Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kiskorúak csak felügyelettel...

Kiskorúak csak felügyelettel nyolc után az utcán?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem a kormány tényleg kezdi hülyének nézni az embereket. Komolyan úgy gondolják, hogy egy 17 éves majd hívja anyucit/apucit, ha megy valahova?


Kőszegi Zoltán biztos nem volt egyszer sem bulizni, vagy inni a barátaival 18 éves kora előtt, hanem este nyolckor ágyba bújt, zsoltárt énekelt és lefeküdt. Mi lesz a következő? Kijárási tilalom, hogy a felnőttek életét is védjék?


Nem magával az alapötlettel van bajom, esetleg ha 12/14 évesekről és pl. 22 óráról lenne szó, akkor még talán helyeselném is.


De egy 17 éves gyerek már különórákra jár, késői edzésekre, még "legálisan" is érhet haza este 8 után busszal, villamossal. Vagy rendelje be valamelyik szülőjét autóval a városba, mert csúnya állambácsi miatt nem tud hazamenni?


Tudom, hogy ez csak csepp a tengerben és rengeteg fontosabb(nak tűnő) problémája is van az országnak, de pont ezekből a cseppekből lesz a tenger és ha mindegyikre csak legyintünk, a végén sokszorosával szívjuk meg!


2011. dec. 10. 20:42
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
100%
valóban vicces, h így akarják növelni a közbiztonságot, h nem mehet ki senki az utcára és akkor minden rendben lesz =D
2011. dec. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:

16 éves kormoban nyáron este 11kor igazotatott a rendör.Bevitt minket az örsre .Odahívták a szüleinket és fefősségre vonták őket.

Pedig semmit nem csináltunk ,csak túl hosszú volt szerintük a hajunk.

2011. dec. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
második: ha jól sejtem, ez még '89 előtt volt. :) szerintem pont nem azokat az állapotokat kéne visszahozni.
2011. dec. 10. 21:10
 4/54 anonim ***** válasza:
0%
GONDOLJ A GYEREKEKRE!
2011. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:
utolsó, ezt kifejtenéd?
2011. dec. 10. 21:13
 6/54 anonim ***** válasza:
este 10 reális lenne. 8 óra viszont tényleg nevetséges
2011. dec. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
62%

Nem értelmezel jól, vagy a fogalmakkal nem vagy tisztában.


Kiskorú = 14 év

Fiatalkorú = 18 év


Nem tartom én sem jónak ha 12-13 éves GYEREKEK KISKORÚAK flangálnak az utcákon vagy szórakozóhelyeken 22 ó vagy az után.

2011. dec. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
68%
a cikkben kiskorúakról van szó. 10-ig miért ne lehetne kint?
2011. dec. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
68%

Én látom az alapvető jó szándékot ebben a tervben, de mint a kormány más törvényeivel is, ezzel kapcsolatban is az átgondolatlanság problémájával állunk fent. Óriási hülyeség egy kalap alá venni az egész 18 év alatti korosztályt, nehogymár a 17 évesnek és a 10 évesnek is 8 legyen a takarodó ideje. Szerintem sávokat kéne megállapítani, mondjuk 14 éves korig 8 óra lenne a határidő, afelett meg 10 vagy 11, nem tudom.


"Kőszegi Zoltán biztos nem volt egyszer sem bulizni, vagy inni a barátaival 18 éves kora előtt,"


Biztos vagyok benne, hogy volt, de ilyen érvet ne hozzunk fel, mert komolytalanná tesz minket. Alkoholizálni ugyanis nemhogy 18 év alatt, de közterületen egyáltalán nem szabad senkinek. Tehát ha nem fogadják el ezt a tervet, akkor az nem azért lesz, mert a fiatalok a bevezetése után nem fognak tudni két másik törvényt megszegni. Hanem sokkal inkább ezért: "De egy 17 éves gyerek már különórákra jár, késői edzésekre, még "legálisan" is érhet haza este 8 után busszal, villamossal."

2011. dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
38%

Mert 12-13 éves gyerekeknek nem kellene csavarogni este.

Mert nagyon korai, és a szocializálódására káros, a veszélyekről nem is beszélve.


Gyerek!!


Érted?


Van gyereked? Mert nekem van, és egyetértek hogy ne lehesen.


Ez is példázza a túlbuzgó liberalizmust.

Az egyed kára sem állítja meg a szabdság madarát.

Holnap meg adjanak nekik italt a kocsmába, mert már nincs miért harcolni a szabadság nevében.


Agyrémmmmmmm.

2011. dec. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!