Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy minden autósnak kötelező lesz éves autópálya matricát venni?

Figyelt kérdés
"minden magyar autósnak kötelező lesz az éves e-matricák megváltása a négynapos, a heti és a havi matrica megszüntetése mellett. Így fizetni nemcsak az autópályák, hanem valamennyi út használatáért kellene."
2011. dec. 4. 13:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
36%

Van egy elképzelésem. Szerintem ez az egész dolog nem lehet valós. Mert eszméletlen költsége lenne az ellenőrző rendszer kiépítésének. Például hogyan ellenőriznék két világvégi település, mondjuk Luciferfalva és Sámsongödör között, hogy Józsi bácsi, az öreg Trabijára megfizette-e a 20.000 Ft-os díjat.

Szerintem lehetetlen. A matricás ellenőrző rendszer kiépítése az autópálya felhajtó sávokban még ok. De, hogyan tennék ezt meg mondjuk Sámsongödörnél.

Mondjuk ilyen alapon kiszabhatunk éves 10.000 Ft-os díjat a reggeli fülvakarásra. Oké, na de hogy ellenőrizzük, hogy ki az, aki vakarja a fülét reggel.

Szerintem reménytelen. Ebből sokkal kevesebb pénz jönne be, mint amennyibe bármely ellenőrzési rendszer fenntartása kerülne.

Szerintem az egész dolog kamu.

2011. dec. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
33%

Esetleg akkor kérjenek pénzt a többi út használatért ha minőségben olyan lesz mint az autópályákon.

Kátyús, gödrös, szakadékokkal teli útra nem fogok külön fizetni!


Ha ezt bevezetik Kb. 20.000Ft./ év.

2011. dec. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Szerintem ez az egész dolog nem lehet valós. Mert eszméletlen költsége lenne az ellenőrző rendszer kiépítésének. Például hogyan ellenőriznék két világvégi település, mondjuk Luciferfalva és Sámsongödör között, hogy Józsi bácsi, az öreg Trabijára megfizette-e a 20.000 Ft-os díjat. "


Nem mondta senki, hogy el kell hagyni a várost. Kötelezően mindenkinek kell fizetni, még akkor is ha egész évben a garázsban van a kocsi. Beépítik valamelyik adóba.

2011. dec. 4. 15:09
 14/19 A kérdező kommentje:

"Átalakulhat az útdíjfizetési rendszer, erre a kormány két lehetséges koncepciót dolgozott ki – szóltak korábbi sajtóhírek. Az említett két változat alapján vagy az összes kategóriában kiterjesztenék a díjfizetést a gyorsforgalmi úthálózaton kívüli összes főútra, a D1-es matricatípus éves díja pedig a jelenlegi 40 ezer forint felére csökkenne; vagy az összes díjmentes szakaszt megszüntetnék. A két elképzelés közös eleme, hogy megszűnne a jelenlegi négynapos e-matrica.


A Népszabadság pénteki cikke szerint valójában egy harmadik elképzelés léphet majd érvénybe, miszerint minden magyar autósnak kötelező lesz az éves e-matricák megváltása a négynapos, a heti és a havi matrica megszüntetése mellett. Így fizetni nemcsak az autópályák, hanem valamennyi út használatáért kellene."

2011. dec. 4. 15:14
 15/19 anonim ***** válasza:
36%

A Népszabadság az ugyanaz mint a Portfolio, célja a riadalom fokozása, ha kiderül, hogy kamu, keresnek valami új riogatnivalót.

Úgy tudom a beijedt ember többet fogyaszt, ezért mindig kell valami ijesztő a médiákban, gyilkosságok, árvizek, fejünkre eső műholdak, új adók, közelgő csőd. A lényeg, hogy a betározási, tartalékolási, felhalmozási ösztönt beindítsák. Így ösztönözzék a fogyasztást.

2011. dec. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%

"...valamennyi út használatáért kellene."


És az üzemanyag árába beépített útadó hogy is van...?

2011. dec. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
49%

Most vezették be a baleseti adót, mit akarnak még? Miért kell agyon büntetni azt, akinek autója van? Annyira nagy luxus talán? Én vidéken lakom 2 gyerekem van, busszal egyszerűen nem tudnám megoldani, hogy lerakom a 2 gyereket két különböző helyen, aztán még érjek is be időre dolgozni!

Pedig a magas benzinár miatt folyamatosan agyalok ezen, de hacsak a gyerek nem megy el egyedül óvodába, a kicsi meg bölcsibe, kénytelen vagyok autóval vinni.

2011. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A zsidó hazugságokkal tele van a média.
2011. dec. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az ellenőrzést könnyen meg lehetne valósítani. Egyszerűen beépíti a kötelező biztosításba, mint ahogy a baleseti adót is. Aztán mindegy, hogy okoztál-e életedben balesetet, vagy felmész-e az autópályára. Van autód, fizess.

Mellesleg nem értem, hogy miért pontoztok le minden válaszolót, bárki bármit ír.

2011. dec. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!