Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jelent az államnak...

Nem dávid kérdése:

Miért jelent az államnak hatalmas kiadást a nyugdíjrendszer amikor nyugdíjak több mint a fele visszamegy adóba?

Figyelt kérdés

103nyugdijam.


Tudom nem lesz sokáig de amíg van addig örülök ennek is.


Megdolgoztam érte!


Nah most kiszámoltam mennyit adózok a 103ezerből!



30ezret költök élelmiszerre. Abból visszamegy az államnak a 25% a ami 7500forint.


Utána a 20ezer forint a gyógyszerem amin elvileg 5% az áfa de abból az szerintem még külön profitál az állam .



Akkor tankolok a motoromba 5ezerért havonta amiből kb. visszamegy 2ezer forint adóba.


Dohányzok is (kövezzenek meg érte) kb. 10ezret költök dohányra amiből megint visszamegy 3000forint adó.



Akkor Csekek kb. 50ezer forint amiből 25% visszamegy. ami kb. 12500forint.



Kb. Akkor a nyugdíjam fele visszamegy.


Kérdésem hogy azt a kevés nyugdíjat miért nem tudja az állam finanszírozni??? Tudom persze jövőre emelik de szerintem rövid időn belül elveszik az egészet.


2011. nov. 19. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Azért jelent hatalmas kiadást, mert kevés az adózó és sok a nyugdíjas!
2011. nov. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Shai-Hulud ***** válasza:
76%

Az elsőnek teljesen igaza van.


Annyit én is hozzátennék, hogy egyszerűen röhej, hogy egy 10 milliós országban csak 3 millió adófizető van. Talán ha mindenki be lenne jelentve... És persze annyira, mint amennyit kap...


OK, persze, tudom, hogy naiv vagyok.

2011. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tényleg sok a nyugdíjas. Meg rengeted a rokkant nyugdíjas akik jogtalanul azok.
2011. nov. 19. 21:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ÁFA visszaszámolva csak 20%!

Nem a nyugdíjas a sok, hanem a léhűtők, akik még sose dolgoztak, csak az államon élősködnek!

2011. nov. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál az igaz, de ugyanúgy igaz a dolgozók fizetésére is, akik még járulékot és adót is fizetnek.

Valóban az a baj, hogy a lakosság 30 %-a dolgozik, ebből nem lehet eltartani a többieket. Ez igaz a nyugdíjasokra, a kismamákra, a diákokra, a betegekre is.

2011. nov. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most vagy a tartalékaidat éled fel, vagy nagyon ügyesen oszthatod be a 103 ezres nyugdíjad, ha ki tudsz belőle fizetni 30+20+5+10+50ezer azaz összesen 115 ezer forintot.

Visszafizetsz adóban az élelmiszer után 30*0,2=6ezer, a gyógyszerből 1ezer, legyen a motro2ezer, cigi 3ezer, csekkek 50ezréből 10 ezer, az összesen 22 ezer.

Mennyibe kerül az államnak az orvosi ellátásod, az ingyenes tömegközlekedésed?

Ha egy dolgozónak 80ezer a bruttó bére, megkap belőle nem egészen 62 ezret. A nettó bére, a béréből levont adók és járulékok, plusz a munkáltató által fizetendő járulékok összesen kitesznek 103ezret, mint a te nyugdíjad.

A munkáltató kifizet összesen 103ezret, ebből 62ezret kap a dolgozó és 41 ezret az állam.

Akkor szerinted ők ne legyenek felháborodva?

Tőlük még többet szed be az állam.


A fogyasztások utáni adót meg úgy is nézheted, hogy nem itthon veszel élelmiszert, benzint, cigit, és máris nem megy vissza az államnak.


Amúgy csekkekre 50 ezer elég sok, ha ezekkel csak a rezsidet fizeted.

Ha biztosítás is van benne, azok adómentesek.

2011. nov. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

3,8 millió dolgozóra 2,9 millió nyugdíjas jut. Mivel a nyugdíjak kb. 70% akkorák, mint a fizetések, kiszámolható, hogy minden dolgozóra havi 90 ezer Ft jut a nyugdíjrendszer költségéből.


"30ezret költök élelmiszerre. Abból visszamegy az államnak a 25%"


Akárhogy is számolom, 25% az csak 25%.


"Utána a 20ezer forint a gyógyszerem amin elvileg 5% az áfa de abból az szerintem még külön profitál az állam"


Tévedés. A legtöbb gyógyszer támogatott árú, vagyis az állam durván ráfizet. Többek között ezért csak receptre lehet kapni sok gyógyszert.


"Kb. Akkor a nyugdíjam fele visszamegy."


Az eddigiek alapján max. 1/4-e. Vagyis havi 75 ezer nem "megy vissza".


"Kérdésem hogy azt a kevés nyugdíjat miért nem tudja az állam finanszírozni?"


Ahogy vesszük. Nem sok ország van, ahol a nyugdíjak elérik a fizetések 3/4-ét. Talán Hollandia és egy-két más jóléti állam van még ilyen. Olyan meg végképp csak Magyarországon létezik, hogy a lakosság harmada nyugdíjas, és a nyugdíjasok majdnem fele korhatár alatti.

2011. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!