Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hallott már valaki az új,...

Hallott már valaki az új, Brüsszelből kiszivárgó ÁVH-s videóba foglalt botrányról, melyet megtárgyalnak a szerdai kongresszuson?

Figyelt kérdés

Állítólag 60 évre titkosított dokumentumok kerültek elő, melyben, vagy az ÁVH, vagy valamelyik akkori szervezet, aki azt megírta, már korábban megemlítette benne, hogy megfogják szüntetni az "örökös" demokráciát Magyarországon és egy új szocializmust fognak felépíteni, az 1955 és 1989 közötti alapelvek és hatályos rendeletek nyomán, melyet sohasem hoztak nyilvánosságra... mindeddig?


Kérdésem többrétű, tehát elsősorban az lenne, hogy vajon mit akar bizonygatni Brüsszel, az ÁVH-s doksikkal Magyarország ellen?


A másik kérdésem pedig az, hogyha ez valóban létezik, akkor vajon le meri e közölni a tényleges hírt, bármelyik hazai nagyobb média és mikor, milyen formában?


A harmadik kérdésem pedig az, hogy hol lehet megtekinteni ezt a cikket, vagy videót az interneten?


Negyedik kérdésem pedig az, hogy ki és melyik párt meri felvállalni hazánkban, ennek a törvénynek, vagy rendeleteknek, az esetleges beiktatását, tehát kik az esélyesek rá?


2012. jan. 4. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Hol hallottál ilyenről? Én nem találtam a neten semmilyen anyagot.
2012. jan. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Barátnőmtől, aki valamelyik hazai hírportálon olvasta, de elég burkolt címen volt, úgyhogy újra már nem találtuk meg.
2012. jan. 4. 15:18
 3/10 anonim ***** válasza:

két hasonló cikket is találtam,de egyik zavarosabb,mint a másik,ugyanakkor mindkettő elég felháborító,ha igaz a hír. egy biztos,hogy ezek alapján óriási pácban vagyunk,ha máris itt tartunk.


[link]


[link]

2012. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
most már igen
2012. jan. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a szíriuszi magyarok ezt megakadályozzák majd....
2012. jan. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért a drága jó mamit ki ne felejtsd!
2012. jan. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha 60 évre titkosított dokumentum került elő, akkor az valszeg 60 éve íródott ( nem ? ).


"vagy az ÁVH, vagy valamelyik akkori szervezet, aki azt megírta,"

Ha már ennyire az ÁVH-t emlegetjük, illik tudni, hogy ez a szervezet 1956ban megszűnt.


Ha tényleg AVHs dokumentum, akkor nem értem mi abba na nagy szám, hogy 1951ben úgy gondolták (ugye ez még a vadkommunizmus volt nálunk), hogy nem lesz többé demokrácia Magyarországon, és lehull ránk a dicső örök szocializmus leple. Nem értem, ez hogyan függ össze 2012vel, de majd valaki biztos elmagyarázza.

2012. jan. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A linkek nem bizonyítanak semmit,csak a Jobbik akcióját.

Ha létezett 60 évvel ezelőtt egy ilyen titkosított dokumentum,hogy kerülhetett Brüsszelhez megőrzésre? Semmilyen kapcsolatunk nem volt Brüsszellel. Az pedig nehezen elképzelhető,hogy az EU csatlakozás után adta át nekik az akkor kormány.

Az ÁVH valóban megszűnt l956 után. Rákosiék viszont állandóan a szocializmus építéséről beszéltek, a cél pedig a kommunizmus elérése. A rendszert pedig demokratikusnak tartották. Kizárt dolog,hogy a demokráciát megakarták volna szüntetni. (Az más kérdés,hogy nem volt demokrácia)

De 1951-ben Rákosiékban fel sem merült,hogy a rendszer valaha is megszűnik majd.

Ez az egész csak kitaláció lehet. Olyan összeesküvés-elmélet,amivel lassan már Dunát lehet rekeszteni.

Különben sem értem,hogy ha létezne ilyen iromány,azt hogyan lehetne felhasználni a mostani kormány ellen?

Mi köze lehetne nekik az ÁVH-hoz,és annak terveihez? Többségük még nem is élt abban az időben.

2012. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De most mit akarnak ezzel?? ÁVH - az 50-es évekbeli, kifejezetten paranoiás módon az állampolgárokat piszkáló formában - már k*rvarégóta NINCSEN!
2012. jan. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Tényleg nem olvasta végig senki?


Hogy szerepelhetnek egy valóban 1969-ben bárkik által is készített szövegben az alábbi mondatrészletek, kifejezések:

"a legnagyobb külföldi bevándorlás a XX. század végén és a XXI század elején volt..."

"európai unióba való bélépésünk idején"

"az 1955-1989 közötti rendeletek alapján"


A következtetéseket mindenki vonja le maga

2012. jan. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!