Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi igazságtartalma van...

Mennyi igazságtartalma van ennek a kommentnek?

Figyelt kérdés

Magam kvázi sokat dolgozó, hitel nélküli ember vagyok, igazából nekem a magas árfolyam jól jön (munkám egy részét euroban fizetik).


A legutóbbi választásokon én is a Fideszre szavaztam. Abból indultam ki, hogy legyen 2/3, mert az elmúlt nyolc év legnagyobb problémája a tehetetlenség volt. Mindegy merre mennek a dolgok, csak menjenek valamerre, mert az egy helyben toporgásnál még az is jobb, ha a Fidesz nekem nem tetsző, de egyértelmű irányba megy.


Amikor elvették a magánnyugdíj-pénztári befektetéseket, azt mondtam, hogy ez egy vitatható, de érthető lépés. Mozgásteret szerettek volna, hogy beindíthassanak folyamatokat.


Mindezt azért írtam le, hogy látható legyen a pozíció, ahonnét elindultam.


És ahová eljutottam: ma a kormánypárt megnyilatkozásait egyszerűen nem olvasom el. A történet Szijjártó Péterrel kezdődött, aki képes folyamatosan faarccal az egyik héten A tartalmú, a másik héten -A tartalmú állításokat közölni. A mai magyar vezetők szavahihetősége nulla, mindegy mit mondanak, holnap várhatóan az ellenkezőjét fogják mondani.


Én azt vallom, hogy aki dolgozik, az hibázik. Bárki, aki komolyan megfogta már a munkát tisztában van azzal, hogy ez így van. Számomra bármely politikai formáció _sokkal_ hitelesebb lenne, ha képesek lennének kimondani, hogy az elgondolásuk rossz volt, változtatni kell. (Ne keverjük ide a szándékos hazudozást és "elkúrtuk" történetet, az másik szint.)


Mostanság két dolgot látnék szívesen: az egyik, hogy végre értelmesen alakulnak a dolgok. Hogy ezt ki csinálja, nem érdekel. Ha a Fidesz holnap kiáll, azt mondja változtat, és utána leveti a "mi tökéletesek vagyunk, mindenki más hülye" stílust, őket is el fogom fogadni.


A másik dolog, amit szívesen látnék - és nem azért mert bárkinek is rosszat kívánok - egy totális államcsőd, amely elsöpri a jelenlegi politikai berendezkedést.


Zárószónak egy idézet, amelyet sok évvel ezelőtt mondott egy kollégám, akitől kértek valamit:


"Csak a stílus, csak azt feledhetném."


2011. nov. 23. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Nem arról szól a komment, hogy igaz vagy nem igaz, hanem valaki így látja a helyzetet. Az ember egyetért vele vagy nem, de nem lehet meghatározni, hogy igaz-e.


Én speciel az elejével nem értek egyet. Nem a tehetetlenség volt eddig sem a probléma, hanem hogy a pártok ahelyett, hogy az ország érdekében összefogtak volna, csak fújták a magukét. Nem szavaztam a Fideszre, mert féltem, hogy a 2/3 veszélyes lenne (bár ne lett volna igazam), és mert úgy gondoltam - és gondolom ma is -, hogy nem egy pártnak kellene megoldani a problémákat, hanem a különböző pártoknak összeülni, különböző oldalról megnézni a dolgot és eldönteni, mi az a megoldás, ami a lehető legjobb, avagy a lehető legtöbbeknek jó (mindenki számára jó megoldás gyakorlatilag nincs, azt hiszem).


A többi részével nagyjából egyetértek, bár nem szívesen látnék egy államcsődöt. Illetve megint csak nem azt várom, hogy egy párt kiálljon és megoldja a problémákat, hanem hogy a beszavazott pártok együtt, összefogva dolgozzanak Magyarországért.

2011. nov. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Nem értem a kérdést."


akkor olvasd el még egyszer.

2011. nov. 23. 23:39
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Az államcsőd kívánásán kívül egy józan ítélőképességű ember bontakozik ki a szöveg mögött. Egyet tudok vele érteni.
2011. nov. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elolvastam. Akkor máshogy fogalmazok. A kérdésnek nincs értelme.

Mennyi igazságtartalma van annak, hogy a kommentelő a Fideszre szavazott? Mittudomén. Nem is releváns.


Téged az érdekel, hogy egyetértünk-e a kommentelővel, nem?

2011. nov. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazából kettő aspektusa érdekel a "dolognak"


1. arra vagyok kíváncsi, hogy itt az "egy a tábor, egy a nép, menjünk együtt" című felfogást tolerálják vagy amit te is írtál, hogy a lehető legszélesebb nézőpontok mentén hozzák a döntéseket, szoros kooperációban, de lassabban.


2. Vajon itt hányan vélekednek úgy, hogy megérné-e az államcsőd, ha cserébe elkotródna a jelenlegi "elit"

(bizonyos szempontból ez jobb "befektetés" a jövőbe, mint egy ájemefhitel)


Ja és még csak annyit, hogy ne a kérdés kiírását boncolgasd, nagyon jól tudod, hogy mire akartam gondolni, nem én vagyok itt az első, aki így tesz fel kérdést, sőt néha még cifrábbakat is fel szoktak tenni.

2011. nov. 23. 23:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha elolvastad a válaszom, akkor láthatod, hogy kb. 2%-át teszi ki a kérdés boncolgatása, a többi pedig az, amit te is vártál. Bár ahogy a százalékom elnézem, felesleges volt törni magam miatta, mert akik pontoznak, azok csak az irreleváns 2%-on lovagolnak.

Egyébként meg ha más ír ki helytelen vagy értelmetlen kérdést, azt is szóvá szoktam tenni, mert tartozunk annyival a nyelvünknek, hogy rendesen használjuk.

2011. nov. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

helyesen:A legutóbbi választásokon én a Jobbikra szavaztam

A többi igaz.

2011. nov. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"legutóbbi választásokon én a Jobbikra szavaztam "


miből gond9lod, hogy aki ezt írta, az Jobbikos?

2011. nov. 24. 00:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is a totál államcsődre várok,egyfajta tisztítótűz lenne.

A magam módján úgy vélekedem,hogy ennél rosszabb nem lehet a helyzetem,szóval várom,és a jelek szerint úton van.Gondolok itt a nagyvárosok drasztikus eladósodására (pl.Esztergom) és az állítólagos BKV válságra.Ez csak a jéghegy csúcsa,még csak ezek után mutatkozik meg az alja,amit nem tudnak sokáig rejtegetni.

2011. nov. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyjából egyet tudok érteni a kérdezővel/kommentelővel, talán a totális államcsőd kissé drasztikusan hangzik, de valóban a leginkább egy teljes politikai vérátömlesztésre lenne szükségünk. Én csak arra gondolok vissza, hogy az előző Fidesz kormányból is azért lett elege az embereknek 2002-ben, mert szemérmetlenül és arrogánsan az emberek szemébe hazudtak, és aztán 8 évvel később ugyanúgy megválasztották őket és csodálkoznak, hogy újra ugyanaz történik, ugyanazok az emberek, ugyanúgy ott ülnek a politikai "elitben". Talán csak annyi változott, hogy ők legalább okosabbak lettek és az alkotmánymódosításokkal bebetonozzák magukat a hatalomba. De hát ugye a diktatúrához már szintén volt időnk hozzászokni.

Persze, hogy igazságos legyek a fentiek szintén igazak az MSZP-re is.

Rövid a magyar ember emlékezete.

2011. nov. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!