Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » EZ mit jelent? "A felsőoktatás...

EZ mit jelent? "A felsőoktatási intézmények kizárólagosan jogosultak a felsőfokú végzettséget és szakképzettséget biztosító képzések folytatására. "

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy a felsőoktatási intézményeken kívül semmilyen intézmény nem indíthat olyan tanfolyamot, képzést, ami a végén diplomát vagy FSZ-képzési oklevelet ad.
2011. nov. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Azt, hogy felsőfokú szakképesítést (szakmai végzettség, ami 2 éves), alapképzést (főiskolai végzettség) és mesterképzést (egyetemi végzettséget) lehet majd indítani.
2011. nov. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

egyszerűen szólva azt, hogy akárki nem adhat ki diplomát vagy felsőfokú szakképzést igazoló papírt, csak az állam által elismert felsőoktatási intézmények.

Tehát ha szeretnél egy olyan iskolát indítani, ami ilyen végzettséget is adhat, akkor ahhoz teljesítened kell a megfelelő feltételeket, és elfogadtatnod az iskoládat, hogy az tényleg adhasson ilyen papírt, tehát végzettséget.

2011. nov. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor mi lesz a középiskolákkal ahol eddig voltak OKJ-s képzések?
2011. nov. 20. 17:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azok középfokú képzések.
2011. nov. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

AZ OKJ felsőfokú szakképesítés.

Illetve ezeknek a 8 jegyűek.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

2011. nov. 20. 18:40
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Azok az OKJ-s végzettségek, amelyek felsőfokú szakképesítést nyújtanak továbbra is maradnak a felsőoktatásban. Viszont vannak párhónapos OKJ tanfolyamok, ezek nem lehetnek a felsőoktatásiban, ami eddig sem volt jellemző.
2011. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A középfokú OKJ-k maradnak a középiskoláknál.

Pl. én a középiskolámban elvégeztem az Idegenforgalmi ügyintéző OKJ-s szakot. Ez egy év volt, és középfokú szakképesítést adott.

2011. nov. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én középiskolába járok felsőfokú szakképzésre. Gondolom ezeket akarják kivenni, és csak főiskolán/egyetemen lesznek taníthatóak.


Ez csak azért volt jó, mert én most tanulói jogviszonyban vagyok, így ha államira megyek egyetemre, akkor 12 félévem lesz. Egyébként pedig vonódna le a támogatott félévekből, és esetemben már csak 8 félévem lenne.

2011. nov. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!