Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért néz manapság ilyen...

Miért néz manapság ilyen kevés ember TV-t? Nem kéne programokat, kampányokat indítani, amik népszerűsítik a TV-zést?

Figyelt kérdés

Mióta egy csomó ember a TV helyett az internetről szedi az információt, csak az érdeklődési köréből szed híreket (pl. hajó-modellezés, kalasnyikov-fegyverek) nempedig általánosan kap olyan információkat a világról, amiket érdemes lenne tudni. A TV háttérbe szorulásának "hála" az ilyen embereknek fogalmuk sincs róla, hogy éppen mi a helyzet a Közel-Keleten vagy akár a saját országukban -hacsak nem ez az érdeklődési körük- hanem csak az internetről kapják a hírt a hajómodelles oldalról arról, hogy kinek sikerült eddig megépítenie a legszebb Titanic modellt, vagy a Kalasnyikovos oldalról, hogy Kínában milyen kalasnyikovok vannak.



Én mindezek dacára továbbra is nézek TV-t, legalább a Híradót próbálom mindig megnézni, a kedvenc csatornám a TV2, mert azon jól adnak általános híreket, nem unalmas csatorna és mindig van rajta izgalmas és szórakoztató műsor. Ez a csatorna ráadásul az ország egész területén elérhető egy mezei földi antennával, ingyenesen.


2011. dec. 7. 19:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Magamból kiindulva azért, mert a Híradón kívül igen kevés értelmes,építő jellegű műsort adnak a TV-ben.
2011. dec. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
Inkább örülni kéne ennek a tendenciának.
2011. dec. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%
Mert hazudnak benne, lényegtelen dolgokat adnak le a híradóba pl. Ahelyett, hogy egy új jegesmedve született az egyik mit tudom én milyen országban, leadhatnák azt, hogy egy kisebbségi falka kirabolt/megölt egy öreget. Ezen felül hazudnak a drogokról. Azt terjesztik, hogy egyre többen használják, viszik be az iskolába stb. , pedig ez nem igaz, de mivel a kormányunk ezt akarja, ezért ezt teszik. Az interneten igazi szólásszabadság van, ahol igazi híreket kapok, az adott dolognak jobban utána tudok nézni, ha érdekel.
2011. dec. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Az igazság az, hogy az ország lakosságának túlnyomó része funkcionális analfabéta szóval ők biztos nem a netet bújják elsősorban. Kézenfekvő módon ők a TV-t nézik mert ott jóóó szájbarágósan és minden felesleges árnyalás nélkül megkapják a napi eseményeket 30 percbe sűrítve, szóban.
2011. dec. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Az internetes tájékozódással az a baj, hogy a legtöbb internetező csak az érdeklődési körének megfelelő dolgokról szóló híreket olvas el, nem kap általános tájékoztatást a napi eseményekről, illetve nincsen cenzúra, ezért olyan dolgokat is elolvashat, amik ártanak neki.
2011. dec. 7. 19:31
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

,, nincsen cenzúra, ezért olyan dolgokat is elolvashat, amik ártanak neki."

A cenzúra az, ami árthat...

2011. dec. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs tévém lassan fél éve, egyszerűen megundorodtam rá. Az internetről amúgy is le lehet tölteni mindent, agy rakás hírportál van, nagyjából ugyanazok a hírek vannak szinte ugyanúgy megfogalmazva. Ha az embert érdekli, rákattint, ha nem akkor nem.

Amúgy meg miért baj, ha a az ember a saját érdeklődési körének megfelelően tájékozódik? Az internet ezt teszi lehetővé, a tv-k ezt ha belepusztulnak se tudják elérni.

2011. dec. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Felesleges pénzt ölni kampányokba. Én akkor tettem le a tévéről, amikor változott a napirendem, és egy kedvenc sorozatom nem tudtam nézni, pontosabban csak minden második részt. Ez felbosszantott, úgyhogy inkább megtanultam angolul, és nézem online, akkor amikor ráérek, ráadásul kábé két évaddal a magyar adók előtt járok.


Az tény, hogy az átlagember sajnos kétségbeejtően tájékozatlan. És ez természetesen nem jó, már csak azért sem, mert ezek az emberek azok, akik minden hazugságot benyalnak. No de az átlagember még néz tévét! Szóval nem ezzel van a gond.


Alapvetően az internet milliószor hasznosabb és kényelmesebb a tévénél. Nem csoda, hogy leváltja. Nincs ezzel semmi gond. A mi generációnk előtt generációk százai éltek meg tévé nélkül, és valószínűleg utánunk is generációk százai fognak élni nélküle. Fogjuk fel úgy, hogy a mi és a szüleink, esetleg még a gyerekeink generációja ilyen szempontból különleges :)

2011. dec. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Csak tudnám, miért lett eltávolítva a hozzászólásom??
2011. dec. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Hajrá Való Világ :D
2011. dec. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!