Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szavazatszámlálók kapnak...

A szavazatszámlálók kapnak valami kis összeget a munkáért? És ha igen, azt az államtól kapják egységesen, vagy attól a párttól, akit képviselnek és megegyezés szerint?

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Minden karitatív szervezet tagjai azt hiszem ingyen dolgoznak. Legalábbis rokon dolgozott egy ilyen szavazat számláláson 2006-ban. És ő ingyen dolgozott. És minden rendben folyt le. Nem vettek észre csalást.
2009. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam szavazatszámláló azt hiszem hét évvel ezelőtt, azért vállaltam, mert kiváncsi voltam hogy hogy is működik ez. Akkor bruttó 10 ezer Ft-ot kaptam, az nettó 6 ezer, és nem a párttól, hanem az államtól. Az Önkormányzatnál kellett oktatáson részt venni ésesküt tenni. Nem csinálnám még egyszer, nagyon fárasztó reggel 6-tól éjjel fél 11-ig.
2009. máj. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár mindkettő eltérő volt és így most nem tudom, hogy mi a helyzet, tehát remélem lesz még több hozzászóló is.:)

Az biztos, hogy fárasztó, én most megyek majd először. Nem a pénz hajt, de hallottam valakitől és persze nem baj, ha kapunk érte valamit.... Ezért vagyok kíváncsi.

2009. máj. 18. 20:37
 4/6 anonim ***** válasza:
2006-ban nem volt érte honorárium.
2009. máj. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Korábbi válaszoló vagyok. Megpróbálom feloldani az ellentmondást: lehet, hogy a pártok megbízottjai ingyen csinálják, mint megfigyelők, az állam megbízottjai (én az voltam) pénzért.
2009. máj. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
A pártok által delegáltak nem kapnak érte pénzt. (Elvileg) A bizottság tagjai az előbb említetteken kívül kapnak. Ez biztos. Minden szavazáson ott voltam, mint bizottsági tag. Az összeg elhangzott már. Ezen kívül egy tag kap üzemanyag pénzt. És a bizottság kap egy bizonyos összeget, amiből kaját lehet venni, vagy kávét, kekszet stb. Ezzel és az üzemanyaggal természetesen el kell számolni számlával.
2009. máj. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!