Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Drasztikus adócsökkentést...

Drasztikus adócsökkentést vezetünk be! Szerintetek ez az ígéret nem volt hazugság Orbán részéről?

Figyelt kérdés
Mi a hazugság, ha nem ez? Szinte összeszámlálhatatlan, a rengeteg új adót! / Fideszes is válaszolhat!/
2011. dec. 28. 07:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem volt hazugság, tényleg drasztikus hatásai vannak az intézkedéseiknek!


(Drasztikus: Kíméletlen; goromba, de hatásos.

Drasztikus gyógymód, drasztikus módszer, drasztikus beavatkozás. - Lehet egyértelműen rosszalló is: drasztikus (=durva, goromba) tréfa, drasztikus (=trágár) szavak.

Görög eredetű szó ('hatékony'); az orvosi nyelvből terjedt át a választékos köznyelvbe.)

2011. dec. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Miert van olyan ami nem volt hazugsag orban igeretebol? Meg a kerdesei is hazugsagok voltak...
2011. dec. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
De igen, hazugság.
2011. dec. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Az SZJA kulcs 16%, még soha nem volt ilyen alacsony.

A kedvezmények átalakítása más kérdés, az nyilván nem mindenkinek jött jól, például akinek eltöröltek valamit.

2011. dec. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a DRASZTIKUS értelmezését. Én csak a vekkerest idéztem, persze a magyarázat jó, és találó az orbáni csúsztatásokra!

- az utolsónak! Nem érzem magam süketnek, de én arról hallottam, hogy ADÓ CSÖKKENTÉS! Nem pedig arról, hogy személyi jövedelemadó (1%) csökkentés! Ebbe más adónem is bele tartozik, vagy hazudok?

2011. dec. 28. 09:54
 6/18 A kérdező kommentje:
Talán, azt is megkérdezhettem volna, hogy a jól keresőkön kívül, valakinek kedvez-e az orbáni adórendszer, ami, állítólag felpörgeti a gazdaságot?
2011. dec. 28. 09:58
 7/18 anonim ***** válasza:

Miért, mit gondoltál, az összes adót csökkentik? Azért ennyire nem lehetsz naiv, annyira nem áll jól az ország. Csökkentették a szja-t egy kicsit és néhány vállalkozásokkal kapcsolatos adót (pl. társasági adó).

A másik oldal a fogyasztási adók növelése, ezzel nagyobb bevételt lehet elérni, hiszen fogyasztani az is fogyaszt, aki nem dolgozik, és nem fizet szja-t.

2011. dec. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Ultracivil ***** válasza:

Azért azt illik észre venni, hogy ha egy ország nem teljesít normálisan, de ennek ellenére valamelyik párt az egyik legnagyobb adóbevételből adóságcsökkentést ígér az több mint gyanús.


Ha az állami kiadások közel állandóak, akkor az így kiesett bevételt pótolni kell. Aki pedig bepótolja az pontosan Te vagy kedves adófizető. Ha nem az SZJA-dal akkor más adónemmel, de ugyanolyan mértékben.


Azért bosszantó a dolog, mert Orbán márt volt hatalmon is és mint képviselő is pontosan bele látott a folyamatokba. Tehát még azzal sem takarózhat, hogy "ja kérem engem megvezetett a szociálliberális gonosz törpe".


Az lett volna a becsületes, ha némi számolgatás után elé áll az Ország elé és azt mondja, hogy "Drága Választók, nincs elég lóvé, meg a válsággal is maradt ezért az ígéretem ellenére nem tudok SZJA-t csökkenteni".

Ez lett volna a nyílt és őszinte beszéd, amit talán mindenki méltányolt volna (kivétel az erős szoclib érzelműek, de az meg nem számottevő).

Most az van, hogy a folyamatos kiigazítások miatt OVI mindenféle sunyi adók bevezetésére kényszerül. Ezzel pedig az a gond, hogy miután ebben az országban hagyománya van az adókerülésnek, az állami bevételek ezekből a sunyi adókból csak magas kockázattal tervezhetők.

Így év közben is bármikor borulhat a büdzsé.

2011. dec. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Nem pedig arról, hogy személyi jövedelemadó (1%) csökkentés! "


Csak egy kis matek: 20,32-ről 16-ra nem 1% csökkenés, hanem 4,32... És a jelszó: szuperbruttó kivezetése.

(16% volt előtte, de azt nem a bruttó, hanem az 1,27-tel felszorzott szuperbruttó alapján kellett levonni. 16*1,27=20,32)


"Szinte összeszámlálhatatlan, a rengeteg új adót!"


Összeszámolható. És sok elkerülhető. Ami valóban mindenkire közvetlen hat, az az ÁFA-kulcs.


"Mi a hazugság, ha nem ez?"


Kampányban hazugság?

2011. dec. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 escrogar ***** válasza:
Nem egy százalékkal csökkentették a SZJA-t. 18-ról és 36-ról vették le 16-ra, továbbá kivezették/kivezetik a félszuperbruttót is, amivel még a korábbi 18/36 is valójában (adózási szempontból) 20.5/40.8 volt. E mellé a társasági adót levitték 19-ről 10-re 500 milliós adóalapig, ami jelentős versenyképességi javulást eredményez számunkra mind a régióban, mind kontinentális szinten. Ezzel százmilliárdok maradtak a kis és középvállalkozásoknál
2011. dec. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!