s végül a rendröknek jár majd a keze,akik a tömegbe lőnek.SAJNOS EZ VAN!

2011. okt. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 nem dávid ***** válasza:
DE AZ INGATLAN ADÓT MIÉRT NEM CSAK A 30-50MILIO ÉS FÖLÖTTE LÉVŐ LUXUS HÁZAKRA VETIK KI? MIÉRT NEM OLYANTÓL VESZ EL A KORMÁNY AKITŐL LEHET???
2011. okt. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!