Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar teuton népcsoporthoz...

A magyar teuton népcsoporthoz tartozik?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 15:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
a finnugor származáselméletet cáfolták nem rég az egyetlen ami a finnekhez köz az pár közös szó most a türk eredet elmélet van górcső alatt megláttuk...
2011. dec. 21. 21:15
 12/16 A kérdező kommentje:
és a történészek ELMÉLETEKET gyártanak a kevés információ alapján de az csak elmélet
2011. dec. 21. 21:16
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem.

Bár ha azt a kutatást nézem, mely szerint a mai magyar népesség csupán 3-4%ban mutathatók ki azok a marker gének, melyek a keleti népekkel való hasonlóságunkra utalnak, viszont más (köztük germán) markerek ennél sokkal nagyobb százalékban is kimutathatók, akkor azt is mondhatnám, igen.

(Kutató, ezt azzal magyarázzák, hogy nem leigáztuk, hanem beolvasztottuk az itt élőket, illetve a később ide bevándorlókat.)

2011. dec. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 bumbi02 ***** válasza:

a finnugor származáselméletet cáfolták nem rég az egyetlen ami a finnekhez köz az pár közös szó most a türk eredet elmélet van górcső alatt megláttuk...



A finnugor nyelvrokonságnak (nem pedig származáselméletnek) nem az a lényege hogy hány közös szavunk van... Bátyám kinn él Finnországban, a finn nyelvtannal alig kell vesződnie, mivel a magyaréhoz elég erősen hasonlít.



A történészek meg elméleteket gyártanak? persze, vannak olyan területei törinek ahol nem tudják megállapítani a tényeket, de akkor oda is bökik: Feltehetően, Valószinüleg, Nagy eséllyel...


De azért ez igy egy vad állítás hogy elméleteket gyártanak csak... Ha én azt mondom hogy kék az ég, akkor én is elméletet gyártottam? Nem tényt közöltem?

2011. dec. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

a nyelvrokonság egy dolog lehet hogy az őseink x ideig együtt vándoroltak a finnugorokkal, de attól még nem onnan származunk

és hogy az ég kék... és ha van akinek rossz a szeme és a kéket mondjuk pirosnak látja akkor a tény már nem tény csak elmélet ráadásul helytelen elmélet is számára... és nem tudod bebizonyítani neki az ellenkezőjét


ami viszont fontos, hogy mivel nagyon kevés az írott forrás így nehéz bármit is megállítani pl a kettős honfoglalás elmélete... lehet hogy tévesen gondoljuk a honfoglalás időpontját és ez elég fontos nem mindegy hogy 680 vagy 894


és az én szomszédom egy történész és ő maga mondta, hogy igen is nagyon sok a feltételezés és kevés a konkrét dolog

2011. dec. 22. 10:50
 16/16 anonim ***** válasza:

10 a magyar a finnugor nyelvcsaládba tartozik?


Ez már hivatalosan is cáfolva lett

2021. aug. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!