Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent hazánkban az, hogy...

Mit jelent hazánkban az, hogy valaki "demagóg"?

Figyelt kérdés
Utána néztem a neten, de valahogy úgy érzem nálunk ez mást jelent. Most már lassan mindenki demagóg...
2009. máj. 24. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Demagóg (az én értelmezésemben) az, aki pl. azzal kampányol, hogy munka nélkül is megkapja mindenki a fizetését, vagy hogy kolbászból lesz a kerítése annak, aki rá szavaz.

A demagógia kétségtelenül szavazatokat szerez, de hatalomra kerülve elméletben kilóg a lóláb. Nálunk a gyakorlatban nem lóg ki a lóláb, mert pénz híján lehet hitelt felvenni, lehet fasiszta/kommunista veszélyre hivatkozva hatalmon maradni, el lehet lopni a közpénzt és azt mondani, hogy jószívű adományt adott a kormány a népnek. Szóval sokmindent meg lehet tenni következmények nélkül.

Szerintem is demagóg pillanatnyilag minden párt üzenete, de kormányra kerülve kilóg a lóláb, ha van rá szemünk, hogy meglássuk.

Pl. az MSZP-SZDSZ kormányzása igencsak lólábas volt idáig, csaknem csődbe ment az ország.

A Fidesz '98-2002 közötti kormányzása kemény reformkor volt, munkára bírták az országot, felülről diktáltak értékeket, és ez utóbbi volt a lóláb, ami miatt megbuktak.

A Jobbik szentkoronatana párszáz évvel ezelőtt aktualitását vesztette, az LMP pedig fizetés nélkül ígér politizálást, olyat én még nem láttam...

Szóval üzenet szintjén mindenki demagóg, választani inkább aszerint lehet, hogy melyik értékrendben hisz az ember.

Idén viszont európai választás van, tehát az európai szempontból működőképesebb értékrendre célszerű szavazni.

2009. máj. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Csak megerősíteni tudom azt, amit az előző hozzászóló mondott. Kiegészítve azzal, hogy vad-liberális körökben már az olyan értékek hangoztatását is, mint haza, család, otthon, biztonság, tisztelet, tisztesség és hit, demagógiának tartják. Ez számomra nagyon ijesztő. Amikor azt mondom nekik, hogy egy otthon 150 évre épül: nekem, a fiamnak és az unokámnak, azt válaszolják, hogy demagóg vagyok. Hát ez a legújabb és legvadabb demagógia, amikor évezredes értékeket próbálnak lekicsinyelni mondván, hogy más világban élünk. Egy szart! A világ változik persze, de attól mi még emberek maradunk, és minden embernek szüksége van olyan kapaszkodókra, mint az otthon, a család vagy az erkölcs. Ezek elidegeníthetetlen értékek, amióta az emberiség létezik. Ezeket pedig félresöpörni, a haladó szellemre hivatkozva a legdurvább demagógia.

Remélem nem voltam túl demagóg:)))

2009. máj. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

A demagógia azt jelenti, ha valaki tudatosan hazudik abból a célból, hogy másokat valamire rávegyen.


A politikában ternészetesen gyakran le-"demagóg"-ozzák egymást a politikusok. Gyakran ez is demagógia.

2009. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is hasonló dolgokra gondoltam. Csak azt nem értem, hogy ez mióta van így. Azzal már nem lehet kampányolni, hogy a kemény, vagy jól végzett munka eredménye lesz a jobb jövő, vagy esetleg manapság már ez is demagógia, vagy inkább naivitás :-). Szóval a kommentekből az tűnik ki nekem, hogy elfogadjuk a helyzetet, mint a politika részét.
2009. máj. 24. 20:09
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Arra érdemes "demagógot" kiáltani, amikor valaki egy konkrét kérdésre (pl. legyen-e vagyonadó, körzetesítsük-e az iskolákat...stb.) nem érvekkel támogatja meg a válaszát, hanem jelszavakkal (pl. azért körzetesítsük az iskolákat, hogy Magyarország újra felemelkedhessen!, azért legyen 13. havi nyugdíj, mert az öregek megérdemlik...stb.) A jelszavaktól nem leszünk egy fikarcnyit sem okosabbak, hogy hogyan melyik lépést miért akarnak meghozni (elutasítani), és ez milyen várható következményekkel fog szerintük járni. A politika velejárója, hogy az érzéseidre is akarnak hatni, de ha egy bizonyos kérdésben csak arra akarnak, az demagógia.
2009. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem még ez sem olyan egyszerű, mint az előző hozzászólás szerint. Egy minden józan észt sutba dobott ország közéletében bármi lehet bármi és az ellenkezője. A demagógia lehet a legbölcsebb gondolat és fordítva.

Egyesek szerint közjó nem létezik. Ha nem létezik, akkor a választás értelmetlen, mert kb. arról szól, hogy a hülye szavunkat "hüjének" vagy "hüjjének" írjuk-e.

Én egyik változatot sem tartom jónak, és bosszant, hogy nincs harmadik lehetőség.

A mai helyzettel pont az a baj, hogy sem a bal, sem a jobb alternatíva nem elég okos és körültekintő. Kiutat egyedül a közjó fogalmának körbejárása és leírása jelenthet, de ha az sem létezik..?

A legkevésbé nem gondolom, hogy fogadjuk el a kialakult állapotokat. Szerintem kétszer kettő határozottan négy, nem három, nem öt. Egyáltalán nem függ attól, hogy baloldali vagy jobboldali ember állítja ennyinek vagy annyinak. Az oldalfüggetlen együttműködés híve vagyok, ahogy az ovobacsi.hu portál mutatja.

2009. máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A demagógiával nem az a baj,hogy nem bölcs gondolatot fogalmaz meg (tök jó gondolat az, hogy mondjuk a magyar oktatás legyen újra világszínvonalú!) Hanem az, hogy nem segít a megoldás menetében a konkrét kérdésnél. Egy buddhista bölcs gondolatai vagy bibliaidézetek pl. definíciószerűen demagógiaként jelennek meg, ha hidat akarunk építeni.
2009. máj. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!