Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ilyenek a románok?

Ilyenek a románok?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=s-2WIM3sP6M&feature=related


Azért ez nagyon durva, főleg ha azt nézzük hogy az EP-ben minden képviselőnek joga van a saját anyanyelvén beszélni.

És általában mindenki elintézi az ilyet azzal hogy hát igen, ilyenek a románok...


2012. jan. 4. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy két román biztosan
2012. jan. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Miért pont románul? Akkor már mondhatták volna, hogy franciául, németül, stb. Kicsoda Románia, hogy az ő nyelvükön kell megszólalni? Egyébként abban igaza volt Sógor Csabának, hogyha ezt mondjuk egy francia képviselővel teszi meg, abból nemzetközi botrány lett volna, így meg csak legyintenek.

Hogy minden román ilyen, azt nem hiszem, de a politikusok magatartása sajnos terjed a lakosság körében is. Nekem van egy román kolléganőm, romániai magyar a férje, együtt költöztek ide. Azt mondta, hogy amikor ők megismerkedtek senkit sem érdekelt, hogy ki magyar, ki román. Ez csak a Ceaucescu (lehet, hogy rosszul írom, bocs)-rezsim után vált konfliktussá. Már azok körében, akiket lehetett uszítani.

2012. jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én ismerek pár románt (idénymunkásként jönnek), ráadásul egy régyi barátnőm is összeszedett egyet.

10ből 10en ilyenek az ismeretségi körömben.

Sajnos( vagy szerencsére?) én csak ezen tapasztalatból nyílváníthatok véleményt: IGEN ilyenek a románok!

2012. jan. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem régyi, hanem régi
2012. jan. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen képviselőt azonnal fel kellene függeszteni és közügyektől élete végéig eltiltani.
2012. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos( vagy szerencsére?) én csak ezen tapasztalatból nyílváníthatok véleményt: IGEN ilyenek a románok!"


Ismersz 10 románt.

18 millió románra vonsz le következtetést.

gratula -.-

2012. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

előttem szólónak igaza van


am nem, nem ilyenek, csak ti vagytok olyan tudatlanok, hogy nem veszitek észre azt, hogy általánosítani sohasem lehet

2012. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Egyébként abban igaza volt Sógor Csabának, hogyha ezt mondjuk egy francia képviselővel teszi meg, abból nemzetközi botrány lett volna, így meg csak legyintenek."


Sógor Csaba elmondása szerint abból lenne nemzetközi botrány ha egy német tenné ezt egy francia képviselővel (vagy fordítva) mivel e két ország között is olyan történelmi ellentétek vannak mint pl. Magyarország és Románia között.

Ja és annak aki nem tudta: Sógor Csaba romániai magyar politikus, ezért kóstolgatta őt a "kedves" román kolléga.

2012. jan. 4. 20:01
 9/11 anonim ***** válasza:

6.

A tapasztalataimból vonok le következtetést.

Amúgy, mikor pultos voltam a helyi kocsmában évi szinten 50-60 románnal ismerkedtem meg.

2012. jan. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
jó, majd mindjárt kiderül, hogy az összeset ismered :)
2012. jan. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!