Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mely diplomákat...

Szerintetek mely diplomákat kellene jobban támogatni és melyek azok amik iránt van kereslet?

Figyelt kérdés

"a mérnöki, a termelésirányítói, az informatikus és menedzser diplomák egyre értékesebbé válnak, míg a közgazdasági, a marketing, jogász és a tanári diploma egyre kevesebbet ér a munkaadók körében "

[link]


Ez egy teljesen reális kép lehet.


2011. dec. 31. 11:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem azert jonnek ide, mert magasabb a szinvonal, hanem, mert ide mindenkit felvesznek, akinek van penze. Csak az emberek ebbol annyit latnak,hogy jon ide a sok nemet(igen,mert ott 1.00 atlag alatt orvosi kozelebe se mehetnek), es persze,hogy szebb azt mondani,hogy azert jonnek,mert jobbak vagyunk. Azt is meg kellene nezni,hanyan probalnak az elso vagy a masodik evben hazamenni (tobb,mint 80% az arany),csak sajnos nem veszik oket at.
2011. dec. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ezzel a nemetek a felveteli rendszert akarjak kijatszani, mondjuk nem csak ok... Dolgoztam kulfoldon is, ahol en voltam (Dusseldorf), ott szoszerint utaltak a magyar orvosokat, es nem egy kollegam jott haza. Mindegy,hogy arab vagy magyar, csak orvos legyen, ha epp nincs nemet. Csak az a baj,hogy utana produkalni is kell valamit, az meg nehezen megy, na meg mas a munkamoral is. En a felesegem miatt jottem haza, illetve azert,mert amugy sem terveztem,hogy letelepedek kint, de nem egy kollega jott haza azert, mert amint kiismerik oket mar nem kellenek. Es sajnos par ev mulva jo nehany tenyleg kivalo magyar orvos azert nem fog kelleni, mert a "legalja" mar megalapozta kint a hirnevuket.
2011. dec. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szűkíteni kéne a keretszámot a humán szakokon, visszavezetni a külön felvételi eljárást és pályaalkalmassági vizsgálatot, hogy ne egérút legyen pl. a tanári szak, meg úgy az egész egyetem/főiskola.


Azt is be kéne látni, hogy másabban kéne tanítani a reáltárgyakat. Kevés kivétellel, de olyan unalmasak, hogy nem csoda, hogy kicsit se kezdi érdekelni a diákok többségét.

2011. dec. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó ötlet a piaci igényekhez igazítani az államilag támogatott helyeket, a büfészak kifejezést meg rühellem, eléggé antiintelektualista-populista kifejezés.
2011. dec. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Elég elővenni az álláskereső diplomások névjegyzékét és arról egy szakember sok mindent el tudna mondani. De mondhatnák extrémet is, hogy egyiptomilógusból /lehet ,hogy rosszul írtam/ 10 évente szerintem elég egy is.
2012. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!