Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hova kerül a sok pénz?

Hova kerül a sok pénz?

Figyelt kérdés
Csak azt tudnám a kormány mit kezd a beszedett javakkal...Had ne soroljam milyen adókat vezettek be,Ti is tudjátok...Nos HOVÁ kerül???Mert még egy ilyen ország nincs ahol ekkora az ÁFA,benzin ár...kérdem én HOVÁ TŰNIK?Nekem ne mondja senki hogy az államadóságba mert ez csak TAKARÓ!
2011. nov. 2. 13:48
1 2
 1/13 Heckler ***** válasza:
44%

Kell a Biszku Béláknak a 640 ezres nyugdíj, végül is rászolgáltak, meg kell nyitni jövőkutató intézetet, mert az fontos dolog:


[link]


Életbevágóan fontos dolgokra van elköltve, ezt elhiheted!

2011. nov. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Hát pedig, a bevételeink egy eléggé tekintélyes részét elviszi az államadósság KAMATA. Igen, tökét nem is igazán törlesztünk, csupán a kamatot.


Amúgy, van ahol magasabb az áfa, a benzinár, és társai. Lásd Görögország.


Illetve, oda kerül, hogy egyre öregebb a népességünk, és őket el kell tartani. rengetegen vannak segélyen, őket is el kell tartani. Rengetegen feketéznek - őket is el kell tartani, mivel ha körházba kerül, akkor többet között a te adódból fizetik neki a több tízmilliós műtéteket.

2011. nov. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Sikoltó ***** válasza:

Nos, magyarországon ez a kérdés a rendszerváltás óta ugyan az és a válasz is az volt mszp-fidesz kormány alatt egyaránt


1, korrupció elviszi

2, a rossz államháztatáspolitika elviszi (a magas alapkamat miatt ömlik ki a pénz, a német idehozza az eurót a nemzeti bankba beterszi az fizeti rá a nagy kamatot és emiatt van pl mindig euró hiiány a bankban ami miatt fel kelett venni imf hitelt > magyarul a nemzeti bank segítségével meglopják az országot - a nemzeti bank nem magyar irányítás alatt ál a tévhittel elentétben! kizárólag az EU és a WB dirigálhat neki!!!)


3, 4 évente minen fejlesztés újra kezdenek emiatt midnen fejlesztást ki kell perkálni 4 évente amit nem fejeznek be sose mert 4 év múlva megint műst fognak csinálni és így egy feljesztést se fejeznek be sose


4, 4es metró és társai többtívzéves pénznyelők viszik ez a pénzt.

2011. nov. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Bocsi de ez primitív gondolkodás.Tudom mire célzol de a politikusok nem a szó szoros értelemben lopják a pénzt.

A kérdésből látszik hogy nem vagy tisztában a költségvetéssel, a megszorítások hatásaival és úgy egyáltalán a nagyságrendekkel. A legtöbb adó csak pár milliárdos nagyságrendű, egy komolyabb, egész társadalmi rétegeket érintő változás pár100 milliárdos nagyságrendű, az államadósság 20000 milliárd. És ez az egész nem olyan egyszerű mint sokan gondolják, egy adónak olyan rossz hatása is lehet ami miatt összességébe csökken a kormány bevétele ahelyett hogy nőne.A fidesz pedig jeleskedik az elkúrásban. Már eddig jelentősebb összegeket öltek az adósság csökkentésbe mint amenyi ebből a soksok adóból lehetséges, de az adósság mégsem csökkent.

2011. nov. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azon lepődök meg, hogy tudunk ennyi sok sz@r intézményt fönntartani.
2011. nov. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


2ik én is segélyből élek....=) de hidd el,MÁR ....UL UNOM!!!!! a megoldás a munkahely teremtés lenne ami nem is lenne nehéz,a beszedett adókból nyugodtan emelhetnének ilyen-olyan termelő üzemeket,amik termékeire VAN KERESLET!!Pl 4-5-6 falut egyesítve létre lehetne hozni egy tejüzemet,ami az adott megye felét ELTUDNÁ LÁTNI!és már is nem a 130ftos tescos tejet inná senki,mivel a környéken élőknek olcsóbb lenne jóval,mert biztos vagyok benne h mindenki azt venné,nem az import tejet...HA AZ ÁLLAM TÁMOGATNÁ EZT AZ ÜZEMET!!több munkahely--->több adó.Mégis ha nincs munkahely honnan a ...ból akarnak adót szedni???

2011. nov. 2. 14:12
 7/13 anonim ***** válasza:
A GDP-nk 60% külföldre!
2011. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

4/7

"de a politikusok nem a szó szoros értelemben lopják a pénzt" Azért ez nem igaz, gondolj csak az Ingatlan Panamára.Esetleg Hagyóra.

2011. nov. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Miért nem adsz be az ötletedre egy pályázatot? Lehet, hogy még kapnál is pénzt rá.


"Mégis ha nincs munkahely honnan a ...ból akarnak adót szedni???"

Kb félmillió (regisztrált) munkanélküli van. Kb 3 millióan dolgoznak.

2011. nov. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Majd pont nekem adnakpénzt99,5%h elutasítják,de am nem hülye ötlet....
2011. nov. 2. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!