Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kutyaadó?!?! Mi a véleményetek...

Kutyaadó?!?! Mi a véleményetek róla? Kiv. Magyar "termékek" s az ivartalanított állatok, (ha vki oda figyel nincs gond a szaporulattal) ill. chip-esek.

Figyelt kérdés
Komolyan mondom , ez nem normális, és azt mondják " a felelős kutyatartás a cél.. " Ja , persze... De miért csak a kutyákra ? Vigyázat! Lehet jövőre, már macska adó is lesz, meg a többi házikedvencet is adó alá veszik. PL.: halak, rágcsálók) De a patkányokat miért nem adóztatják meg?
2011. nov. 16. 06:23
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
csak sajnos 337 igen, 1 nem 15 tartózkodik.... akkor nem csak a FIDESZ van benne
2011. nov. 16. 10:48
 12/25 anonim ***** válasza:
31%

Teljesen jogos... mondom ezt úgy, hogy nem egyszer támadott meg gyerekkoromban nagytestű, veszélyes kutya kint, fényes nappal az utcán, nyitott kapu mellett! Komoly lelki sérüléseket okoz egy ilyen támadás, különösen egy kisgyerekben, és ha nem kiabálok eszeveszetten, meg is halhattam volna (mikor egy 8 éves gyereket falhoz szorít egy németjuhász?!). A gazdáit az ilyennek minimum többtíz, akár -százezerrel büntetném. Nekem is volt kutyám, mégsem flangált az utcán sohasem, mert tudtam, hogy bár velem játékos és kedves, az ismeretlen szétszabhatja. De az emberek többsége ostoba... és sajnos ennek ártatlan emberek isszák meg a levét. Igenis tartsák nyilván a kutyákat és büntessék azt, aki nem megfelelően tartja a kutyáját, azt pedig még komolyabban büntessék, aki mások biztonságát veszélyezteti a kutyája szabadon engedésével. Ideje bevezetni már a felelős állattartás fogalmát Magyarországra is.

Más háziállattal pedig ne példálózzunk, egy macska vagy egy nyúl senkit sem fog szétcincálni.

2011. nov. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

""Teljesen jogos... mondom ezt úgy


Te agyhalott!


Ehez minek adó?

Ehez egy egyszeri regisztrációs adó kellene max!



Tényleg nem érted hogy ez csak a pénzre van kihegyezve?

2011. nov. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
46%

Sétálok a játszótéren a 1,5 éves kisfiammal, ahol 3 kutya szaladgál szabadon és össze-vissza sz...ik mindent. A fiam meg csodálkozik, hogy mi az a barna izé. Amikor meg mondom nekik, hogy ez talán egy játszótér, és takarítsanak össze már a kutyájuk után, még fel vannak háborodva. Adózzanak!!!

Egyébként nekem is van kutyám, az udvaron szabadon szaladgálhat, ezért nem viszem a parkba sz...ni. Ivartalanított, menhelyes kutya. Az önkormányzatnál mégis azt mondták, hogy kell majd utána adót fizetni, mert nem chipes. Mondtam, hogy mit olvastam, erre azt mondták, hogy kamu, csak a chipes kutyák után nem kell adózni.

2011. nov. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
orbán viktornak lekéne vágni a faszát. meg még egymásemerkéknek is...
2011. nov. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
89%
ez olyan mint a chipsadó... az is a mi egészségünkre van kitalálva, a mcdonalds mégsem adózik. biztos, mert annyira egészséges...
2011. nov. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
46%

"Ehez egy egyszeri regisztrációs adó kellene max!



Tényleg nem érted hogy ez csak a pénzre van kihegyezve?"


Ha chipezteted a kutyád azzal nem kell adóznod. Ez szó szerint egyszeri regisztrációs adó! Megrögzött hülye komcsi vagy, és te is nagyon jól tudod, hogy nem az ötletet utálod, hanem a fideszt.

2011. nov. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
42%

"ez olyan mint a chipsadó... az is a mi egészségünkre van kitalálva, a mcdonalds mégsem adózik. biztos, mert annyira egészséges..."


Vagy talán azért, mert chipsadó, nem hamburgeradó... Nézz utána.

2011. nov. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
50%

"komolyabban büntessék, aki mások biztonságát veszélyezteti a kutyája szabadon engedésével"


Ezzel az adóval nem ezeket büntetik, hanem mindenkit, a felelős állattartókat is ! Ősmagyar vizslám van, szóval engem elvileg nem érint, de annak ellenére, hogy nem akarom szaporítani nem fogom ivartalanítani, mert káros egészségügyi következményei lehetnek.


Az adó kivetésével semmit sem tesznek a felelős állattartás érdekében, kizárólag egy újabb bevételi forrást teremtettek.


Kedves kérdező !


"patkányokat miért nem adóztatják meg?"


Már megtették. És most nem csak az ebadóra gondolok. Minket is kísérleti patkányoknak néznek minden áldott nap!

2011. nov. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
46%
Nem muszáj ivartalanítani, elég csak chipet rakni a bőre alá. Arra jó, hogyha megszökik akkor tudják ki a gazdája.
2011. nov. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!