Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a képviselőink esküjükben...

Ha a képviselőink esküjükben a Magyar Köztársaságra és az Alkotmányra tették esküjüket 2010-ben és azóta Magyarország van, meg egy tutian eltérő új alkotmány, nem kellene erre is felesküdniük?

Figyelt kérdés
...szerintem ennek hiányában törvény ellenesen csücsülnek oda bent...hiszen nem a most érvényben levő dolgokra esküdtek..
2012. jan. 7. 14:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
"felettük" már úgy sincs senki, akinek tenni kellene ez ellen.
2012. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Igazából ők erre is, és arra is nagyívben szartak rá. Az pedig már teljesen mindegy, hogy melyik passzus mögé bújva köpik szemközt a népet.
2012. jan. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
a mindenkori alkotmányra esküsznek nem?!
2012. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Utálom őket én is...de nem erre irányúlt a kérdésem...:(
2012. jan. 7. 15:40
 5/13 A kérdező kommentje:
az esküjük szövegében Magyar Köztársaság és az Alkotmány szerepel . HA AZ ÚJ ALKOTMÁNY GYÖKERESEN MÁS MINT AZ EDDIGI,TALÁN MEG KELLENE ERŐSÍTENIÜK ESKÜJÜK.( ANNAK IDEJÉN AZ ÚJ KIRÁLYRA IS MINDIG FELESKÜDTEK,PEDIG A KIRÁLYSÁG MINDENKORI VOLT.....
2012. jan. 7. 15:52
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az Alaptörvényre kellene felesküdni. Így nevezik az új Alkotmányt.
2012. jan. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Én ........................................, a Magyar Köztársaság Országgyűlésének képviselője esküszöm, hogy képviselői tisztségem ellátása során hazámhoz, a Magyar Köztársasághoz és annak népéhez hű leszek; az Alkotmányt és a jogszabályokat megtartom, a tudomásomra jutott titkot megőrzöm; munkám során választóim akaratához és megbízatásomhoz híven, lelkiismeretesen járok el, és minden igyekezetemmel azon leszek, hogy a Magyar Köztársaság fejlődését előmozdítsam, népének boldogulását elősegítsem.

(A képviselő meggyőződése szerint)

Isten engem úgy segéljen!"

2012. jan. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

tehát nem az alkotmányra teszi az esküt

azt csak elfogadja

tiszteletben tartja

2012. jan. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az ellenzék kijelentette,hogy mivel emberi és szabadságjogokat sért az új alkotmány ,így azt nem tekinti magáénak.......ilyenkor mi van?
2012. jan. 7. 17:56
 10/13 anonim ***** válasza:

"ma 17:00"-nak

ne írj már butaságot! /:)/

egy nyavajás frászkarikát tartja tiszteletben!!!

2012. jan. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!