Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magáncsődeljárás alá vont...

A magáncsődeljárás alá vont embereknek mennyire korlátoznák az önrendelkezését?

Figyelt kérdés
Most olvasom a portfolio.hu-n, hogy az IMF a magáncsőd bevezetését követeli magyarországon, ami cégek esetében csődbiztos, felszámolóbiztos kijelölését jelenti, értékesítik a vagyontárgyakat, megmondják mit tehet a cég és mit nem. Tehát egy személy esetében, a kijelölt magáncsődbiztosok milyen utasítási jogosultsággal rendelkeznének (a magáncsődeljárás 5-7 évig tartana)? Mondhatnák-e mondjuk azt, hogy OK Te köztisztviselő vagy az országban, de Franciaországban egy hajógyárban munkaerőhiány van, mostantól ott kell dolgoznod, ha akarsz, ha nem, hogy a tartásod rendezd? Magyarországon 823 ezer embert érintene a kérdés, ennyien vannak bar listán.
2012. jan. 7. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

"Mondhatnák-e mondjuk azt, hogy OK Te köztisztviselő vagy az országban, de Franciaországban egy hajógyárban munkaerőhiány van, mostantól ott kell dolgoznod, ha akarsz, ha nem, hogy a tartásod rendezd? "


nem

2012. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudom azok akik becsődőlt cégnél voltak vezető,felelős beosztásokban most mind kőbányákban robotolnak ,hogy kártalanítsák a befektetőket,munkásokat? Ilyent nem hallottam.
2012. jan. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezt írja a portfolio.hu : "A magáncsőd viszont lehetővé teszi, hogy ha az adós és a hitelező nem jut megegyezésre, az adós korlátozott ideig (pl. 5-7 évig) egy vagyonkezelővel együttműködve előre kiszámítható módon először egyes vagyontárgyainak eladásából, majd jövedelméből rendezhesse tartozását, ezt követően pedig a megmaradt tartozást a hitelező - a tartozásteljesítés sikerétől és a magáncsőd intézményének konkrét formájától függően - elengedje. Utóbbi prudens céltartalékolás mellett nem feltétlenül jelentene a bankok számára pótlólagos veszteséget.

A magáncsőd időszaka alatt a vagyonkezelő az adós bevételeinek egy jelentős részét a tartozás törlesztésére fordítja és figyelemmel kíséri, hogy e törlesztés feltételei folyamatosan adottak-e, az adós nem adósodik-e el újból ismét, nem költekezik-e ki irracionális módon."

De mi van akkor, ha az illetőnek nincs munkája? Nyilván a bank csődbiztosa a hitelhátralékok maximális behajtására lesz kötelezve. De, ha az adós tudja, hogy a fizetése jelentős része a banknak megy és 7 év után törlésre kerül az adósság, akkor abban lesz érdekelt, hogy a jövedelmének minél kevesebb részére legyen rálátása a banknak. A bank pedig nyilván abban lesz érdekelt, hogy az adós kontrolláltan minél magasabb jövedelemmel rendelkezzen.

Tehát az adós jobban jár, ha kirugatja magát egy köztisztviselői állásból, és elkezd feketén dolgozni.

De ezt véleményem szerint egy bank nem fogja tétlenül nézni, és ahogy a házak kilakoltatása során rendőri erővel elveszik az ingatlant, véleményem szerint valamilyen erődemonstrációval kötelezni fogják az adósokat a munkára.

Ha mondjuk nekem a bank egy 250 ezres nettó fizetésből(nem ennyim van) hagyna 30 ezer forintot megélhetésre, biztos nem akarnék csak azért dolgozni, hogy a bank veszteségeit minimalizáljam.

A bank pedig nyilván abban érdekelt, hogy minél több pénzt szedjen ki belőlem a rendelkezésére álló 5-7 év alatt.

Véleményem szerint ez a szó szoros értelemben vett adósrabszolgasághoz vezetne. Mit gondoltok?

2012. jan. 8. 12:46
 4/8 A kérdező kommentje:
Magyarán, ha a kormány az IMF-fel megállapodik, annak az ára 823 ezer magyar rabszolga biztosítása.
2012. jan. 8. 12:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Így is rabszolga vagy a többi becsületes adófizetővel egyűt beleértve engem is. Amíg a kormány csak ilyen intézkedést tud hozni a hitelesek megsegítésére. Régen talán az ó-korban a harminc éve fen álló tartozások elévültek (bár nem tudom kit,hagyott addig életben a hitelezője).Szemben most az örökösök megörökölhetik. Tehát minden képen csak úgy tudom elképzelni,hogy ha már nem tudod fizetni a hitelt és nem tudsz megállapodni a bankkal akkor jön ez a magáncsőd. Mivel a banknak nem a házad kell elsősorban így minél több pénzt akar majd behajtani ez igaz. Amennyiben kirendelnek majd egy csőd biztost annak meg kell majd vizsgálnia mit lehet értékesíteni pl :autó egyéb ingatlan ami a neveden van. Ezek után megvizsgálja miről lehet lemondani kábel tv,internet stb .Amivel pénzt keresel az természetesen megmarad. Utána jön a fizetésed lesz egy minimum mondjuk az öregségi nyugdíj minimum,de mivel ez kevés lesz arra,hogy az lakást, rezsit, meg az önfenntartásra elég legyen ettől lehet nagyobb összeg is (talán). Esetleg a lakást kiadhatod és alacsonyabb költségűbe is mehetsz albérletbe. Ez mind csak azért lesz,hogy a lakásod megmaradjon és ne legyen tartozásod és 5-7év után tiszta lappal folytasd .Természetesen ha úgy gondolod, hogy jobban jársz ha eladod és visszafizeted a hitelt erre is partner lehet a bank ,csak akkor van gond ha annyit nem tudsz összeszedni amennyi kell. Utána fogják majd a fizetésed 30% -át (ha jól tudom),ha minimál bért keresel, ha több százezret. Lehetsz jó rabszolga akinek enni adnak,vagy bele is pusztulhatsz. Ez mind csak az én elképzelésem nem biztos ,hogy így lesz!
2012. jan. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

tegnap 14:29

Ok, én is valam hasonlót gondolok, viszont kizárt dolognak tartom, hogy az ember lakását meghagynák egy magáncsődeljárás során. Hiszen a bank abban lesz érdekelt, hogy veszteségek nélkül kerüljön ki a hitelfolyósításból.

Tehát én úgy gondolom, hogy inkább az képzelhető el, hogy felvett pár éve 7 millió hitelt, az most olyan 9-10 millióra ment föl a svájci frank árfolyamnövekedése miatt. A lakás ára leesett 5 millióra elárverezik 4 millióért. A különbözetet meg a maradék ingóságaiból beszerzik, és még 5-7 éve van arra, hogy a munkabérével csökkentse a bank veszteségét. Szóval én kizártnak tartom, hogy meghagynák a magáncsődeljárásba vont személy lakását.

Mit gondoltok, jobb lesz a törleszteni nem tudó hitelezőnek a mostani helyzetnél, ha magáncsődeljárás alá vonják?

2012. jan. 9. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, most a magáncsődeljárás ellen írnak az ember, 2008-ban pedig mindenkinek az volt a baja, hogy még nincs ilyen. Változnak az idők...
2012. jan. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen természetesen így is elképzelhető,de akkor meg annyit kell még hagynia a jövedelmedből amivel albérletbe elmehess majd,valahogy a lakhatást biztosítania kell . Én most is tudok olyant aki felvett így 30-évre nem nagy összeget kb 4,5milliot mivel önrészre nem volt a megvásárolt ingatlan mellet hitelfedezetnek egy másik,szülők által használt ingatlant is megterheltek jelzáloggal. Egy évig kb munkanélküli lett ezalatt nem tudott fizetni most van munkahelye így a fizetéséből fogják a 30%-ot ha jól tudom de az is lehet,hogy mind a két ingatlan elúszik. Amennyiben érverésre kerül sor a bank nem az akkori felértékelt összegre fogja kiírni az ingatlant mert neki is az az érdeke,hogy mielőbb pénzt lásson belőle és az árverés lefelé is mehet a meghirdetett ár talán 60%-ig.Jelenleg szabályok szerint ha jól értelmezem az van ,hogy akár élete végéig adós maradhat . Így mindenképp jobbnak tartok egy magán csődöt amivel megszabadulhatsz az adóságtól, ha visszatudod fizetni maradéktalanul ,ha nem. Én továbbra is jobb megoldásnak tartom mint a mostanit. Bár lehet ezt is elcseszik.
2012. jan. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!