Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről az elmélke...

Mit gondoltok erről az elmélkedésről?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, mi véleményetek: Belső fideszes körökből származó információ szerint Orbán ki akar lépni, kb fél éve már, az Eu.ból. Azért merte levelét megírni Barrosonak, mert már rég készül erre. Informátorom szerint ez minden érthetetlen lépését értelmessé is teszi: a közmunkaprogram azt célozza, hogy a magyar vidék önellátóvá tegye Magyarországot, minden városka tele legyen kiskertekkel, a Rába megvétele, a kabai cukorgyár újraindítása, a MOL visszavásárlása is belefér a képbe, de még az is, miért kezdte el éppen a filozófusokat támadni (ők azok, akik fel tudják mérni ennek veszélyét, akik a leghangosabban tiltakozhatnak). Láttam a készülő Eht-t, az is ezt célozhatja, ha lesz optikai gerinchálózat magyar kézben, nem kell félni, hogy a németek le akarják kapcsolni a telefont. Minden e stratégia része, még a középosztály megerősítését célzó intézkedések – egy kulcsos adó – is. Kell egy réteg, aki a termelést kézbe tudja venni, ha magunkra maradunk. Nem véletlen, hogy annyit emlegette a szabadságharcot. Mivel szereti a szimbolikus gesztusokat, a bejelentés időpontja is sejthető: március 15. Azt gondolja (mármint OV), hogy a 2/3 ebben támogatja, és mögé áll a Jobbik is. Ha így van, akkor már régóta röhög mindenkin. Azokon is, akik külföldre menekítik a pénzüket. Barroson pláne. Azt gondolja, hogy ő egy új Kossuth, és most jött el az ideje az igazi függetlenedésnek. Azt gondolja, hogy az Eu rövidesen felbomlik. És az jön ki jól belőle, aki előremenekül (pld Kína felé). Állítólag elég sokan tudnak e tervről, a nagy Tervről. Ha igaz, akkor Orbán megvalósítja a Jobbik minden választási ígéretét. Fogalmam sincs, igaz e, csak kérdem, hallott e erről valaki. Ugyanis nagyon logikusnak tűnik. Még Paks fejlesztése is választ ad…
2011. dec. 27. 14:09
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
77%
Most hallok erről először és amennyiben ez igaz, akkor valóban minden eddigi lépése értelmessé válik.
2011. dec. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Soha jobb alkalom!
2011. dec. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Antimod ***** válasza:
76%

Igen, valóban, ez egy olyan "összeesküvés-elmélet", aminek komoly valóságalapja lehet.

Az EU szerintem sem jövőképes, de kíváncsi vagyok, kinek a szövetségese leszünk. Ha egy csepp eszünk van, hagyjuk az amerikai tengelyt és Kína felé vesszük az irányt - bármennyire is nem tetszi, sajnos az lesz a világhatalom.

2011. dec. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Teljesen jól össze van rakva, csak az a baj, hogy a világ egyébként nem ebbe az irányba tart.
2011. dec. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Szerintem többet érne egy európai összefogás. De ha ez valóban igaz és inkább a kínaiak felé húzunk (már most is stratégiai szerződéseink vannak szóval nem értem), akkor biztos meglesz a véleményük, hogy elsőként hagyjuk el a - szerintem még menthető - hajót, mint a patkányok. Ott egy kicsit többre nézik a becsületet, hát ez pedig nem arról vallana... Amúgy sem értem, mit akarnak kínától? Szövetséget? Ilyen kis fogpiszkáló méretű államokkal biztos nem fognak szövetségre lépne, inkább az oroszokkal. Vagy a nagy testvéri szeretetükre vágyunk, úgy mint a tibetiek?! Azt gondolom meg mindenki tudja, hogy egyedül szövetségek nélkül, itt Európában, egy ütközőzóna kellős közepén lenne örültség. Az oroszok lenyelnek keresztbe...
2011. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
*lenni
2011. dec. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Bár így lenne... Ha Orbán valóban függetlenedni akarna, akkor 2010-ben nem írta volna alá olvasatlanul a lisszaboni-szerződést. Most ez szerintem csak színjáték, hogy majd a költségvetési unióról tárgyalnak. A fidesz fog dönteni mivel 2/3-a van. Itt fog eldőlni, hogy Orbán továbbra is báb, vagy valóban a nemzet érdekeit képviseli.
2011. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ott egy kicsit többre nézik a becsületet, hát ez pedig nem arról vallana..."


Te hol élsz ember? Kínában erénynek számít ha át tudod verni az üzlettársadat.

2011. dec. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Antimod ***** válasza:

"biztos meglesz a véleményük, hogy elsőként hagyjuk el a - szerintem még menthető - hajót, mint a patkányok"


Abba gondolj bele, hányszor megszívtuk, hogy a végsőkig kitartottunk vesztett szövetségesek oldalán - II. világháború például.


Én is az oroszoktól tartok egyébként, túl közel vannak, túl nagy a befolyásuk a térségben, és komolyan függünk tőlük nyersanyag-szinten.

2011. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"Te hol élsz ember? Kínában erénynek számít ha át tudod verni az üzlettársadat."

Ez nekem új! Ezt mégis hol hallottad? Én ilyet max a Star Trekben a ferengiekről hallottam, vagy a muszlimokról.

2011. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!