Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet segélyből sok...

Hogy lehet segélyből sok pénzt szerezni?

Figyelt kérdés
Mindenki csak azt mondja, hogy százezreket, meg többet, mint munkával stb. De soha semmi konkrétat nem mond senki, csak mutogat, hogy a rohadt segélyből élőknek milyen jó, csak kapják a segélyt és milyen sokat. Valaki, aki annyira vágja a témát, legyen már kedves szépen tételesen felsorolni, hogy milyen segélyek is azok, amikből 100-150 ezer összejön egy hónapban úgy, hogy semmit sem kell csinálni.
2011. dec. 29. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
éljen a kommunizmus! le a zsarnok tőkével! le a kulákokkal, mi nem leszünk a rabszolgáik!
2011. dec. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Sok cigány általában nem azért jár BMW-vel, mert a segélyből vették, hanem mert folytatnak egyéb, nem legális tevékenységet is.(prosti futtatás, csempészet, stb.)
2011. dec. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Egyetértek az elsővel,az "megoldás " kivételével.

Országos szinten segély összege nem olyan magas,a többi költséghez viszonyítva.

A segélyek összege sem haladja meg családonként a 30-40.000.- Ft-ot. Ebben a szoc. segély,a lakhatási támogatás is benne van. De vannak olyan önkormányzatok,akik még ennyit sem tudnak adni.

A magasabb juttatás a sok gyerekes családoknál a családi pótlék miatt van. Vagy azoknál,ahol valaki rokkantsági nyugdíjat kap. Ott összejöhet a 150.000.- Ft,de NEM a segélyből.

2011. dec. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

Na mármost van egy 5 gyermekes család. A családi pótlék kb. 66 ezer Ft (pontosan nem tudom), de ez ugye nem segély. Ha min. 3 gyermek van, és a legkisebb még nem 8 éves, akkor az anya lehet főállású anya, ami havi 28 000 Ft körül van. Ez máris nettó 94 e Ft, amit ugye egy 8 elemit végzett egyszerű asszony munkával sosem kapna meg. Az más kérdés, hogy az 5 gyerek elég sokba kerül, de mennek ők lopni, koldulni. Ennyi gyermekkel kaphatnak önkormányzati lakást is. Mellett még ha apuka is munkanélküli, akkor ő is kaphat segélyt. Erről sincsenek pontos infoim, de szerintem az is olyan 30 e Ft körül van. (Most már úgy tudom, hogy 3 hónapnál tovább nem jár, bár, hogy az etnikumra mi vonatkozik, azt pontosan nem tudom.)

Szóval azért ez már több, mint 100 e Ft.

Ha meg a nő esetleg a gyermekszülés előtt dolgozott, akkor kap TGYÁST meg GYED_et is, ami a fizetése 70 %-a kb. (Aki pontosan tudja, javítson ki.) Ha még a GYED alatt szüli a következőt, akkor ez így fog folytatódni.

(Én 1,5 év különbséggel szültem, a második gyerekre is ugyanannyi a GYED-em, mint az elsőre. Előtte dolgoztam. Na, de mi itt megállunk.)

Van egy nő a faluban, aki most szült, minimálbérért dolgozott. Mondta, hogy kapja a GYED-et, a családi pótlékot, meg az apától a gyermektartást, több, mint 100 e Ft, sosem keresett ennyit. Úgyhogy a gyereket 2 éves koráig megtartja, aztán állami intézetbe adja.

Nem vicc a megélhetési gyermekcsinálás.

2011. dec. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
azért azt nem mondanám hogy minimális összegek mennek a segélyekre. és amig a dolgozó emberek adójából fizetik azt, addig mindik fogja bökni sok ember csőrét ez. meg mondjuk érdekes lenne a száz-százötvet ezres segély, amikor az emberek nyolvan százaléka nem keres nyolcvan-kilencven ezernél többet.
2011. dec. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Sehogy haver.



Nekem soha nem volt még segélyem.

Debreceni vagyok, de van egy házam vidéken is.

A debrecenit kiadtam, mert már nem éri meg dolgozni a szakmámban, annyira alacsonyak a díjjak.

Nem kértem segélyt de nem is tűröm hogy megszabják mit csinálok. Van egy jókora telkem, elgazdálkodom, ételre 1Ft-t sem kell költeni, sőt el is adok belőlle.

Van mindíg egy kevés munkám "persze az 1/4 e mint élesben" amiből magában nem élnék meg.

Sokat kell dolgozni így is, de meg van a magamé.

Viszont a kormányok kussoljanak és hadjanak békén, mert ők teremtették ezt a lehetetlen helyzetet.

Sok hozzám hasonló van ma már, és mikor annyian leszünk hogy a rendszer fogaskerekeibe nem csak porkerűl, mint ma, hanem alapjaiban lesz fenntarthatatlan, akkor én eszem iszom, autózom, ti meg dolgozzátok agyon magatokat a semmiért.


Ma már felfogtam hogy a túlélés csak ez lehet, bár a városi életről a maga teljességében nem volt egyszerű leszokni.Ma nyugodt és kiegyensúlyozott vagyok, nem járok multikba, egészségesen táplálkozom és élek, bánom hogy nem hamarabb döntöttem így.

2011. dec. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem segélyből kéne élni, mert az rohadtul rossz a gazdaságnak.
2011. dec. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

"éljen a kommunizmus! le a zsarnok tőkével! le a kulákokkal, mi nem leszünk a rabszolgáik!"


Még jó, hogy a kommunizmusban csak rabszolgák vannak.

2011. dec. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Akkor neked fogalmad sincs mi a kommunizmus. Abban minden ember egyenlő.
2011. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%

"Még jó, hogy a kommunizmusban csak rabszolgák vannak."



A kapitalizmusban van rabszolgaság! a tőkések és az állam elnyomják a népet, alacsony bérekért dolgoztatják őket 12órában.minden 3. forintjuk a magyar embereknek adóba megy el! A kommunizmusban mindenkinek van normális munkája amiből meg tud élni,nincsenek az emberek ilyen kilátástalanságba mint napjainkban, a bűnözés sem ölt akkora méreteket mint napjainkban, a cigány kisebbségnek is volt munkája. A dolgozó átlag embereknek össze kell fogniuk és le kell győzni a zsarnok tőkéseket! Egyenlőséget kell teremteni!

2011. dec. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!