Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyha ekkora pénzügyi mélypon...

Hogyha ekkora pénzügyi mélyponton van az ország, akkor ez hogy lehet? Lehet, hogy még sincs akkora baj?

Figyelt kérdés

Oké, hogy a Tiszántúlon siralmas a helyzet, de itt észak-nyugat Mo.-n (konkrétan Győrben) minden nap tele vannak a plázák emberekkel, komoly fejlesztések vannak a városban, folyamatos beruházások vannak a vállalatok részéről, stb. Az iskoláknak alig, van nincsenek adósságaik, az egyetem szintén azon kevesek közé tartozik Mo.-n, amelyiknek szintúgy nincsen tartozása, és még rengeteg mindent fel lehet sorolni. Egyszerűen van pénze az embereknek.


Nem lehet, hogy mégsem van akkora bajban az ország, mint ahogy ezt pl. egy Borsod megyei faluból írók gondolják? Lehet, hogy nem a tiszántúli állapotokból kéne levonni következtetéseket az egész országról?


Ez a helyzet amúgy jellemző a többi Nyugat-Mo.-i városra is, Zalaegerszegre, Sopronra, Szombathelyre, és persze Budapestre.


2011. nov. 20. 11:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

""@# 6/7

Kedves Digó,

Mintha egy kicsit kettős lenne a mérce. Akkor most kitiltsuk -e az Audit Magyarországról, vagy ne?



Kedves barátom, miért csúsztatsz?

Az Audi és a többi termelő beruházás megtétülését könnyű kiszámolni. támogatás/bevétel Persze akkor sem jó ha minden a multiknak megy, és a magyar kkv k elhalnak és nem fejlődnek.


Ok kellenek az összeszerelő múltik, de nem mindenáron.

Hiszen az sem jó, hogy miattuk a munkaerő ára nem nő 20 éve, hisz versenyképességi tényező.



A baj a kermultikkal van.

Ők vannak nagyon sokan.

Ők viszik ki a jövedelmeket az országból afogyasztási rotáció végfelhasználóiként, ami aztán nem tud újratőkésedni és gazdasági hatásokat indikálni.


Mi nem érthető ezen?

2011. nov. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

"Digo válasza:


De fogalmazhatnék úgy is hogy több Audit, kevesebb Tesco-t! :)



Ott a hasznos Diego!

2011. nov. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"Mi nem érthető ezen?"


Mi nem érthető?? Szerintem ugyanazt leírtam mint te csak 1hsz-el előbb! :)

2011. nov. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Győr Moson Sopron megye elég fejlett megye az országban az tény az egyik oka az Ausztria közelsége a másik a sok cég meg talán mások az emberek.Elég megnéznünk Sopront talán ott van Budapest után a legtöbb Villa és szép új ház.Egyszer jártam Tiszántúlon is de tényleg siralmas ott olyan volt mintha nem is ebben az országban jártam volna meg az emberek is és az árak is másak voltak.Itt GYMS megyében netto 100.000 alatt nem nagyon keres senki legalábbis nem sokat ismerek akik ez alatt keresnek.Na meg olyan család is nagyon ritka ahol nincs autó (nem suzuki hanem autó).
2011. nov. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Sajnos inkább a te városod a kivétel. Én egy Dunántúli város környékén lakom, és nagyon döglődik itt is minden. A béreket annyira lenyomták, hogy szinte mindenki minimálbért keres.
2011. nov. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább a határhoz közeli városok, falvak húzzák fel a megyei átlagot, beljebb már nem olyan fényes a helyzet. Győr, és Sopron pedig még ezekből is kiemelkedik.
2011. nov. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
De a kérdésre visszatérve.Torz képet ad csak GY.M.S-megyéből 1-2 várost összevetni egész országgal.És abból messzemenő következtetést levonni.
2011. nov. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
És az nem torz, amikor a román határ mellőliek írják, akár itt, hogy nincs semmi munkalehetőség, hogy mindenki segélyezett, stb? Az is torz. Voltam sok helyen országon belül és kívül, voltam azon a részen is párszor, és Erdélyben is, az igaz, hogy nagyon durva állapot van ott. De nem olyan az egész ország.
2011. nov. 20. 15:54
 19/24 anonim ***** válasza:

Debrecenben is tele vannak a plázák, és a legtöbb kölyök vadiúj érintőképernyős mobillal rohangál. Közben ugyanezek jelentős részének van hiteltartozása.


Nagy beruházások meg eddig is folyamatosan voltak az országban, még Gyurcsánytól/válságtól/akármitől függetlenül is.

2011. nov. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Akkor miről beszélünk? Hát akkor kiderült, hogy az egész csak nyavalygás.
2011. nov. 20. 16:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!