Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol találhatok a magyar...

Hol találhatok a magyar gazdaság kilátásairól tanulmányokat?

Figyelt kérdés
Egyet találtam a kormányzat honlapján Matolcsitól. Engem viszont teljesen más irányból érdekel a dolog. Olyan kellene, hogy milyen hatással lenne a magyar gazdaságra, ha növelnénk a bevándorlást (erről volt is valami nagy hiszti, hogy ide "akarnak" telepíteni olcsó kínai munkaerőt). De olyan tanulmányok is érdekelnek, hogy a gazdaságot hogyan érintené a szociális intézmények privatizálása (felsőoktatás, egészségügy egy része, nyugdíjrendszer); az is jó lenne, ha a magyar kormányzati rendszer racionalizásáról lenne tanulmány(kevesebb képviselő, stb...). Neten már mindenhol kerestem, de nem találtam ilyet. Előre is kösz.
2011. dec. 15. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

Nincs magyar gazdaság,csak világgazdaság.Ébresztő!

http://www.youtube.com/watch?v=nXJytxGDIiw

2011. dec. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmiképp se a kormány honlapjáról tájékozódj, mert ők úgy adják elő mintha jól csinálnának mindent.
2011. dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1: Egyáltalán nem találtam hasznosnak a válaszodat, semmi köze nincs az általam kérdezettekhez (ennek ellenére nem pontoztalak le). Egyrészt én tanulmányt kértem, ami nem feltétlenül kell, hogy "műdködőképes" legyen. Egy vélemény, megalapozott vélemény. Másrészt a linkelt vidót már láttam, semmi jelentősége. A golman sachs már korántsem olyan jelentős, mint volt. Sokkal nagyobb befektetőházak vannak nála. Véleményem szerint csak ki akarták ugrasztani a nyulat a bokorból, vagyis behülyíteni a sok embert és keresni ezen is. Másrészt ő is csak egy ember, tévedhet, ilyeneket már a Sorostól kezdve az összes guru kinyilatkozott - igen, mint egy jós - és annak jó, ha a negyede bejött.
2011. dec. 15. 12:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem is fogsz seholt találni.


Csak olyan gazdaságoknak volt a globalizmus előtt hasznos az olcsó munkaerő betelepítése "Németorzságba a törökök, a franciákhoz az arabok" ahol sok tőke és inováció, de magas helyi bérek voltak.


Az az, ez kilőve a számunkra.


Mióta a neoliberális felfogásnak teret engedett Ronald R és megjelent Európában is, és elkezdett globalizálódni a világ, már ez sem üzlet. Ugyanis a tőke mozog és nem a munkavállalók. Így a sok tőkével és inovatív vállalkozásokkal rendelkező országok nagytőkései viszik ki a beruházásokat és nem az olcsó munkaerőt hivják be a tőkéhez. Ennek a lényege, hogy a profitot kiviszik, a szociális problémákat meg az ottani állam elnyeli.


Veszélyes!

Felsőoktatás, egészségügy egy része, nyugdíjrendszer privatizálása veszélye.


Ugyanis attól hogy magánkézbe kerűlnek ezek a rendszerek még nem lesznek olcsóbbak .


1, Mivel a profit orientáció elviszi a hatékonyabb működés hasznát.

2, Annyira kevés a résztvevő a privatizálás esetén, hogy inkább kartelt szűl mint versenyt.

2011. dec. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!