Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Őszintén:Ti láttok esélyt...

Őszintén:Ti láttok esélyt arra, hogy valaha is visszakapjuk Erdélyt, és azokat a területeket, ahol többségben Magyarok élnek?

Figyelt kérdés

Én Gyergyóból, Hargita megyéből származom, nagyapámék jöttek el anno a VH miatt, s költöztek ide. Nekem soha nem 'verték a fejembe' ezt, sem a "nagymagyarságot", de én ennek ellenére rettenetesen vágyom vissza a hegyekbe, ott érzem magam otthon igazán. Van egy nyaralónk Gyergyószentmiklóson, és olyan jó lenne, ha 'belföld'-ként utazhatnánk oda...


nem ez a lényeg, csak leírtam, én miért tartom ezt fontosnak, miért került ki a kérdés.


Én rettenetesen szeretném, hogy ez megtörténjen, viszont csak a teljes népi összefogást látom arra esélyesnek, hogy az ügyben egy kis szalmaszálat is meg tudjunk mozdítani.


Szerintetek, van rá esély, hogy ez bekövetkezzen?


Az ottaniakba igenis belenevelik, hogy Magyarok, s hiába történt idestova 90éve a trianoni szerződés, jobb Magyarok, mint némelyikünk ebben az országban. Ezt csak azért írom, mielőtt valaki azt mondaná, hogy a kintieknek ez nem olyan fontos.


Az alapkérdés, hogy esély van-e erre, és Ti hogy látjátok, mikor, miért következhetne be, mit kellene tegyünk??



2011. dec. 21. 16:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%
ki tudja? a török 150 évig volt a nyakunkon, Trianon óta pedig csak 91 év telt el.
2011. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
47%
Természetesen. Nagyon is nagy erre az esély.
2011. dec. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
57%
Már több száz ilyen kérdés volt. Trianon nem számít, a párizsi békeszerződés állapította meg ezeket a határokat. Tehát az esély nulla.
2011. dec. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
58%
Én arra látok esélyt, hogy az államok megszűnnek létezni, és akkor az ilyen kérdések értelmetlenek lesznek ;)
2011. dec. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
43%
Én abban látok értelmet,hogy ki kell menni ebből az országból.
2011. dec. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
76%

Én is arra látok inkább esélyt, hogy az idő előrehaladtával (ahogy ez a folyamat egyébként már el is indult) egyre kisebb jelentősége lesz az országhatároknak.

A területek visszacsatolására semmi esélyt nem látok, és igazából nem is hiszem, hogy bárkinek is jó lenne. (Ezt gazdasági meg infrastrukturális szempontból mondom, és nem a határon túliak ellen.)

2011. dec. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
oké, párizsi, de Trianonban írták alá, ezért hívjuk így. És Trianon Párizsnál van
2011. dec. 21. 16:49
 8/32 Problem2 ***** válasza:
79%
Most még nem láttok esélyt.De úgy érzem ,hogy Erdély 10-15 é múlva kinyilváníthatja függetlenségét.Mindig bizakodó vagyok, így ebben a kérdésben is az vagyok.
2011. dec. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
80%

"Trianon nem számít, a párizsi békeszerződés állapította meg ezeket a határokat."


A kérdés nem erre vonatkozott, hanem hogy visszakaphatjuk-e az elcsatolt területeket, vagy legalább a nagy többségben magyarok lakta részeket. Ebből a szempontból teljesen lényegtelen, hogy melyik szerződés van érvényben.


A történelem még teremthet rá lehetőséget. De bármennyire is szeretnénk, sajnos erre a közeljövőben nem sok esély mutatkozik. A jelenlegi határok egyszer majd változni fognak valamikor az egészen biztosra vehető. De hogy kinek a javára, az már egy más kérdés.

2011. dec. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
79%

Szép nagy ország lennénk, de ez az ott élőktől kellene hogy függjön, mert az ő életükről/sorsukról van szó.


Nem biztos, hogy az ő személyes boldogságukon/boldogulásukon segítene ha visszatérne a terület Magyarországhoz.

2011. dec. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!