Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Magyarország...

Szerintetek Magyarország Schengen-övezetbeli tagsága nem biztosági kockázat az országra nézve?

Figyelt kérdés

Statisztikai adatokat megvizsgálva kiderül, hogy Nyugat-Európában sokkal magasabb a bűnözés, mint Magyarországon, illetve míg Magyarországon nem történt terrorizmus a biatorbágyi vasúti híd felrobbantása óta, addig ez Nyugat-Európában durván mondva "mindennapos esemény". (Gondoljatok csak a londoni metrórobbantásokra, vagy arra a norvég őrültre).



Ezekhez képest Magyarország eléggé nyugis hely (nevetségesen kevés bűnözés, 0% terrorizmus).


Az, hogy így magunkra nyitjuk mindenféle ellenőrzés nélkül egy olyan világ kapuját ahol ezek a dolgok sokkal gyakrabban előfordulnak, mint nálunk, nem eredményezi azt, hogy nálunk is magasabb lesz a bűnözés illetve meg fog jelenni a terrorizmus?


2011. dec. 14. 23:49
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"Arra akarok célozni, hogy hogyha nem csak a pénz mennyiségét nézzük, akkor Kelet sokkal királyabb hely, mint Nyugat (emberek mentalitása, élet minősége stb.)"


te nem vagy épelméjű...


mentalitás? életminőség? balkánon? jobb?


itt nem csak a pénzről van szó...


de van egy sejtésem, hogy melyik felhasználó vagy te, aki mindig jön ezzel a balkánsokkaljobbmintanyugat című maszlaggal...


Sokan számtalanszor leírták már neked, hogy miért hülyeség az álláspontod.

ha eddig nem győztek meg, ezután sem fognak.

úgyhogy itt be is fejeztem, mert olyan szinten vak vagy, hogy fölösleges a szócséplés.

2011. dec. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Szerintem ide már nem kell vasfüggöny. A kérdező már felhúzta magának :)

Vagy szimplán nem járt a saját falujának határain kívül.

2011. dec. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Vagy még jobb lenne, ha nem itt nyomnád a propagandádat, hanem odaköltöznél az általad említett országok valamelyikébe és biztonságosan nyomorognál...
2011. dec. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Az orosz kultúrát én is jobban szeretem a németnél. De azért mégiscsak német bérért szeretnék dolgozni inkább és nem oroszért.


Magyarország egyébként tényleg biztonságosabb hely, mint a nyugati világ jelenleg, ha a bűnözést nézzük. De ha a megélhetési biztonságot, akkor az összehasonlítás siralmas.

2011. dec. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg a schengeni övezet nyugat felé néz, addig nincs mitől tartani, durvább lenne, ha kelet vagy dél felé lennénk ennyire nyitottak.
2011. dec. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Én inkább megfordítanám a kérdést:

Szerintetek Magyarország Schengen-övezetbeli tagsága nem biztosági kockázat az EU-ra nézve?

2011. dec. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
te a rózsadombon laksz? mert ott lehet h biztonságos. ha jártál valaha a 4-6-os villamossal, akkor tudnád h ott napi szinten megy zsebelés, rablás. amikor 12-13 éves cigánygyerek végigjárja a villamost és kirabolja az utasokat. ez már minimum 3-4 bűncselekmény és csak ez az egy gyerek által. hoppá. az más kérdés h nem szerepel a statisztikában :)
2011. dec. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Igazából akkor lenne kérdés, ha hozzánk is sok bevándorló érkezne, mondjuk más schengeni országokon keresztül, de mi csak áthaladó ország vagyunk, így ez még nem probléma.
2011. dec. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Lopás mindenhol van, a társadalom, az emberi élet természetes része a bűnözés, ha nem így lenne, akkor már régen "felszámolták" volna és nem lenne szükség rendőrségre. Nem ettől lesz kevésbé biztonságos Magyarország, hanem attól, hogy milyen MÉRTÉKŰ a bűnözés.
2011. dec. 15. 17:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!