Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarja itt sok válaszíró...

Miért akarja itt sok válaszíró elvenni a nagycsaládosoktól az extra támogatást?

Figyelt kérdés

Rengeteg itt válaszolótól olvastam azt, hogy "szüntessék meg a nagycsaládosok támogatását". Szerintem ez a hozzáállás több sebből vérzik, mert:

a) nem mindegyik nagycsaládos "újmagyar" és csak a szociális transzferekért akar 3 vagy több gyereket felnevelni,

b) sokan nem tehetnek arról, hogy egy viszonylag stabil gazdasági háttérben vállaltak 3 vagy több gyereket, de megváltoztak a viszonyok,

c) ha a nők többsége csak 1 vagy 2 gyermeket szül, a társadalom "nem pótolja önmagát", elöregszik a társadalom és még hatalmasabb ellentmondások lesznek.


Úgy szeretem, amikor nem gondolkoznak sokan.


2011. dec. 21. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:

nem várhatod el, hogy olvasott, iskolázott, összetetten gondolkodó emberek válaszolgassanak itt minden kérdésre!


"ÚJMAGYAR" LOL


Egyébként igazad van, de bizonyos családoknál már 1 vagy 2 gyerek felnevelése is probléma, szóval támogassák a "kiscsaládokat" is.

2011. dec. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én amondó vagyok, hogy demográfiai okokból támogatni kell őket, DE csak és kizárólag adókedvezmény formájában! (Vagyis ha dolgozik, csak akkor jár jól.)

Éppen azért, mert sok "újmagyar" jelenleg megélhetési gyerekgyáros, mert így nem kell dolgozni, a gyerek ingyen kap mindent, és még több segílyke folyik be, ráadásul az általános iskolát sem kell kijárni, ha 13 évesen felcsináltatja magát. Aztán a 8-10 rajkó elkezdi az iskolában a tanárt verni, a többi gyereket kirabolni, felnőve pedig szintén főállású bűnözők/gyerekgyárosok lesznek. Na, ezekre az országnak nincs szüksége, mert ezeket is csak eltartani kell!

2011. dec. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Miért akarja itt sok válaszíró elvenni a nagycsaládosoktól az extra támogatást?"


Mert a "sok" szerint a nagycsaládos az csakis kisebbségi lehet... Holott ez messze nem így van azért.

2011. dec. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Én amondó vagyok, hogy demográfiai okokból támogatni kell őket, DE csak és kizárólag adókedvezmény formájában! (Vagyis ha dolgozik, csak akkor jár jól."


Ez sem mindig megoldás, mert elveszítheti valaki az állását önhibáján kívül is. Én készpénzben adnék támogatást, viszont csak abban az esetben, ha a gyermek fogantatásakor bizonyítottan megvolt a megfelelő anyagi háttér a gyerekvállalásra. Akinek már akkor sem volt elég pénze, az ne vállaljon több gyereket.

2011. dec. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert túlnépesedés idején mindent meg kell tenni a nagycsaládok ellen.
2011. dec. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"szóval támogassák a "kiscsaládokat" is."



Túlnépesedés idején?

2011. dec. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valszeg azert, mert a legtobben ha meghalljak a nagycsalados szot, akkor automatikusan a cigokra asszocialnak, amire sajna van is okuk...

de ime az en javaslatom: azok kapnak tamogatast, ahol dolgoznak, legalabb az egyik szulo...ja es persze adoznak is, es a tamogatas egy reszet kajaban kapnak(etkezesi utalvany stb)..

2011. dec. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet vele, abban a formában, hogy pl. az oviban feleannyit kell fizetni a kajáért, ha 3 gyerek van. Bölcsi automatikusan jár annak, aki nagycsaládos, ingyen tankönyvek szintén. Aztán lehet, hogy sokkal jobb helyzetben vannak, mint az, akinek csak egy gyereke van. Szóval azért vizsgálnám az egyéb körülményeket is.

Mert valaki vagy azért vállal 3 gyereket, mert megengedheti magának (akkor nem kéne támogatni), vagy azért mert a segélyekből akar megélni, ezt szintén nem kéne támogatni. Ezt már fent leírták a többiek, ebbe nem mennék bele.

De ha mondjuk egy átlagfizetésű pár (fejenként 80-90 e nettó) akar 3 gyereket vállalni, azt támogatni kéne. Hogy anyuka is vissza tudjon menni dolgozni, legalább félállásban. Mert ez ugye nem divat Magyarországon. 3 gyerek mellett 8 órában képtelenség dolgozni, tehát eleve predesztinált, hogy a nő soha többet nem fog dolgozni.

Mindig a külfölddel példálóznak, igaz, hogy nyugaton fél év a szülési szabi, de utána van félállásra lehetőség. Nálunk nincs. Így inkább osztják a támogatást a nagycsaládosoknak. Ez marhaság. Ha 1 főállású nő helyett felvennének 2 félállásút, az nagyban növelné az aktív lakosság számát, és mellette a nőnek lenne még ideje a családra is. De ez senkinek nem esik le. Csak sírnak, hogy kevés a gyerek, meg sok pénz megy el segélyre.

2011. dec. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!