Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horthy-korszak Politikája?

Horthy-korszak Politikája?

Figyelt kérdés
Pár gondolatot csak tömören :) Róla tanulok és minden forrás jól jön
2011. okt. 31. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

Jó módúak jól éltek a szegények szarul, a tipikus Horthysta nagy magyaroknak a tökük tele lett volna vele ha azalatt az időszak alatt kellett volna élniük ami alatt kormányzó volt.

Mondjuk ez csak vélemény inkább ezt ne írd bele. :)


[link]

Itt minden le van írva amit róla tudni illik.

2011. okt. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Sikoltó ***** válasza:
10%

A horthy korszak egy átmeneti kor volt, amire rányomta a bélyegét trianon. Pl a trianon okozta gazdasági hanyatlás miatt romlott az életszinvonal, amit csak pár ágazat került el (emiatt vol h volt egy jól élő réteg és egy leszakadó)


A politikai rendszer is átmeneti volt, királyság, választott parlamenttel ahol a király szerepét a kormányzó tölti be. A választás demokratikus volt, de kötött. Egyrészt nyílt választás volt (látták ki kire szavaz) és nem szavazhatott bárki (na ezt ma is bevezethetnék!)


Sajnos a komenyista propaganda miatt eléggé félreismert időszaka a magyar történelemnek, de a Rubikonnnak vlt egy jó száma a témáról (2-3 hónapja?)

2011. okt. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
Ha a Horthy-rendszert "embermagasságból" kívánod megérteni, olvasgasd József Attila verseit. Különösen ajánlom a "Hazám", a "Levegőt!" és a "Külvárosi éj" címűeket...
2011. okt. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, inkább magáról a politikájáról kéne info. Amúgy az első link tök jó olvasgatom. Főleg arról kéne hogy Milyen Bethlen politikája. Hogy lecserélte a kormányt, hogy nem volt megosztva a hatalmi ágak. Hogy Gömbös is lecserélte a kormányt. Egyre erőszakosabban szól bele a kormány a mindennapokba. Ilyenek, tudom én is valamennyire, de szeretem több nézőpontból is megérteni. :)
2011. okt. 31. 19:28
 5/10 A kérdező kommentje:
Politológia órára kéne így nem biztos hogy József Attila megfelelne.
2011. okt. 31. 19:29
 6/10 Sikoltó ***** válasza:
Szerintem keress rá teleki életútjára, ő markáns alakja volt, sokat segíthet ebben
2011. okt. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az októberi Rubicon nagyon részletesen ír Bethlenről, érdemes lenne megvenned azt a számot.
2011. okt. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Tipikus katonpasas. Nem ismertem de szerintem egy bunkó állat volt. Túl szigorú jellem! Bekaphatja
2011. okt. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

19:05


"Jó módúak jól éltek a szegények szarul"


Valljuk be, azért elég különös lett volna, ha a jómódúak éltek volna rosszul és a szegények jól :)))))))

2011. nov. 1. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A Horthy korszak egy kompromiszumképes konzervatív politika mentén haladt, ami képes volt kompromiszumokra jutni a nagytőkésekkel és a náci németországgal egyaránt, tipikus jobbközép nemzeti alapokon szervezett konzervatív politikai berendezkedés, amely kizárta a politikából a szélsőségeket, lásd.nyilasok és kommunisták.Elve:status quo fenntartása, a helyzet konzerválása.Fontos megjegyezni hogy a 19.századi nemzeti liberalizmus, amely konzervatív-liberálisként fejlődött tovább és a keresztényszocializmus adta a gerincét a rendszer politikájának."Nemzeti-keresztény" felfogás :)

Örültem hogy segíthettem, ha kell még valami prívátba írj csak :D

2011. nov. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!