Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell nekem még többet...

Miért kell nekem még többet fizetni azért mert a spekulánsok a pénzünkkel játszanak?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom nem vagyok köteles többet fizetni a Bankoknak.

Azért fizessek többet mert a kormány nem képes megvédeni a nemzete fizetőeszközét!

Majd akkor fizetek ha nem azért romlik a forint, ha egy-két spekuláns több százezer adós felett töri el a pálcát!


2011. nov. 26. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármivel csak akkor lehet spekulálni, ha bizonytalan a helyzet, na ezt teremtették meg kétharmadosék, "szívós" másfél éves munkával. (Hagyjuk az "örökséget", csak előtte tudták a tutit?)

Előre tudni kellett volna, hogy szél ellen nem lehet (bár vannak hozzá tapsoncok) V**elni, főleg, ha pici is vagy, akkor még érzékenyebben érint, mert a szemedbe megy...

2011. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Hát szerintem is először a kormánypártiak vagyonát kéne elkobozni, aztán lehet gondolkodni a többin. Na, most ők szépen félreállnak most a milliárdos vagyonukkal, nekünk meg még a dédunokáink is nyögni fogják az adósságot.
2011. nov. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

"Miért kell nekem még többet fizetni azért mert a spekulánsok a pénzünkkel játszanak?"


miért kellett hitelt felvenned? ha felvetted számíthattál volna erre


"Úgy gondolom nem vagyok köteles többet fizetni a Bankoknak."


ők pedig nem kötelesek hitelezni neked :)

"Azért fizessek többet mert a kormány nem képes megvédeni a nemzete fizetőeszközét! "


A Fideszt ki kell végezni ez nem is vitás, de te attól még hőzöngő proli vagy.


"Majd akkor fizetek ha nem azért romlik a forint, ha egy-két spekuláns több százezer adós felett töri el a pálcát!"


Így is úgy is fizetni fogsz, mert nincs más választásod.

Te raktad a saját nyakadba a hitelt, viseld a következményét.

2011. nov. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

NEM a spekulánsok döntö9tték be a forintot és juttatta oda az országot,ahol most van. Ezt csak a Fidesz állítja,mert mindig kell nekik egy ellenségkép! Ahogyan annó Rákosinak is kellett.

Ha Orbán nem Matolcsy ostoba ötleteit valósítja meg,hanem már legalább egy évvel ezelőtt hallgatott volna a közgazdászokra,akkor nem került volna a gazdaságunk ilyen veszélybe. Csakhogy Orbán azt nyilatkozta,hogy neki nincs szüksége a közgazdászokra. Most ihatjuk ennek a levét.

2011. nov. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A 3/4-nek!


A te hozzászólásod egy kicsit sablonos és flegma szöveg!

akkor én is kérdezhetném tőled, minek eszel ha úgy is éhes leszel holnap.

Miért vettem fel a hitelt? Biztos nem azért, hogy albérletbe maradjak negyed magammal. Miért dobáljam vagy gazdagítsak mást mikor magamnak is fizethetném a lakásom.

De egy olyan összeggel fizessem azt amivel nem veszélyeztetem a családom létbiztonságát!

Hat éve fizetésem 1/3-a ment el a lakás törlesztésére.

Hat év után a fizetésem egésze megy el a lakás törlesztésére.

Valahogy ez nem kerek!

Jah és ha el akarok menni most albérletbe akkor cirka ugyanannyit kellene fizetni mert kihasználják a lehetősséget azok akik kiadják lakásukat!

Én nem vagyok proli, úgy gondolom nem ismersz és egy kérdésből ezt leszűrni nem is lehet, hogy ki milyen valójában. De ha mégis te ilyen vagy akkor zseni vagy TALÁN!?

Aki azt gondolja, hogy nem a befektetők miatt vagyunk ilyen helyzetbe az gondolja át az egészet még1x!

Biztos vagyok abban, hogy mesterségesen tartsák ilyen mélyen a forintot. Ez nem vitás.

Mert mi szürke hétköznapi embereknek miért is kellene azt tudnunk, hogy mi miért is történik.

2011. nov. 27. 07:41
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezt azért írom le, hogy talán akik másképp gondolják a dolgokat mint a valóság, annak talán felnyitom a szemét!


Álláspont


Hát akkor, most nincs tovább. Így nincs tovább. Ez mostantól nem „egyszerűen” gazdasági ügy, gazdasági válság, hanem politika. Politikai.


Mi is történt? Pár nyugati nyugdíjalap és brókerház ráállt a forint shortolására. Rángatták az árfolyamot kicsit, a forint lezuhant, ez mindjárt el is vitte az államadósság csökkentésének álmát. Közben a bankok elszaladtak Brüsszelbe panaszkodni, az illetékes bizottság hamarosan összeül, hogy ítélkezzen. Tudjuk, mi lesz az ítélet… Aztán a hitelminősítők meglebegtették a leminősítésünket – ezzel tovább rontották a forintot. Az elsődleges forgalmazók sztrájkoltak kicsit, és nem vásároltak magyar állampapírt. Végül a Moody’s lépett, és lezavart bennünket a bóvli kategóriába. Két hét alatt sarokba szorították a kormányt. Talán nem csupán formális logikai okoskodás, ha most végiggondoljuk, hogyan lett volna mindez elkerülhető.


Úgy, hogy az új magyar kormány nem vet ki rendkívüli adót a bankokra.


Úgy, hogy az új magyar kormány nem teszi lehetővé a végtörlesztést.


Úgy, hogy az új magyar kormány nem teszi ki a valutaalap szűrét.


Úgy, hogy az új magyar kormány nem ír új alkotmányt.


Úgy, hogy az új magyar kormány nem próbálja meg radikálisan csökkenteni az államadósságot.

2011. nov. 27. 08:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez a kormány 2/3-addal lett megválasztva.

Ha Te választottad azért, ha nem akkor kissebbségben maradtál, akkor azért tűrnöd kell, hogy ezt csinálja kormányunk, aminek ez a következménye...

2011. nov. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én ezzekel tisztába vagyok, csak azért írtam, hogy milyen könnyedén és saját önhibánkon kívűl lesz-leszünk földönfutók.

Sokak e dolgok miatt veszítik el házukat vállik a Bankok felé veszélyezttet adós.

Ezek után azt mondják az ember arcába a Bankba, miért vettem fel hitelt és felelőtlen vagyok e miatt!

Valami nem kerek!

Erről sajnos senki nem beszél, pedig kellene.

Mert már nem egy példa van rá, hogy kiugrottak az ablakból a lehetetlen helyzet miatt, amit kreál más!

2011. nov. 28. 19:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy spekuláns? Te az vagy ha pénzed bankba vagy tőzsdére viszed? Ki szorított az eszergomi figyeszes fiúk fejéhez géppuskát, hogy lopják el a lét? Feriéhez? Viktoréhoz? Ellopja a nyugdíjmegtakarításod és már a járulék szótól is borsódzik a háta? Ellopta-e az összes köztörvényes az 1%-át annak amit viktorék az idén nyomtalanul eltüntettek?
2011. nov. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!