Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ezek a magyar...

Szerintetek ezek a magyar jobboldali politikusok lehetnek a Jobbik eszmei példaképei? (lent)

Figyelt kérdés
Bethlen István, Széchenyi István, Tisza István, Horthy Miklós, Kállay Miklós, Teleki Pál
2011. dec. 28. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kicsit naivnak hat azt feltételezni a jelenlegi magyar politikusokról, hogy vannak példaképeik.
2011. dec. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az összes politikus eszmei példaképe ez, semmi más:


[link]

2011. dec. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Mi lenne, ha a történelmi személyeinket nem kevernénk végre a pártpolitikába? Hagyjuk már szegényeket békén. Nem szeretném, ha az lenne a sorsuk, mint az Árpád sávos zászlónak pl.
2011. dec. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a Jobbiknak Szálasi az eszmei példaképe.
2011. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%
Bethlen, Horthy fasiszta disznók voltak, szóval ők lehetnek egy neonáci párt példaképei. Tisza István szintén kommunista-ellenes, népellenes, munkás-ellenes, arisztokratapárti volt, szóval ő is lehetne egy monopolkapitalista népellenes Jobbik példaképe. Teleki Pálnak volt némi önbecsülése, hogy a Horthy rendszer politikai bűneit látva inkább fejbelője magát, ezért ő kizárva. Széchenyi semmiképp. Kállay pedig hintapolitikát folytatott, szóval őt nehéz jobbik szempontból hova rakni. Szerintem jobb, ha a jobbikos neonácik megmaradnak Hitlernél, Szálasinál, Mussolininál, Horthynál és Gömbösnél, ez a bagázs való nekik.
2011. dec. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
5-ös te meg maradsz Rákosinál és Sztálinnál igaz?
2011. dec. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Azért az ötös válaszolót olvasva elszomorító, hogy Magyarországon milyen tanulatlan embereknek van egyáltalán szavazati joga.

Csak néhány érdekesség:

Tiszát a vesztes háború jelképének tekintették, nem véletlenül végeztek vele. Azóta kiderült, hogy valójában ő volt az egyetlen, aki végig ellenezte a háborút.

Teleki végig a britek felé akart nyitni, nem volt véletlen az örökbarátsági szerződés sem.

Horthy sem volt soha a németek bohóca, mindig a magyar érdekeket tartotta szem előtt. Amikor a románok után át akart állni a szovjetek oldalára, az egyetlen élő fiát elrabolták; ezzel zsarolták ki a lemondását, és egy valódi bábot a helyére.

De persze könnyebb neonácizni, felkapni a közhelyeket és ostobaságokat röfögni, mintsem tanulni az egyetemen, vagy elfogulatlan és elismert történészek munkáját olvasni, esetleg utánanézni bárminek is...

A kérdésre válaszolva: Tisza, Teleki és Horthy is a magyarságért harcolt. Aki képes az orrszőrzetétől távolabb is látni, az tudja, hogy a Jobbik sem egy neonáci párt.

2011. dec. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem neonáci, hanem szélsőséges. Az én szememben mindkettő ugyan olyan rossz.
2011. dec. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Horthy-ék olyan szinten állították talpra az országot amihez szerintem csak a reformkori lehet hasonló erre fasisztázzák őket.

komolyan mondom én szégyenlem magam.

2011. dec. 29. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak ilyen hanukázó mudrilavok szerint "szélsőséges" Horthy, ők meg ugye nem számítanak, nyilván a kunbélákért, károlyikért rajonganak. Amúgy a felsoroltak közül mindegyik politikus jó példa, kiegészíteném még Prohászkával, Szabó Dezsővel, Klebelsberggel és Hómannal a sort.
2011. dec. 29. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!