Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok, a pártok által...

Mit gondoltok, a pártok által előterjesztett deviza alapú hiteleseket megsegítő javaslatcsomagokról?

Figyelt kérdés
Vajon a forintosítás, vagy az árfolyamrögzítés a jobb megoldás? Kell e szociális bérlakás rendszer, és állami eszközkezelő, és ha szükség van rá, akkor milyen formában valósuljanak meg? A kereskedelmi bankoknak mekkora részt kell vállalniuk a lakossági terhekből, milyen banki szabályozásra van szükség, kinek a javaslata a legéletszerűbb? (Mielőtt még valaki az ellenkezőjét állítaná, minden pártnak van javaslata.) Vajon helyes az a megállapítás az LMP részéről, hogy ezt a problémát nem szabad leszűkíteni pusztán a devizahitelesekre, hiszen rengeteg egyéb díjhátralékkal rendelkező adós is van?
2011. jún. 15. 14:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A legkorrektebben az mszp párkasszájából és gyurcsány, draskovics, veres, bajnai magánvagyonából lehetne őket megsegíteni.
2011. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
semmit sem ér,amit a kormány idetálalt és természetesen minden kérdésedre igen a válasz. van egy olyan gyanum,hogy sok beépített ügynök ír ide szemét válaszokat a kérdésekre,szerintem már nem érdemes erre az oldalra jönni már.régen jobb volt ez az oldal.
2011. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

Nincs jó megoldás erre a problémára. Én még mindig ott tartok, hogy mi közöm van (az állam által) másnak a bedőlt hiteléhez. Nem én kényszerítettem, hogy vegyen fel hitelt. Aki meg nem vágyott képességeihez mérten nagy lakásra és megelégedett annyival amire össze tudja rakni a pénzt az le van sz*rva nagy ívből. Ennyi erővel holnap én is felveszek egy 30 milliós házra hitelt, ha bedől majd bérlakásba eléldegélek.

A lényeg, államilag kéne a bankokat olyan intézkedésekre sarkallni, mely kedvező a hiteleseknek, de ne állami pénzekkel támogassuk a bedőlt konstrukciókat.

2011. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Alapból az a véleményem, hogy a legjobb segitség az lenne, ha a forinttal szembe a bizalom visszaállna és az árfolyam visszatérne 180 HUF/CHF alá (most 218 HUF/CHF).

Ez persze nemcsak rajtunk múlik hanem elsösorban most Görögországon. (leszámitva 2-3 gyökér nyilatkozatot.)


Jelen pillanatban én azt tartom a legjobbnak ha átmenetileg rögzitik az árfolyamot és a fennmaradó részt kedvezményes kamattal késöbbi téritéssel meghitelezi a bank. A háztartasok nem birnak el több rezsit.


A bedölt hiteleknél viszont elkerülhetettlen a lakások valamiféle ingatlan holding cégben gyüjtése. A világon nagyon sok országban az állam átvett un "piszkos hiteleket". Magyarul a bedölt ingatlan hiteleit átvette az állam bekürülési értéken. IGy az emögött álló ingatlanok az állam kezébe kerültek. Igy elkerülhetö lenne a kidobolások és árverések ami ha a magyar ingatlanpiacra szakad, akkor beszakitja az egészet.


A bentlakók pedig bérleti dijat fizetnek elövásárlási joggal. A bérleti díj jelenleg sokkal alacsonyabb mint a kamat. Ez tapasztalat mint ingatlan bérbeadó.


Aki ezt sem tudja fizetni az kiköltözik. Azok a totál vesztesek. Ebben a rensszerben viszont a rendelkezésreálló ingatlanok közül lehet felajánlani kissebb olcsobb.ha van.

2011. jún. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 15:10

Alapból az a véleményem, hogy a legjobb segitség az lenne, ha a forinttal szembe a bizalom visszaállna és az árfolyam visszatérne 180 HUF/CHF alá (most 218 HUF/CHF).


Csak az a gond, hogy a svájci frank erősödik, nem a forint gyengül. Magyarul svájc azon kaszált, hogy gyengítette a pénzét és most erősíti. Ügyes kis bankár ország, megvették az mszp-t kilóra, hogy szabadon cumiztassák a magyarokat.

2011. jún. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Csak az a gond, hogy a svájci frank erősödik, nem a forint gyengül. Magyarul svájc azon kaszált, hogy gyengítette a pénzét és most erősíti. Ügyes kis bankár ország, megvették az mszp-t kilóra, hogy szabadon cumiztassák a magyarokat."


Ez eképesztö ostobaság! MIvel pontosan Svájcban élek igy ezt egy kicsit pontosabban látom mint te. Svácj rosszul van az erös franc miatt. 2 hét alatt 20 milliárd CHF-ba került a Nazional Bank-nak, hgy gyengítse a CHF-ot de lehetettlen volt. A svájci ipar szirénáz mertha tovább erésödik a frank akkor 4500 cég fog elköltözbi a tul drága termelés. MI is.

2011. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Elképesztő ostobaság?

Mégis a frank erősödik. Az ,hogy nektek mit adnak be, az lényegtelen. Ott is a bankárok zsebébe megy a lóvé. Többször mentem ki Svájcba mostanában óra ügybe, de még senkit se hallottam így sírni.

2011. jún. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mert nem itt élsz és nem olvasol svájci hireket. Ezenkivül nem dolgozol svájci cégnél ahol a CEO webkonferencián bejelnti, hogyha tartosan tovább erösödik a frank akor elköltözik a cég. A korábbi cégem már bezárta az ajtót a drága frank miatt.


Ahhoz nem kell svájci banknak lenni, hogy egy deviza erösödésén vagy gyengülésén nyerjen. Azt simán az OTP is meg tudja tenni a Forex-en.


Minden informáci elenére Svájc GDP-je nem a bankoktól függ hanem elsösorban export orinetált iparátol.


Amugy ne keverd a svájcit a magyarral. A magyar az aki rí állandóan. Mindig görbül a szája lefelé. Még a lotto 5-öst is csak nyekeregve tudja elöadni a rokonságnak. Egy svájci sohasem panaszkodik. Ugyhogy ha eljösz ide oráért nem fogsz panaszkodást látni. Te se panaszkodj, mert azt fogjak hinni nagy bajod van. Pl rákos vagy. A svájci nem sir hanem felkészül a bajra.

2011. jún. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Egy előző hozzászólásra reagálnék. Nyilván azoknak semmi közük nincs a devizahitel állományhoz, és az adósokhoz, akik maguk nem estek bele ebbe a csapdába. A probléma az, hogy az egyoldalú szerződésmódosítások miatt, és a felelőtlen hitelkihelyezések okán vannak ekkora nagy problémák, ami egyébként a bankszféra felelőssége. Alapvetően a hitelköltségek miért emelkedtek, amikor a bankok az árfolyamkockázatot teljes egészében áthárították az adósokra? Amúgy szerintem a fideszes javaslat valójában csak elodázza a problémát. Az árfolyamrögzítés ideig óráig megoldás, az így keletkezett többletköltséget meg fogják fizetni egyrészt a betéttel rendelkezők, másrészt később majd az adósok, ugyanúgy áthárítják a bankok, mint bankadót. Nekem az LMP-s javaslat a szimpatikus, szerintük az eszközkezelőbe fizessenek bele a BANKOK is.
2011. jún. 15. 18:39
 10/16 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak írnám , hogy nem csak eldöntendő kérdéseket tettem fel, tehát a "természetesen minden kérdésedre igen a válasz" nem egészen helyénvaló... :D A konspirációs elméletek meg nem érdekelnek.
2011. jún. 15. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!