Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szeretném jobban megérteni a...

Szeretném jobban megérteni a (magyar) politikát, a jogrendszert, és mindent, ami ebbe a témakörbe tartozik. (Tan) könyv tippek?

Figyelt kérdés

Annyira utálom, hogy politikai vitákhoz egyszerűen tudok hozzászólni, mert nincs is képem róla.

Hülyeségeket meg nem akarok dumálni:) Segítenétek? köszi:)


2012. jan. 10. 16:58
 1/3 bumbi02 ***** válasza:

Olvasmányok:

- Alkotmány (régi és új)

- olvass híreket elfogultat és nem elfogultat ( Index,Nol, Kuruc, Világgazdaság, Privátbankár, BBC, Spiegel)

- legyen saját véleményed



Politikához nem kell feltétlen tankönyv.. A gazdasághoz annál inkább.Ha új vagy témában, úgyis észre fogod venni, a politika olyan mint a vallás. Mindenki a saját szájíze szerint értelmezi, és úgyse tudod meggyőzni a másikat a te igazadról.


De a jogrendszer, államrendszer működésének megértéséhez olvasd el az alkotmányt, a sarkalatos törvények többségét, a főbb intézmények müködési elvét, és azoknak a fontosságát (legfelsőbb bíróság, ügyészség, alkotmánybíróság, PSZÁF, ÁSZ, jegybank stb..)


De szerintem legtöbbet hírek olvasásával lehet "megtanulni" politikáról.

Van egy hír amiben említik a PSZÁFot és lövésed sincs miaz-> google a barátod.

És szép lassan egyre kevesebbszer fogsz googlezni...

2012. jan. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Igazából elsősorban az alkotmányt szeretném jobban megismerni, meg a jogrendszert. Mire elküldted a válaszod, épp megtaláltam Alkotmánytan II. címú kötetet, le is ütöttem egyyet vaterkán:)

KÖszi még egyszer.

Amúgy nem mondom, hogy sík hülye vagyok a dolgokhoz, szóval derengenek dolgok. Csak szeretném ismerni a dolgok alapjait. Valahogy viccesnek találom, hogy az utca embere össze-vissza politizál, mondja a tutit, közben meg egy egyszerű, politikával kapcsolatos kérdésre sem tud válaszolni.

(példa: egyik osztálytársam ma elkezdett "politizálni", pontosabban egy-két origos véleményt szajkózni. Amikor kezdtem megunni, rákérdeztem, hogy amúgy mi az az alkotmány? Erre befogta a száját, és onnantól nem szólt egy szót sem:)

2012. jan. 10. 17:30
 3/3 bumbi02 ***** válasza:

Vicces, de én itt gyakorikérdéseken "tanultam meg politizálni".. Nagyon sokat fejlődtem itt, két éve ütöm a billentyüket, 2700 kérdésre válaszoltam (tehát átlagosan olyan 8000-9000 választ adtam?) és egész sokat fejlődtem a témában. Sokszor van hogy nekem se tiszta valami, utána nézek, mások válaszolnak, általában van két különböző vélemény, akkor utána olvasok mindkettőnek.Bár nagyon sok kérdés itt a mocskolódásról szól (10ből 7 minimum)



Ha az Alkotmány érdekel, van róla egy 50 diából álló prezentációm amiből nekünk tanították. Egész jól összefoglalja, nagyon minimális utána olvasással (lényegébe elolvasod az Alkotmányt) világossá válik minden:)

2012. jan. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!