Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tartják még mindig...

Miért tartják még mindig sokan szalonképtelen, antidemokratikus pártnak a Jobbikot, holott?

Figyelt kérdés
Elismerem, tudnak szerencsétlen mondatokat mondani. Engem azonban nem a szerencsétlen mondataik érdekelnek, hanem a benyújtott konkrét törvényjavaslataik, illetve egyéb konkrét ötleteik.(A komolyakról beszélek, nem azokról, ami nyilvánvaló retorikai fordulat,mint a felrobbantjuk az RTL székházat.) És azok között említsetek csak egyet, amit az USA-ban egy keményebb republikánus nem csinálna meg minden további nélkül, és csak egyet, ami akár a cigányokat, akár a zsidókat származás miatt diszkriminálja. A Jobbik nem náci párt, hanem egy határozott, és következetes konzervatív párt!
2011. nov. 16. 22:11
1 2
 11/16 bumbi02 ***** válasza:
42%

ui: abortusztilalom.. hülyeség.. mi van ha valakit megerőszakolnak? mi van ha valakinek becsúszik egy elszakadt gumi? (nem felelőtlenség miatt lenne terhes),

nem lehet betiltani az abortuszt, hiszen nincs 100 %os védekezési módszer terhesség ellen...

Ennek ellenére én ellenzem az abortuszt, viszont elismerem hogy vannak élethelyzetek amikor szükséges..

2011. nov. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Te semmit nem tudsz komolyan venni, ami nem MSZP vagy SZDSZ. Szűnj már meg."

Na már megint, ha nem jobboldali, akkor biztos baloldali, mintha csak ebből állna a világ.

2011. nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

"ui: abortusztilalom.. hülyeség.. mi van ha valakit megerőszakolnak?"


Olyankor a Jobbik is engedné.A magzat olyankor is ember, de olyankor lehet azt mondani, hogy hiába ember, nincs joga más testét annak hozzájárulása nélkül használni. Önkéntes szexnél ez nagyon egoista érvelés(tudom, ez nem mindenkinél szégyen), mert a szexszel vállalta, hogy gyerek is lehet. Ezt persze "jogom van, kötelességem semmi" mentalitással nem lehet megérteni. A 100% -os védekezéssel ne jöjjünk már. Az önmagában még nem indok, hogy védekezés mellet jött. Csak a modern ember egoista módon azt hiszi, hogy mindent ő irányít. És nem, nem azt mondom,hogy a szexnek a gyerekcsinálásnak kell lenni az elsődleges céljának. De a pakliban mindig benne van, és ezt kell fogadni. Egyébként hülyeség, aki azt írta, hogy a Jobbik programpontjaival a többség nem ért egyet, szerintem az abortusztilalom talán az egyetlen népszerűtlen programpont a Jobbik programjában.

2011. nov. 17. 12:59
 14/16 A kérdező kommentje:
Egyébként bírom ezt a nem vagyok abortuszpárti, de elfogadom, hogy szükséges dolgot. Nem , nem az az abortuszpárti, aki jó dolognak tartja, mert jó dolognak senki nem tartja, hanem aki elfogadható opciónak.
2011. nov. 17. 13:01
 15/16 bumbi02 ***** válasza:

nem lehet dolgokat úgy vizsgálni hogy vagy Igen vagy Nem.. elég végletes gondolkozás... Ellenzem az abortuszt abban a formában ahogy ma működik, hogy azért mennek abortuszra 25-30 éves nők,mert vigyáznak alakukra, vagy mert hülyék voltak és nem védekeztek... Párkapcsolatban élek, felelősségteljesen, most leszek 19 éves, és ha most becsúszna egy baba, elhiheted hogy nem vetetném el, csak azért mert 19 éves vagyok... az én hülyeségem, én javítom ki.Viszont nagyon sok helyzetben nem tehet róla az se, aki odafigyel, aki védekezik, mert tudja hogy nem lenne rá lehetősége hogy felneveljen egy gyereket, nyomorba meg nem akarja szülni, és ezér védekezik, majd elszakad a gumi, vagy akármi módon de terhesség lesz...


Az abortuszt nem kell betiltani, hanem szigorítani kell maximum. Az abortusz tilalomnak az lenne a vége hogy felnőne egy olyan generáció akit nem tudnak felnevelni.. Gondolj bele ha egy 16 éves lánynak gyereke születik, akkor - az esetek többségében - milyen minőségü neveltetést kap? Főleg ha bedobják árvaházba? Az abortusz tilalom azt jelentené hogy feketén csinálnák az orvosok az abortuszt kb kétszer olyan drágán. Vagy sokszor szakképzetlen emberek csinálnák az abortuszt feketén, és így nem csak a magzat, de mondjuk a leendő anya is belehal. Még szakképzett orvosi beavatkozás után is meg van a veszélye hogy mélyebbre kaparnak kelleténél, és nem lehet többé gyereke az illetőnek.



És hogy ne csak ezt emeljük ki

- a cigánybünözöket önfenntartó munkatáborokba zárni... az ötlet jó.. félig.. miért a cigánybünözöket? Miért nem a bünözöket?

- megszüntetni a cigánybünözést.. az ötlet jó, félig..miért csak a cigánybünözést? a többivel nincs is baj??

- emellette nagyon szép dolgokat akar megvalósítani a Jobbik, csak nem írja le hogy miből is.. én is tudok olyanokat írni hogy legyen lakástámogatás, meg legyen ilyen jutattás, így segítsük a vállalkozókat.. de miből?



Nem mondom hogy nincsenek jó ötletei.. De ez igaz a többi pártra is .. mszpnek is vannak jó ötletei, lmpnek sőt még Fidesznek is.. De attól független a Jobbik ugyanolyan politikusokból álló pártmint a többi.. Csak ők még szidják is a többieket hogy ezt csinálják... Persze amíg kívül voltak a parlamenten jóval erősebben szidták, mostanában már kevésbé. Nem antidemokratikus a Jobbik, csak egy viccpárt. (ez alatt azt értem hogy prédikál hogy sok megélhetési politikus, aztán közben ők is nagyjából ezt teszik, prédikál a turulmadárról meg a kereszténységről együtt stb..)

2011. nov. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
A Jobbik a cigánybűnözést nem úgy érti, hogy minden cigány bűnöző. A fiatalkorú bűnözés sem azt jelenti, hogy minden fiatal bűnöző. Kriminológiai fogalom. A Jobbik egy olyan javaslatot nem adott be, hogy a cigány bűnözőket másképp kéne büntetni, mint a nem cigányokat.
2011. nov. 17. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!