Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha csak a magyarok az igaz...

Peruccsia kérdése:

Ha csak a magyarok az igaz keresztények, akkor mi szükség van 1,5 - 2 Mrd keresztényre?

Figyelt kérdés

Illetve, ha a magyarok őskeresztények voltak, miért gyújtották fel és rabolták ki a templomokat-kolostorokat, miért ölték le a papokat-szerzeteseket, miért erőszakolták meg az apácákat a kalandozások során?


Nem véletlenül írtam ebbe a topikba, ez manapság politikai kérdés.


2011. dec. 21. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Jó hülye kérdés.

Mi köze van a magyarok kereszténységének ahhoz hogy hány keresztény él a világon?


Amikor a legtöbb kalandozás volt még nem is voltunk keresztények. Egyébként meg miért ne rabolták volna ki? Az egyház rohadt gazdag volt akkoriban. Szerinted érdekelte őket hogy ki keresztény és ki nem?

2011. dec. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elég tájékozatlan vagy ebben a dologban. I. István uralkodása idején vettük fel a kereszténységet.

A középkorban nem egy eset volt, hogy keresztény országok csaptak össze egymással, miért pont az fáj neked, hogy a magyarok kolostorokat raboltak ki???

2011. dec. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem szükséges a kérdezőt kioktatnotok történelemből. Szerintem pontosan tudja, hogy mikor vettük fel a kereszténységet, csupán az egyik politikai oldalhoz köthető ősmagyarkodáson élcelődik, ahol tényleg azt hirdetik, hogy a magyarok már 2000 éve is keresztények voltak, sőt, Jézus is magyar volt, a magyar a világ legősibb nyelve, tőlünk tanult meg a világ írni-olvasni, késsel-villával enni, nadrágban járni stb...
2011. dec. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom melyik a szomorúbb, az, hogy ez a kérdés a politika témakörben született, vagy hogy 3-ból 2 válaszoló nem értette meg, miről is szól.
2011. dec. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ha csak a magyarok az igaz keresztények, akkor mi szükség van 1,5 - 2 Mrd keresztényre?"


A kettőnek nincs köze egymáshoz! A Keresztény Katolikus Egyház az, ami ezt lehetővé tette.


"Illetve, ha a magyarok őskeresztények voltak, miért gyújtották fel és rabolták ki a templomokat-kolostorokat, miért ölték le a papokat-szerzeteseket, miért erőszakolták meg az apácákat a kalandozások során?"


Az őskereszténységgel még egyetértek, de az, hogy pont az őskeresztények szegték meg a parancsokat - azzal már nem!

Amúgy is, nem mindenki vett részt a kalandozásokon.


"Nem véletlenül írtam ebbe a topikba, ez manapság politikai kérdés."


Miért éppen manapság?


"Nem szükséges a kérdezőt kioktatnotok történelemből. Szerintem pontosan tudja, hogy mikor vettük fel a kereszténységet, csupán az egyik politikai oldalhoz köthető ősmagyarkodáson élcelődik, ahol tényleg azt hirdetik, hogy a magyarok már 2000 éve is keresztények voltak, sőt, Jézus is magyar volt, a magyar a világ legősibb nyelve, tőlünk tanult meg a világ írni-olvasni, késsel-villával enni, nadrágban járni stb..."


A magyarság - ősiséggel nincs is baj, de ez, átment sovinizmusba. Letelepedtünk ide, a Kárpát medencébe, kivettünk jóból és rosszból is a részünket, de a vezetők, egy idő után, már csak, a hatalmukat nézték. Nem érdekelték őket, az ide betelepült népek, akik nem tőlünk akartak függeni. A magyarokat, a helyükön kell kezelni.

Nehéz úgy kibélkülni, amikor a sovinizmus árnyékában vagyunk.

2011. dec. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!