Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amikor az mszp idején idején...

Nem dávid kérdése:

Amikor az mszp idején idején a deviza hiteleket az emberek tömegével vették fel a fidesz miért nem indítót kampányt plakátotokkal, tv reklámokkal és egyéb módszerrel?

Figyelt kérdés
Én Fidesz szimpatizáns vagyok de nem értem miért Mszp okolja deviza hitelesek miatt? Kérdésem hogy Fidesz annó megtehette volna hogy kampányt indítson tv meg plakátokon keresztül hirdesse a deviza hitel veszélyeit? lett volna erre anyagi kerete? vagy milyen lehetőségei lettek volna megakadályozni?
2012. jan. 5. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Az emberi hülyeséget elég nehéz megakadályozni. Viszont igen, ha akart volna és érdekében állt volna a Fidesznek indíthatott volna felvilágosító kampányt. Csak tudod könnyű utólag okosnak lenni, mármint a Fidesznek. Az MNB éves jelentésében felhívta ár a figyelmet, csak hát az emberek inkább Blikket olvasnak.
2012. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen kampány, rengeteg cikket és tájékoztatót adott ki az MNB és a PSZÁF is, csak az emberek nem foglalkoztak vele.
2012. jan. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ellenzékben a Fidesz MINDENT meg tudott és meg is akadályozott,amit akart. Anyagi fedezete pedig bőven volt,részben a támogatóik pénzéből,részben csalásból.

A devizahitelt nem is akarta megakadályozni.

Egyrészt akkor sem értett a gazdasághoz,ahogyan most sem ért.

Másrészt, a jómódú és gazdag emberek vettek fel 15 millás hiteleket. Többségük Fideszes.

Ha nem tartotta volna jónak,akkor miért vett fel devizahitelt Kósa és a többi,ma Fidesz fejes? Most miért nyernek a végtörlesztésen súlyos milliókat?

2012. jan. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Meg nézd meg melyik korosztály vette fel főként a hiteleket. Azok akik azt látták, hogy a szüleik fizették az alacsony kamatú OTP hiteleket. Nem élték meg azt, amit a nagyszüleik, dédszüleik a háború után, vagy előtte. Az én dédim is sokat mesélt a Horthy-korszak alatt, milyen sok árverezés volt falun. Az én üknagyapám ezért lett tehetős. Mivel a mi családunk hallott ezekről az esetekről ezért nevelték belénk már kis kortól, hogy ha csak tehetjük kerüljük az adósságot, hitelt, mint az ördögöt. Inkább éljünk kenyéren és vízen, míg magunk ki nem tudjuk fizetni, amit meg akarunk venni. Így is van a mai napig.
2012. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak most az a gond hogy bajba vagyunk. Ugyanis most a deviza hitelesek megsegítése miatt lehet berág ránk az IMF és nem kapunk hitelt.
2012. jan. 5. 15:53
 6/9 A kérdező kommentje:
AMUGY MEG SZERINTEM HA FIDESZ AZ M1 ÉS RTL HIRADOBA LENYOM EGY REKLÁM SOROZATOT A DEVIZA HITELEK KÖVETKEZMÉNYÉRŐL AKKOR FELE SE LENN.
2012. jan. 5. 15:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Hadd rágjon. Néha olvass is! Az előző leírta az örök igazságot: kerüljük a hitelt mint az ördögöt! És ez nem csak a magánszemélyre érvényes!!! Ennek az országnak most semmivel sem tudnál akkorát ártani mint egy újabb hitellel.
2012. jan. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tetris ***** válasza:
Ez egy nagyon jó kérdés!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. jan. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok FIDESZ szimpatizáns, sőt már semmilyen sem, de a válasz nem olyan kacifántos, mint gondolod.

Az ember az olcsóbb hitelt veszi fel, és ívesen leszarja a "vészmadarakat", mint MNB és társai, mert a nép jobban tudja... Aztán meg elvárja, hogy a szarban lévő állam kihúzza a szarból.

2012. jan. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!