Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, ha az összecsalt...

Miért baj, ha az összecsalt milliós vagyonokból beszednek egy kis adót?

Figyelt kérdés
A vagyonadó igazából ezt a réteget érinti.
2009. máj. 22. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk 40 milliós lehet a házunk kb.

35 évesek vagyunk, mindketten alkalmazottak (többdiplomás), középvezetők. Sose csaltunk. 3 gyerek.

Szerinted miért baj ez nekem?

2009. máj. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem így kell megközelíteni, mert az aki csalással szedte össze, annak mi az az évi 1-2 százezer Ft?

Viszont úgy gondolom, hogy akinek 30 millión felüli házra telik, az igenis vállaljon nagyobb terhet.

2009. máj. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
No igen, nem mindegy, hogy valakinek van egy 30 milliót érő családi háza, ahol laknak 4-5-en, vagy egy 30 misis autója...
2009. máj. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

22:10

Igen itt is,mint minden helyzetben vannak kivételek.(nem sok)Viszont nem hiszem,hogy őrült nagy megterhelést jelent ennek a rétegnek.

2009. máj. 23. 05:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm.....

Szóval ha nekem van netán egy 40 milliós házam akkor nem gond azt az évi 200 ezret kifizetni ugye?

Viszont akkor azt nem értem, hogy ha neked meg van egy 4 milliós házad (lakásod) akkor neked miért is gond azt az évi 14 ezret kifizetni??? (Ugyanis ennyi a 0,35%-a.)


Meg azt sem értem, hogy ha mi például heten lakunk egy házban (mert botor módon szüleim is, én is eladtuk a lakásainkat, és vettünk egy házat, hogy szüleinkkel, gyerekeinkkel együtt élhessünk) akkor most miért is kell adót fizetnünk? Ha külön maradtunk volna, akkor nem kellene...


Pedro

2009. máj. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, azért álljunk csak meg egy percre. Szépen elvitázgattok itt a problémán, de nem vesztek figyelembe egy nagyon fontos dolgot, amin sok múlik. Nem mindegy, hogy a 30 milliós vagyon egy kétszobás középszintű panellakás Pesten, vagy egy kastély úszómedencével vidéken. Ezért nem jó z az egységes adóztatás vagyon terén.

A másik: mi van, ha az illető örökölte a házat, és nem a saját erejéből jutott hozzá? Ez sem összecsalt vagyon, és nem is azért van háza, mert kiveti a pénz, csupán "szerencsés".


Minket az ingatlanadó szerencsére nem érint (más szemszögből nézve szerencsétlenségünkre), mert nekünk még saját lakásunk sincs.....

2009. máj. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Természetesen minden csomón lehet kákát keresni.4000000 után nem is kell adózni...Félinfókra és félretájékoztatásra bedőlünk mindenre.
2009. máj. 23. 20:41
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

A burzsujság nem 30 milliós háznál kezdődik!Hol van ehhez képest a 200-500milliós villa? Nem egy kategória.

Össze akarják ugrasztani a népet!

2009. máj. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

Első (22.10) vagyok ismét:

Nem is lenne gond a két jó keresetből, amiből házunk lett, többet adni a köz javára, de éppen gyesen vagyok ikrekkel (br. 56000, vagy valami ilyesmi, kb. a két gyerek pelenka ára). Így gyakorlatilag egy fizetésből élünk 5-en.

És igen, tudom, hogy sokan a br. 56000-nek is örülnének, sőt komplett családok élnek ennyiből... Meg moshatnám is a pelenkát, mint nagyanyám tette...

Mégse csaltam sose, a TB-m és az adóm annyi, mint 500 db vállalkozónak együtt (mármint amikor dolgozok).

És valahogy támogatni kéne a magyar vállakozókat, mert szegénykémek...

2009. máj. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%
Nehogy azt higgyétek ,hogy vidéken jobb a helyzet, egy átlag családi ház vidéken is 30 millió környékén mozog. Nem annyira nehéz ott sem ilyen összegű házakat találni. Az én anyukám pl anno örökölt, eladtuk a mi panellakásunkat és vettünk egy emeletes házat, ami ma már 30 millió környékén mozog attól függetlenül,hogy átlagos lakás. Az el lehet adni típusú beszólásról pedig annyit,hogy eladná ő , de jelenleg a kutya se veszi meg tőle.
2009. máj. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!