Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te a Deviza hitelesek érdekébe...

Te a Deviza hitelesek érdekében mit tennél meg?

Figyelt kérdés
Miben tudnád segíteni őket?
2012. jan. 12. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Semmit.


Azaz, kötelezném a bankokat, hogy a fizetésképtelen hitelesek lakását egy saját ingatlankezelő cégnek értékesítse, és onnan a hiteles visszabérelhesse.


Persze, ha nem fizeti a bérleti díjat sem, akkor lapát. Mehet a híd alá...

2012. jan. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A bérleti díjat ki állapítaná meg? Megfizethető lenne-e az, ha a törlesztőt nem tudják fizetni?
2012. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Ja, semmit. Már bocs, de nekünk is volt devizahitelünk, de úgy vettük föl, hogy vissza is tudjuk fizetni. Most én minek fizessek azért mert a másik ember hülye volt? Énse vagyok közgazdász vagy bankár, csak egy átlagos dolgozó paraszt, mégis utánanéztem a dolgoknak előtte és nem is buktam bele.
2012. jan. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ma 13:10


piaci alapon, természetesen.


A lakhatás nem alapjog. Szép is lenne...

2012. jan. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ha a híd alatt már nem lesz hely?

Igaz jobb látvány lesz, nem csak felnötteket hanem gyerekeket is látni fogunk nagyobb számba.

Szerintem nem hiányzik ez nekünk.


De ez igazán hiányzik és nem sokba kerűl:


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7fH3b..


De kő szívű ember vagy!

2012. jan. 12. 13:14
 6/12 A kérdező kommentje:

13.11!


Lehet te csak egy keveset vettél pl: 500 ezret fel míg más többet, ki tudja!

2012. jan. 12. 13:28
 7/12 anonim ***** válasza:
A devizahitelesek többsége nem kis összeget vett fel. Ahhoz meg magas jövedelem kellett. Őket nem kellene segíteni mások kárára. Hallgattak volna azokra,akik a felvételkor állandóan a kockázatokról beszéltek!
2012. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nekem anno soknak számíttot a fizetésem és most nem elég a magas CHF miatt!

Így mondták " Az ön fizetése és a kezesé még duplát is elbírna "

Akkor kérdezem én!

Én tehetek arról, hogy ennyire magas lett a CHF vagy EURO?

Jah biztos én! Én voltam a felelőtlen és nem a bank-ok mert felelőtlenűl kiadta a sok hitelt és az emberek tudatlanságát kihasználva eladnak egy terméket!

Azt csinálja mint a TESCO gazdaságos, nesze neked parszt jó ez neked! A kajától beteg leszel a hiteltől meg megbolondúlsz.

Szép kilátásoknak nézünk elébe.

2012. jan. 12. 15:45
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Nézd, kérdező, vannak érvek a bankok ellen, de sok embernek mégis sikerült meglátnia a buktatókat.

Nagyon sok dolog fakad a tájékozatlanságból. Például most mindenki spanyolviaszként állítja be, hogy a bankok nem is CHF-re váltották a pénzt, csak az árfolyamot állapítják meg abban. Az óvatosabbak ezt már régóta tudják.

A bank nem szeretetszolgálat, az ügyintéző pedig nem a barátod.

Én azt mondom, hogy mindenki aláírta a papírt, amibe benne volt a "kockázat" szó. "Kockázat" jelentése: lehet, hogy iszonyatos bukta lesz.

Nem akarom, hogy bárki is az utcára kerüljön, ne érts félre. Támogatok mindenféle segítségadást, de azokat is megértem, akik nem.

2012. jan. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, én is megértem, azokat is akik nem támogatnák sehogy. Nyilván én is ezt mondanám, ha nem lenne devizahitelem, de sajna van.


Úgy vettük fel, hogy röhögve fizettük a törlesztőt, mellette megtakarítottunk, csinosítgattuk az évek alatt a házunkat, mondhatnám, hogy a hitelen felül k..va sokat ráköltöttünk, de ekkora kockázatra senki sem számított, még a banki ügyintézőnk sem, aki egyébként a barátunk, és neki van frankhitele! :~

A fizetéseink akkor jónak számítottak, azóta nemhogy nőttek, hanem csökkentek.

Most mikor ki akartuk váltani a hitelünket kiröhögtek bennünket, hogy mit akarunk ennyi ingatlan fedezettel? Hozzáteszem, újan vettük a házat, 4,5 éve épült, és ahogy már írtam rengeteget költöttünk rá. Az akkor 15 millióra értékelt ház (csak a falak álltak, se kifestve se kertesítve se semmi nem volt) ma kemény 10 milliót ér a bank szerint. :(

És nem vetünk fel hűde nagy összeget, 8 milliót, mert a többit kifizettük családi örökségből és bevállaltunk 2 gyereket, akik azóta megszülettek. Most itt állok 2 kicsi gyerekkel több, mint duplájára nőtt törlesztővel és egy szép házzal, és senki nem hiszi el, hogy mekkora nagy szarba vagyunk. Hónapról hónapra élünk, pedig mindketten iskolázott, rendesen dolgozó, magyar emberek vagyunk. :(


Kérdező: Nekem már gőzöm sincs mit lehet tenni, akinek nincs devizája úgysem érti.

2012. jan. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!