Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy minden autósnak kötelező lesz éves autópálya matricát venni?

Figyelt kérdés
"minden magyar autósnak kötelező lesz az éves e-matricák megváltása a négynapos, a heti és a havi matrica megszüntetése mellett. Így fizetni nemcsak az autópályák, hanem valamennyi út használatáért kellene."
2011. dec. 4. 13:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%
ez van
2011. dec. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%

Na ezt még nem hallottam, de gratulálok hozzá :(

8 éve nem jártam autópályán és ezután sem terveztem.

2011. dec. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Én sem hallottam még,de nagyon jó! Ott húzzák le az embert ahol lehet,vajon mennyit kell még várni,hogy a levegővételért is adózhassunk?
2011. dec. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Csak gratulálni tudok.Így se tudom használni a kocsimat,mert rohadt drága a gázolaj,szépen fizetem a biztosítást meg a súlyadót,de biciklivel kell járnom(buszjárat nincs) mert nem tudok tankolni.Na,ezek után már lehet,hogy a biciklire is fizetni kell.

A kutyaadón is felháborodtam,bár csak egy kutyánk van,de mivel 4en élünk egy minimálbérnél alig több fizetésből,így elég nagy lehúzás minden egyes fillér.

Ilyen baromságot....

2011. dec. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%

Eddig is alig talált állást, aki vidéken él, most még úgy se.

A munkaadók már jelenleg is legyőzhetetlen akadálynak tekintenek 5-10 kilométert, távolsági tömegközlekedéssel.


Mellette megszüntetik a párhuzamos közlekedést, tehát ha a két település közt van vonat, nem lesz busz járat.

Ami remek, mert a megyeszékhelyen is csak egy vasútállomás van, onnan fél óra gyalog a munkahelyem, vagy veszek helyi járatos bérletet is, nem beszélve a kiesett időről. A falun szépen átmegy a busz, mindenki legfeljebb 5 perc alatt eléri a buszmegállót.

Vasútállomás szintén csak egy, a falu szélén, oda nekem fél órát, másoknak többet kell gyalogolni, busz meg egyáltalán nincs.

Tehát bő egy órával tovább tart az út a munkahelyemre, ennyivel előbb kéne leadni a gyerekeket az oviban, iskolában (ami ilyenkor még természetesen nincs nyitva).


Úgyhogy KÉNYTELEN lesz a többség kocsival bejárni dolgozni.


Magyarán most nettó átalányban azért szo.punk, mert még van munkahelyünk, és van lakásunk, és valahogy közlekedni kell a kettő között.

Meg is érdemeljük...

2011. dec. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
mivel én olyan helyen és időbeosztásban dolgozom hogy csak autóval megoldható a bejárás roppant boldog leszek ha bevezetik ezt a baromságot. Megérteném, ha az utak olyan minőségűek lennének, hogy hibát nagyítóvak se találnánk rajta, ha az üzemanyag adója kb 1% lenne és pofátlanságnak tartanák emelni 2% ra, ha nem lenne a többi hülye adó sem ami az autósokat terheli. Már lassan kritikán aluli minden ilyen felvetésük. Persze nekik nem kell gondolkodni azon, hogy mit csináljanak. Egyenek, számlát fizessenek... Szánalmas.
2011. dec. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%

Utánanéztem, de ez alapján döntés nincs, csak amolyan ötletelés, de lehet, hogy az egész csak riogatás: "A Portfolio.hu értesülései szerint felmerült annak a lehetősége is, hogy a mostani, a személyautókra és a 3,5t alatti haszonjárművekre érvényes 40 000 Ft/év-es díjat a felére csökkentik, de "cserében" ezt azokkal is megfizettetik, akik az országos főúthálózatot - tehát nem csak az autópályákat - igénybe veszik. A gyakorlatban ez azt jelentené, hogy bárki, aki elhagyja egy lakott terület határát, annak meg kell vásárolnia a 20 000 Ft-os éves úthasználatot. Azok számára, akik eddig is éves úthasználati jogosultságot váltottak, akár alacsonyabb is lehet a fizetendő díj, de akik sosem jártak autópályán, azok számára jelentős a többlet."

[link]

2011. dec. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
39%
újabb lopás, hogy gebedne meg az összes fidesznyik, meg azok is akik 2/3-hoz juttatták őket
2011. dec. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
21%

[link]

Ha mégis bevezetik a fenti dolog lehet a megoldás. Általánossá tenni a telekocsi használatát, és így osztozni a költségeken.

Ismerőseim már most így autóznak hosszabb távon, föltöltik az autójukat fizető utasokkal.

2011. dec. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

így van 6-os, előbb csinálunk valamit, aztán kérünk pénzt.

de nem nálunk, mert itt fordytva van!

illetve elszedjük a pénzt, és nem csinálunk érte semmit


ellenben népboldogítóink megint teletömhetik a zsebüket

2011. dec. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!