Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horthy Miklós tényleg szerette...

Balogzsolt1 kérdése:

Horthy Miklós tényleg szerette az országát?

Figyelt kérdés
Horthy
2011. dec. 25. 20:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
34%
Eléggé félre érted a mondásokat,ha azt szűröd le belőle,hogy sokat tett a nemzetért! Ezt csak ma divat állítani róla,azoknak,akik nem éltek abban az időben.
2011. dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
61%

"Covenant nem gyűlöletet táplál,hanem reálisan ítél.

Nem tudom,hogy élt-e már abban az időben,de én igen. "


Miért van olyan érzésem, hogy ez a hozzászólás fake?

2011. dec. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
16%

"Miért van olyan érzésem, hogy ez a hozzászólás fake?"


Mert fogalmad sincsen arról, hogyan élte meg a kisember a Horthy-rezsimet.

2011. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Aki élt abban a korban és pláne az utána következőben, az természetes, hogy soha nem fog reális képet alkotni Horthyról. A szocializmus alatti több évtizedes agymosást nem lehet semmissé tenni. A kormányzó a gyűlölt arisztokrácia tagja volt és köztudottan mélyen megvetette a kommunistákat. Beleültették a "fasiszta lovastengerész" klisébe, aki magyarok százezreit küldte a halálba. Mindent megtettek, hogy befeketítsék az emlékét. A róla kialakult képet meghamisították, elferdítették, az érdemeit elvitatták vagy nem is vettek róluk tudomást, a hibáit felnagyították. Sokan semmit nem tudnak róla, csak azokat a demagóg hazugságokat ismerik - és kezelik tényként - amelyekkel éveken át etették őket.(az itt ellene szólók is ugyanezt a demagógiát szajkózzák)
2011. dec. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
Hát persze. Egy mai, kurucinfón és barikádon szocializálódó tini bizonyára hitelesebb, objektívebb véleményt tud alkotni Horthyról, mint pl. József Attila, aki saját bőrén élte meg a húszas, harmincas évek áldásait, és versbe is foglalta a kor hangulatát.
2011. dec. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Na ők a másik véglet. Nem tudom, milyen véleményt tud alkotni egy ilyen tini, de körülbelül olyan hiteleset, mint az általam korábban említettek.
2011. dec. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
91%

József Attila is egy külön történet, gyönyörű politikai íven ment át a Nem Nem Soha!-tól (amit mindig elfelejtenek berakni a gyűjteményekbe), egészen a baloldali mozgalmakhoz. Amúgy mikor már bőven balos volt, akkor is lefasisztázták.


amúgy ez a kurucinfós meg barikádos szocializálódás is ferdítés és általánosítás. Személyesen ismerek több szerkesztőt, és nem a hvim féle hülyék, hanem történész, illetve gazdasági egyetemi végzettséggel rendelkezők állnak mögötte, nem nyeretlen kétévesek, de élj csak ebben a hitben.

2011. dec. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy szerette. És nem csak ő, hanem abban a korban a politikusok nagyobb része még szerette a hazáját, nem úgy, mint ma, mikorra ezt igyekeznek teljesen kiirtani.
2011. dec. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Covenant: Látom, megint nem nagyon vagy képben. Kisegítelek. Azt értettem azon, hogy szerintem fake, hogy ha akkor élt (és fel is fogta mi van), akkor már legalább 70 évesnek kéne lennie. Annak a valószínűsége, hogy 70 évesen ide jár írogatni, meglehetősen kicsi. Így nagyobb biztonsággal állíthatjuk, hogy kamuzik.

Nos, akkor a te megítélésed is semmis a logikád szerint, mert te sem éltél akkor. De akkor ne beszéljünk István koráról, mert senki sem élt akkor? Hát ez nem így működik.

Vannak források, leírások, utána lehet nézni, és lehet következtetni. Az adatokat meg tudod nézni, de a következtetéseket neked kell elvégezni. De ezt nem lehet egyetlen tény alapján. Ez egy tipikus érvelési hiba. Én megpróbáltam kicsit a döntéseiből kiindulni, és több szempontot néztem, mint te, és ebből indultam ki. Természetesen lehetetlen idiografikus magyarázatmóddal (aligha érted a kifejezést) tettének minden apró okát részletezni, de egyetlen dologból következtetni még ennél is lehetetlenebb.

Persze az elvakult tinik is ebbe a hibába esnek bele, csak esetleg másik oldalon. De ez nem jelenti azt, hogy nem kéne megpróbálni kiszakadni a megszokott paradigmából, és objektívebben látni.

2011. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Az országát semmiképpen sem szerette hiszen az Osztrák-Magyar Monarchia fennállásáig nem is vett róla tudomást, míg a "benne lakókkal" kapcsolatban az uralkodó osztályok képviselőit vette kizárólag emberszámba, ugyanakkor konkrétan szeretni csak a családtagjait szerette és senki mást. Gonosz egy ember volt Horthy Miklós nem is vitás. A fentiekből egyenesen következik, hogy őt sem szerette senki csak a családtagjai.
2021. júl. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!