Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme 21 éve a multikat...

Mi értelme 21 éve a multikat meg a nagytőkét támigatni, mikor a tapasztalatok alapján nem növekednek a bérek?

Figyelt kérdés
Sőt a magyar vállalkozóktól elszívják a piacokat a támogatásokat.
2011. nov. 29. 00:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Semmi. Kurvä egyszerű
2011. nov. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
A multik, a külföldi tőke lehetőséget teremt a munkahelyek létrejöttéhez. Ezt csak az elvakultak nem akarják meglátni. A mai gazdasági helyzet nem éppen kedvez a hazai vállalkozásoknak, mivel itthon szinte semmi piac nincs, az emberek nagy része a kínai szemetet vásárolja. Külföld felé kell nyitni, ez az egyetlen megoldás. Ott biztosak a piacok is, főleg ha egyedi, hasznos, és minőségi a termék vagy termékek. Több mint 20 éves tapasztalat mondatja ezt velem. Az persze más kérdés, hogy a mezőgazdaságot lassan tönkreteszik, a volt cukorgyárainkat felvásárolták potom pénzért a németek és a franciák, de eszük ágában sem volt hogy beindítsák ezeket a gyárakat, a cél az volt hogy az ő cukrukat vásároljuk meg. Aki eladta (drága mszp) is jól járt, és aki megvette az is. Ilyen és hasonló dolgokat nem lett volna szabad megengedni, ahogy a privatizáció is óriási lehetőség volt sok ember számára. Azért is vagyok büszke a sikereimre többek között, mert nekem nem volt arra szükségem hogy ezekben szerepet vállaljak. Pedig mennyien megtették.........................
2011. nov. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

"a tapasztalatok alapján nem növekednek a bérek"


Minimálbér, 1990: 4800Ft

Minimálbér, 2011: 78000Ft


Átlagbér, 1990: 15000Ft

Átlagbér, 2011: 202000Ft


Infláció 1991-2011: kb 1100% (kb 11-szeres).

(Forrás: [link] )


Mind a minimálbér, mind az átlagkereset infláció felett nőtt. Másért hibáztathatod a multikat, de ez nem jött be.

2011. nov. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ott dolgozók ugyan nem sok fizetést kapnak, de legalább garantáltan megkapják, a magyar vállakozók akkor fizetnek, amikor kedvük van. Ha több hónapig nem kapsz fizetést, mert a fönöknek nincs hozzá kedve, akkor hiába dolgoztál, mégsincs belöle hasznod. Vagy bejelent 4 órára, dolgozol 12-öt és 4-et fizet, stb.

Ilyen feltélek mellett a multik a biztosabb jövedelem. MEllékesen annyi vállakozó nincs MO-on, hogy az összes multinál dolgozót foglalkoztatni tudják - ez lehetetlen is.

2011. nov. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Azért is vagyok büszke a sikereimre többek között, mert nekem nem volt arra szükségem hogy ezekben szerepet vállaljak. Pedig mennyien megtették......"


Csak a külföldi kezdőtőke kellett, legalábbis arról írtál régebben.

2011. nov. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%
Ez így van. Viszont nem is vagyok a külföldi tőke ellen, mint már leírtam. Ennek viszont mi köze van a privatizációhoz? Arra értettem, hogy nem voltam benne, meg a kiskapuk keresésében.
2011. nov. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az a baj kolopele hogy nem jól értelmezel, hogy diret vagy nem az nem tudom.


Nem az a baj hogy bejön a nyugati nagytőke, hanem hogy mindent lehet neki. Azt hogy az összes kedvezményt ők kapják és a magyar vállalkozók semmit. Így nem fejlődhet a magyar gazdaság, sőt csak csődbe mehet.

Jöjjön a nagytőke, ahár 10× annyi mint eddig, de ne a magyarok rovására.



A másik!


Az inflációt nem lehet lineálisan értelmezni hosszútávon csak kummuláltan. De az is vicc hogy az inflációt állítod szembe a bruttó bérekkel.

Ugyanis sok adóemelés volt azóta, az az a nettó % nem ugyan az mint 1990ben. Az infláció meg nem egyenlő fogyasztási kosárral. Hiszen Bokros vámpótlékai megszűntek 1996 ban így sokkal olcsóbbak lettek a műszaki cikkek az autók stb stb stb, viszont sokkal magasabbak lettel arányait tekintve az energia árak és az élelmiszerek. Ha ebben az aspektusban számolsz, akkor kb 20% al kevesebbet ér a mai jövedelmünk mint az 1990es.

Arról nem is beszélve hogy 1990 óta 80% al nőtt a termelékenységünk a teálltalad infláció/ bruttó bérek egyenlege meg csak 20% al.

De akkor hol a titokzatos 60% +?

2011. nov. 29. 12:10
 8/16 anonim ***** válasza:

"Mind a minimálbér, mind az átlagkereset infláció felett nőtt."


Igen, csakhogy az inflációt nem olyan dolgokból számolják, amik sokba kerülnek, hanem pl. alapvető élelmiszerekből. Nézd meg mennyibe kerül az üzemanyag, ingatlanok, fűtőanyag, úgy általában a rezsi. K*rvára nem jobb élet ez így.

2011. nov. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

07:01

Jah és volt ötven fillér egy fagyi most meg 150 forint.

2011. nov. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Igen, csakhogy az inflációt nem olyan dolgokból számolják, amik sokba kerülnek, hanem pl. alapvető élelmiszerekből. Nézd meg mennyibe kerül az üzemanyag, ingatlanok, fűtőanyag, úgy általában a rezsi. "


Benzin, 1990: 64Ft (már a drasztikus emelés után, ami miatt a taxis sztrájk volt)

Benzin 2011: 400Ft

Bőven infláció alatti emelés... Ergo akkor több benzint tudtál venni például az akkori minimálbérből, mint most.

2011. nov. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!