Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen kontrollt lehetne...

Milyen kontrollt lehetne gyakorolni a politikusokra?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy politológus cikkét, miszerint a Fideszes politikusok, még ha nem is értenek egyet Orbánnal, mégis bólogatnak, mert tőle függ a pozíciójuk. A választóknak tett ígéretek nem fontosak. Azt írta, hogy Amerikában másképp van, ott meg kell felelni a választóknak, mert ott van kontroll. Ott a pártpolitikusok szembeszállnak a miniszterelnökkel. Itt meg mindenki fásult. De mégis milyen kontroll? Nem hallottam, hogy az utcán tüntetnének az emberek. Itt tüntetnek, de mindig az a válasz, hogy az csak néhány fős csőcselék banda, a nagy többség az nagyon elégedett.
2012. jan. 10. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

A nagy többsége elégedett XD ezen jót nevettem.

A válasz:nálunk semmilyet,a pénz beszél,a kutya ugat.Te mennyire ugrálnál,hogy ez meg az nem teccik, egy fullos pozícióban többszázezres fizetéssel?

2012. jan. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

Csak megválasztott képviselők kerűlhetnek a parlamentbe, kivéve monjuk néhány szakminisztérium, gazdasági stb ahová kell a szakértelem, de max 10% ban.

És ezeknek a megválasztott képviselőknek a visszahívhatósága, pld az adott lokalitás népszavazása révén. Persze max egy ciklusban 1, hogy ne lehessen visszaélni vele, vagy szétverni a kormányzást.


Ez sem tökéletes, és biztosan lenne néhány apróság ami gondot jelentene, de a falkában szavazás és a sok ígéret a kampányban nem lenne ennyire eldúrvúlva.

2012. jan. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Milyen kontrollt lehetne gyakorolni a politikusokra?"


Agykontrollt!

2012. jan. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1.-nek: ugrálnék, ha elveszíthetem, mert átvertem a választókat. Itt nyilván nem ugrálnak, mert nem a választókon múlik a pozíciójuk, és ez a baj.
2012. jan. 10. 12:14
 5/5 doboszoli ***** válasza:

Javaslom a következőt:

Na barátom holnaptól te leszel a szippantásügyi miniszter.

Vállalod? Igen.

Mennyi fizetést, egyéb juttatást óhajtasz, hány sógort akarsz elhelyezni, stb, stb.

Rendben van, megkapod! Mostantól dolgozz!

De jól vigyázz! Ha holnaptól bármilyen gond lesz a derítőkkel, udvari budikkal, ott van mögötted a cimborám, géppisztollyal. Ha én neki intek...

Így is vállalod???

A választ mindenki képzeletére bízom.

Gyengébbek kedvéért: a beosztás képzeletbeli.D)

2012. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!