Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én nem értem, hogy ha mi...

Csak én nem értem, hogy ha mi vagyunk a képviselők munkaadói, akkor ha nem vagyunk elégedettek alkalmazottaik feladatvégzésével, miért nem rúghatjuk ki?

Figyelt kérdés

Teljesen pártfüggetlenül mondom. Ez szerintem tök logikus, és egyszerűen nem értem, hogy miért nem így van.


Őket mi választjuk be, és megszabjuk a feladatkörüket, vagyis, hogy képviseljék az érdekeink. A fizetésüket is szintén mi adjuk nekik, így nem kérdéses, hogy ők az alkalmazottak, a tömeg alkalmazottai.


Nem értem akkor, hogyha a tömeg nem elégedett az alkalmazottuk munkájával, akkor miért nem rúghatja ki? Egy átlagos vállalatnál így megy. Itt miért nem működik?


Járjanak be a Parlamentbe, ne 90%-ban üres teremben döntsenek a kérdésről, és ne szunyókáljanak, olvassanak, vagy egyéb dolgot csináljanak. És tegye a feladatát, képviselje az érdekeink, vagyis szólaljon fel a Parlamentben. Rengeteg képviselő van, aki alig pár percet, vagy még annyit sem szónokolt. Egy cégnél a nem megfelelő munkavégzésért kirúgják az alkalmazottat. Itt miért nem?


2011. dec. 2. 22:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Sok értelme lenne mondjuk havonta váltogatni őket. Mindamellett munkaadó csak egy van. Mi a megválasztóik vagyunk. De nem nekünk dolgoznak. Sőt, nem is értünk...
2011. dec. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
4 évenként van kirúgás. Nem tudtad?
2011. dec. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja, mert aztán a 2 Fideszes és 3 MSZP-s 4 év alatt nem 90%-ban ugyanazok az emberek ültek, ugye?
2011. dec. 2. 23:17
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Ezt egy volt parlamenti képviselő mondta: A politikusok nem a népért dolgoznak, hanem a túlélésért (értsd: a politikában való bentmaradásért).
2011. dec. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
A képviselőknek nem mi vagyunk a munkáltatói, a képviselői munka nem a Munka törvénykönyve által van szabályozva. Mi választjuk őket, ezen felül minden más feladatot az Országgyűlés Hivatala lát el. Ki nem lehet rúgni őket, mégpedig azért, mert a magyar közjog elfelejtette a képviselő visszahívásának intézményét.
2011. dec. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Kétségtelen, az azonnali kirúgás hatékonyabb, de azért nem az az alternatíva, hogy semmit sem csinálunk, csak siránkozunk.

Négy évenként mód van a teljes kirúgásra. Persze ezért meg kell dolgozni. Lehet bárki helyett másik jelöltet állítani, lehet neki megfelelő kopogtatócédulát összeadni, és főleg igen nagy számban rájuk szavazni. Lehet akár a teljes Fideszt és MSZP-t együttvéve leszavazni. Most kicsit nehezebb, mint 2 éve, de lehet.


Viszont az emberek többsége megelégszik a siránkozással, leszavazni nem akar. Most volt egy részválasztás, csak a 30% gondolta, hogy tenni kéne valamit. És ennek több, mint fele pedig azt, hogy ugyanazt, amit eddig. Látni kell, hogy csak kevesen gondolják komolyan, hogy nincs ez így jól. Tehát az első lépés a többség meggyőzése.

2011. dec. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"ha mi vagyunk a képviselők munkaadói"


Nem vagy a képviselő munkaadója, rosszul tudod.


"miért nem rúghatjuk ki?"


Nem vagy a munkaadója, így nem rúghatod ki. Leválthatók választáson.


"Járjanak be a Parlamentbe, ne 90%-ban üres teremben döntsenek a kérdésről"


A képviselők munkájának csak igen kis része a plenáris üléseken való gombnyomkodás.

2011. dec. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

12:12


"Kétségtelen, az azonnali kirúgás hatékonyabb"


Tegyük fel, hogy a "mindenpolitikusgazember" típusú hőbörgők kirúghatnák a képviselőket.


Jó, kirúgják őket. Másnap újabb garnitúra képviselő tesz esküt. De a csirkefarhát még mindig drága, úgyhogy egy hét múlva újra kirúgják az összes képviselőt. (Közben a csirkefarhát még drágább lett, mert az országnak nem tesz jót gazdasági szempontból az irányíthatatlanság.). Már nagyon dühös a nép, így a következő parlamentet már aznap kirúgja. És így tovább, amíg a hatalmi vákuumot be nem töltené mondjuk a szomszédos országok hadserege :))))

2011. dec. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Kedves #8-as! Nem vonom kétségbe, hogy ilyen gondolatmenettel el lehet jutni bárhonnan bárhová. Csak hát kinek a gondolatmenete ez? A tiéd, hiszen nyilván azért írtad le, mert komolyan gondoltad.

Nem is szeretnék belemenni ebbe a játékba, de el kellene gondolkodni azon, hogy kinek mi a felelőssége. Mert az van mindenkinek, ha tagadja is. Ahol ezt csirkefarhátban mérik, ott nem érdemes a kérdéssel foglalkozni.

A gondolatmenetet ugyanis úgy érdemes kezdeni felelősen: mit tettem én, hogy jobban menjenek a dolgok? És amit tettem, attól többet várok másoktól? Lehet ez is, de az ilyen gondolatmenet szavazati jogát megvonnám (elméletben, mert a gyakorlatban nem kívánok istent játszani).


Még egy apróság. Anélkül, hogy a mostani parlamenti munka minőségét vizsgálnám, hozzátenném, hogy az én fogalmaim szerint egy eredményes képviselő munkaidejének lehetőleg negyedét se töltse a parlamentben. Nem kocsma az, hogy oda bejárjunk, hanem törvényhozás. A képviselő derítse ki (személyes tapasztalással) az emberek véleményét, gondolkodjon el, milyen intézkedéseket lenne szükség hozni, majd egyeztesse ezt össze a többi képviselővel. Öntse érthető, indoklással ellátott formába, utána mehet a parlamentbe.

2011. dec. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ahol ezt csirkefarhátban mérik, ott nem érdemes a kérdéssel foglalkozni."


Az emberek felének 100 alatt van az IQ-ja (per definitionem). Háromnegyedüknek pedig 120 alatt. A köznép a politikáról pontosan olyan színvonalon gondolkodik, mint a csirkefarhát ára miatti felháborodás. A nép MINDIG elégedetlen a politikusokkal, mert a csirkefarhát (vagy a benzin, vagy a sör) MINDIG drága.


"A gondolatmenetet ugyanis úgy érdemes kezdeni felelősen: mit tettem én, hogy jobban menjenek a dolgok?"


Ez mire válasz? Politikai kérdésekre nem, mert a politika közügyekről szól, nem arról, hogy hentesként, orvosként vagy BKV-ellenőrként jól ellátom-e a munkám.


"egy eredményes képviselő munkaidejének lehetőleg negyedét se töltse a parlamentben."


Negyedét se töltik. A képviselőknek nem az a munkájuk, hogy plenáris üléseken gombokat nyomkodjanak. A munkájuk nagy részét a bizottságokban, a pártirodákon, a választókörzetben és más hasonló helyeken végzik.

2011. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!