Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen következménye lenne?

Milyen következménye lenne?

Figyelt kérdés
Mi lenne ha a magyar embereknek csak a fele bepipulna a bankok egyoldalú kiskirályságára,és kivenné a pénzét,vagy kézbe,készpénzben kérné a fizetését?Csak feltevés!
2011. nov. 24. 10:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem sok bank tönkremenne. Szerintem nagyon jól meglennénk külföldi bankok nélkül is.
2011. nov. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%

Nem csak a bankok mennének csődbe,hanem az ország is.

Mit csinálnának a kivett pénzzel? Őriznék a szalmazsákban?

Vagy ész nélkül vásárolnának össze mindent?

Bankok nélkül pedig a gazdaság is megbénulna.

Csak az ostobák hiszik,hogy a bankok nélkül meg lehetne élni.

2011. nov. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

"Mi lenne ha a magyar embereknek csak a fele bepipulna a bankok egyoldalú kiskirályságára,és kivenné a pénzét"


Összedőlne a bankrendszer, és a sok akarnok öntudatos hülyegyerek, aki "bepipult a bankokra", teljesen elszegényedne, mert elvesztenék az állásukat a leálló gazdaságban, a kivett pénzük pedig elértéktelenedne. Én meg olcsón venném ezeknek az öntudatos egyéniségeknek az árverésre bocsátott házait :DDDD

2011. nov. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem azt mondom hogy az összes bank menjen tönkre, csak jó lenne ha megváltozna a külföldi, és Magyar tulajdonú bankok aránya.

Tudom, kapitalizmus, és piacgazdaság van, meg az erősebb marad fent, de akkor is.

2011. nov. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Helyreállna a rend és elindulna egy fellendülés.
2011. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Magyarországon az egyetlen bank ami tönkrevágta az országot az az OTP.

Ilyen gusztustalan kizsákmányoló bankot még nem pipáltam

2011. nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

"Ilyen gusztustalan kizsákmányoló bankot még nem pipáltam"


Miért van olyan bank amelyik nem "kizsákmányoló"?

Tudom, ha nem tetszik akkor nem kell velük szerződni (én nem is teszem), de az egyoldalú szerződésmódosítások, kamatemelések, és a kilakoltatások, mint hozadékok azért minden bank sajátjai.

2011. nov. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Nem kis gond lenne a likviditással, ugyanis a bankok csak 10%-os tartalékrátát kell tartsanak, és az embereknek legalább 1 munkanappal jelezni kell ugye ha mittomén 1 mFT-nál nagyobb összeget akarnak kivenni. Magyarul minden paraszt észrevenné az anomáliát, hogy a bankok áttételekből és a semmiből teremtik a pénzt, és eleve fizikai képtelenség 5 vagy x %-kal többet visszafizetni, mint ami van. Pont ezért van mindenen zálog, mert az értéktelen papirpénz helyett egyre inkább ráteszik a bankok a kezüket az értékekre, lakásra, autóra, mindenre ami fedezet.
2011. nov. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Az lenne, mint pár éve Argentínában. Az emberek még most is várják a berakott pénzüket. A gazdaságban recesszió lenne. Nem bírnák utalni a munkáltatók a fizetéseket. Leállna a fogyasztás. Nőne a bűnözés. Plusz a bankok sem hiteleznének a gazdasági szereplőknek. Azok így nem tudnának fejleszteni. Emberek tömegét bocsájtanák el. Stb.
2011. nov. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Digo válaszára:


"...de akkor is."


Ez minden érved? Sajnos az a baj, hogy ebben az országban másoknak sincs jobb érve, mint a ...De akkor is!!!

A gazdaság nem a "de akkor is" elvén működik.


Az utolsó válaszoló viszont pontosan válaszolt a kérdésre.

2011. nov. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!