Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz elhibázott gazdaságpo...

A fidesz elhibázott gazdaságpolitikája miatt, lesznek újabb megszorítások és adó emelések, esetleg újabb adók bevezetése?

Figyelt kérdés
2011. nov. 18. 09:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

En mar nem ertem ezt az egeszet.

Allitolag a sok ado meg nyugdijpenz lenyulas mellett is nott az allamadossag sot a java meg csak most jon.

2011. nov. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Én már semmin se fogok meglepődni. Már nagyon azon vagyok hogy megszerzem a szakmámat amit már elkezdtem tanulni és megyek is ki külföldre, mert ezt már nem fogom bírni.
2011. nov. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 titak ***** válasza:
92%

Nagyon valószínű.

Külföld már leírt minket, a bankok mentik ki a pénzüket, a nagybefektetők számára se legmegbízható magyar politika.

Pénzt pedig valahonnan kell szerezni.

Megszorítások az oktatásban, mezőgazdaságban, egészségügyben, ablak-, kerítés-, tető-, gyümölcsfa-, bicikli- talicska-, stb- adó.

Lényeg, hogy a ő pénzük meglegyen emelve.

2011. nov. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerintem pontosan a görög utat másoljuk.
2011. nov. 18. 10:57
 5/13 A kérdező kommentje:

titak válasza:



És kik fogják ezeket az adókat befizetni?

Mert hogy az átlag magyar nem, az 1000%.


Én legalábbis úgy vagyok vele, hogy ha mégtöbbet kell fizetnem akkor minden tekintetben leépűlök.

Akkor meg inkább jöljön aminek jönnie kell.


És ma már nagyon sokan vannak így vele.

2011. nov. 18. 11:33
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Új adókat már nem tudnak bevezetni, mert akkor a gazdasági fogyasztás abszolút nullára csökkenne.


A kezdeti 5-6 %-os gazdasági növekedés becslésekhez képest már van olyan becslés ami -0,5% recessziót jövendöl, de 0,5 % fölé nem fog menni.


Matolcsyék amennyire el lehetett cseszni, elcseszték, nyugdíjunk sincs, az államadósság az egekben, rengeteg megszorítás.

Új adókat kellene bevezetni, mivel megint nőni fog az államadósság az IMF által,új adók nagyon nem jöhetne szóba, a következő lépés az államosítás.

2011. nov. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudnak újakat bevezetni? Dehogynem. Arra mindig van fantázia. Az, hogy ez kontraproduktív, ők is tudják, de nincs jobb ötletük.

Nemrég olvastam egy cikket, miszerint Magyarország számára az egyetlen megoldás a munkaerő jelentős leértékelése. Na, erre van az új Munka Törvénykönyve. De hogy már most is a dolgozó lakosság 80 %-a minimálbérből él, ami semmire sem elég? Ebből nem lesznek új adók. De hogy ezt még lejjebb vigyék, azt nem akarják, sőt mindig emelgetik a minimálbért, ezzel még több munkahely szűnik meg. Nem igazán van megoldás.

2011. nov. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezt az egészet úgy kell elképzelni, hogy a jóléti államoknak és a volt keleti blokk államainak betett a válság, emellett a szociális ellátórendszer túlméretezett, amit meg kellene reformálni, továbbá a legtöbb termelő vállalat külföldi kézben van, ami azt jeleni, hogy azt a pénzt, amit ezek a gyárak, vállalatok, szervezetek keresnek az kimegy innen, a tömérdek külföldi (kínai) árú tönkretett rengeteg kis- és középvállalkozást, emellett a legtöbb külföldi cég eladni akar + még itt van a szocializmus elfuserált gazdaságpolitikájának a maradéka. Az államadósság sem egy pozitívan ható dolog. Az uniós támogatások többsége a legkevésbé sem innovatív beruházásra mehet el. Most nem azt mondom, hogy egyetértek az emberek sanyargatásával, de meg kell jegyezni, hogy a helyzet különösen sz.r.
2011. nov. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Jó kis MSZP fan baloldali kérdés... "A fidesz elhibázott gazdaságpolitikája miatt" Na peeersze, köze sincs az általános gazdasági válsághoz és, hogy Görögország épp csődbe megy, na meg a "nyócév", itt egyértelmű és egyedüli bűnös "A fidesz elhibázott gazdaságpolitikája".
2011. nov. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

""Jó kis MSZP fan baloldali kérdés... "A fidesz elhibázott gazdaságpolitikája miatt" Na peeersze, köze sincs az általános gazdasági válsághoz és, hogy Görögország épp csődbe megy, na meg a "nyócév", itt egyértelmű és egyedüli bűnös "A fidesz elhibázott gazdaságpolitikája".



Haver, én véletlenűl sem vagyok maszopos, de nem kellene megmagyarázni hogy miként lehet a rövidgatyát kitérdepelni!


Amit a maszop elQrt azt az államháztartás rendbetételével nagyjából Bajnaik helyretettek. Amit okozott az annyi volt "nem kevés" hogy a ciklikus gazdaságpolitikájuk miatt nem lehetett protekcionista". Ezt meg is sínlette a magyar gazdaság. De amit a fidesz összebarmolt azt nem lehet a maszop nyakábatenni.


Nem kell hogy valaki maszopos legyen, elég ha józan!!!

2011. nov. 18. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!