Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ingatlanadó nem érinti a 2...

Az ingatlanadó nem érinti a 2 millió alatti értékű ingatlanokat. Mondja már meg nekem valaki, milyen egy falu végi büdös purti lehet az amelyik el sem éri a 2 milliót?

Figyelt kérdés
Megint a redva cigányok azok akiknek nem kell fizetni! Ezért dolgozott anyám meg apám hogy saját házunk legyen, hogy most 100ezreket fizessenek évente a semmire! Nem értem miért nem hagyják élni az embert?
2009. máj. 12. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlanadó ebben a formában hülyeség. Azonban eddig mindenki azért rinyált, hogy ha már lesz akkor a szegényeket ne terheljék még jobban. A kétmillás értékhatár ebből a szempontból korrekt. A Fidesz úgyis eltörli jövőre, úgyhogy sokáig nem kell fizetnünk.
2009. máj. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egy napot sem akarok fizetni azért mert nem albérletben lakok.Fizessen a tolvaj kormányunk aki idáig juttatott minket.
2009. máj. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Meglehetősen sok ember lakik falun 2 millió Ft alatti értékű házakban. Egyáltalán nem csak cigányok.


Akinek telik pesti lakásra vagy nagyobb házra, az fog fizetni. Hogy ez mennyire igazságos azt nem én döntöm el.

2009. máj. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát de most 2 millió? Egyébként az egy garázs vagy vmi putri üdülő...

Mi egy megyeszékhely belvárosában lakunk egy viszonylag frekventált környéken egy 100 m2-es kertes házban... Képesek rá, hogy 20-30 millió közé felbecsüljék, ha nem többre, pedig sokszor kajára alig futja, mióta kitört a válság. Így hogy fizessük azt a havi plusz több ezer forintot?

Mert gordon könnyen beszél, hogy aki nem tudja fizetni költözzön kisebb házba...

Inkább a Wallis vagyonának a 90%-át vegyük el, mert válság van és tisztességesen ennyi pénzt lehetetlen összeszedni.

2009. máj. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha a szegényeket nem akarja súlytani, akkor nem 2 milliónak kéne lenni a határnak. 2 milliónál a sámsonkerti üres telkünk is többet ér most! Azt azon nincs semmi csak levegő! A nagyanyámnak szabolcsba a legvégi faluban többet érő háza van mint 2 millió, mert megörökölte a családtól,szép-ük-déd-nagy akárkiktől azt neki is csak 60 a nyugdíja. Akkor ahhoz hogy egy ház ne érje el a 2 milliót, egy igazi lerobbant xaros putrinak kell lennie a háznak. És kiknek van ilyen házuk? A cigányoknak. Mert még a nagyanyám is kifestet 3 évente, amit összekuporgat, de a cigó nem törődik ezzel, ergo sose fog többet érni a háza 2 milliónál!
2009. máj. 13. 06:19
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Kistelepüléseken, minden közlekedési lehetőségtől távol, rossz állapotú házak érhetnek 2m alatti összeget.


Néha az az érzésem, hogy Bajnai a Fidesz ügynöke, feladata, hogy 2010-ig 5% alá vigye az MSZP-t a hasonló intézkedésekkel.

2009. máj. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a két kezemmel építettem házat, hogy emberhez méltóan élhessek! Felvettem 8M hitelt, és még 20 évig (lehet, meg se érem) fizetem a havi 50 ezres törlesztést, amiből 17-18 ezer havonta csak kezelési költség!

Akkor fizessek még havi 4-5 ezret adóként? Én ugyan nem fizetek egy vasat se ezeknek! Szedjék be a bankoktól!

2009. máj. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze szegínromákokat megin' kihaggyák a megszorításokbó'
2009. máj. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyósomnak kb. 30 millás háza van, és 90 ezres nyugdíjja. Ingatlanadóját majd a feleségem örökli, aki kb 70 ezret keres, és hitelt törlesztünk a saját házunkra, amire szintén ingatlanadó lesz. Ez sem igazán igazságos.
2009. máj. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom, hogy az ingatlanadót elvileg először 2010. júl. 1-jén kell befizetni, viszont akkor már 2 hónapja el lesz törölve.
2009. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!