Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mihez kezdjek az életemmel...

Mihez kezdjek az életemmel ilyen kilátástalan körülmények között?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, előttem az élet, meg minden.

Csak épp katasztrofálisnak tartom a lehetőségeimet, hiába dolgozok, járok egyetemre, úgy vélem fölösleges, egyszerűen félek, hogy mi lesz ha becsődöl az ország, a bankok, se az egyetem se a spórolt pénzem nem ér majd semmit.

Mit csináljak, maradjak itt? Én nem ragaszkodom Magyarországhoz, de nem tudom van e értelme kimenni. Mit érdemes kezdenem az életemmel ebben a világban? A pénzemmel, meg úgy egyébként? Mit csináljak?


2012. jan. 5. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha van munkád, pénzed, amit spórolni tudsz, akkor nem kilátástalan a helyzeted. Ha ezek nem lennének, na akkor valóban kilátástalan lenne a helyzeted!
2012. jan. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A megspórolt pénzedet fektesd valami értékállóba, más valuta, arany stb. Nem tudom mit kezdj az életeddel, de még idén ki fog derülni, hogy hova fajul a helyzet.
2012. jan. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Antimod ***** válasza:
58%

Tanácstalan vagy, az nem ugyanaz.

Mi érdekel? Nézz utána, milyen szakmát tudnál elvégezni, ha az egyetem szerinted felesleges. (Itt a pénzedet is nagyon jól el lehet költeni.) Olyat válassz, amire kereslet is van a munkaerőpiacon (de utálom ezt a szót).


Így már végképp nem fogod kilátástalannak érezni a helyzetedet.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1. Ne nyafogj.

2. Ne gondolj a roszra mert avval teret adsz neki.

3. Légy kitartó, szorgalmas, pozitív és főleg derűs.

4. Tájékozódj, képezd magad ,specializálódj, tapasztalj.

5. Ha valaki valamit el akar érni,az el is szokta .Amennyiben reálisak a céljai.

6. Ne vegyél semmit tulságosan komolyan.

7. Vigyázz az egészségedre kezeld a hibáid iróniával és környezted hibáit elnézően.

8. Légy büszke, mert ha magad nem becsülöd ,mások sem fognak.

9. Szeretteid és hazád iránt légy készséges és áldozatkész, cserébe nem kapsz semmi de jóérzéssel tölt el:)

10. Ne fontoskodj.Ne rajongj. Ne ess túlzásokba.

11. Úgy számolj, hogy vedd figyelmeben az előre nem látható tényezőket.

2012. jan. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Pl ne nézd többet ezt az oldalt, én is csak azért teszem, mert nekem már olyan mindegy harmincon túl..
2012. jan. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ugye ez csak vicc? Másnak enni sincs mit, mégis bírja. Ne aggódj ilyenek miatt hogy becsődöl az ország, mert rajtad kívül még van majdnem 10 millió ember itt vannak sokkal rosszabb és jobb helyzetben lévők is, de ha nem lenne munkád egyetemed még akkor se kellene egyből temetned az életed.


Vagy csak egyszerűen arról van szó hogy attól félsz nem leszel olyan menő mint a leggazdagabb gyerek az egyetemen? Na az már más...

2012. jan. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Talán 20 évesen gyere ki a depresszióból, egyik haverunk ilyen okok miatt Szenteste lett öngyilkos. Most éppen gyászolni se tudom, olyan mérges vagyok rá. Nem olyan rémes, mint ahogy belelovagolod magad. Ha semmi se jön össze, még mindig ki lehet menni külföldre.Egyszer vagy fiatal, így akarod átélni? Egyszer fent, egyszer lent, inkább a pozitív dolgokon kéne gondolkodnod és előre nézni, mert mindenből ki lehet jönni jól.
2012. jan. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az egyetem sose felesleges! (feltéve ha valami normális szakra jársz)

Ott olyan tudást sajátítasz el, aminek segítségével itthon is és külföldön is minden körülmények között könnyebben megtalálod a helyedet!

2012. jan. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
72%
Érdekes... szerintem inkább kérdezd meg erről anyádékat vagy a nagyszüleidet, akik esetleg megéltek egy vagy két világháborút, egy forradalmat és egy rendszerváltást....ők biztosan fognak tudni mesélni a kilátástalan helyzetről. Az a baj a mostani mentalitással, hogy sokan nem tudnak megelégedni azzal, amijük van... :S:S
2012. jan. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Antimod ***** válasza:
70%

Nagymamám mesélte, hogy a második világháború után, amikor visszatértek a házukba, azt teljesen kifosztva találták, még az ajtókeretet is elvitték. Addig sem voltak gazdagok (valahol a létminimum határán), és kezdhettek újra mindent.


Az van valahol a kilátástalanság környékén.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!